Karavan - Camper Yaparken Gerekli Malzemeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,484
Ynt: Karavan - Camper Yaparken Gerekli Malzemeler

Atila bey merhaba,
bende gezenbilirin yeni üyelerindenim. Bilgi paylaşımınız takdire şayan. Bende T3 olmasına rağmen ilk bakışta bile birçok bilgiden faydalandım. görüşmek üzere

Etiketler

Takdirlerini belirten herkese, teşekkür ederim....
Amacımız, karmaşık ve çok aşamalı olan bu konuyu sadeleştirerek, bu işe gönül verenlere işin boyutu ve prosedürü hakkında pratik bilgi vermek, işe nereden başlanır ve ilerleme evreleri hakkında bilgi verirken, en önemlisi , araştırma kişisel olarak fiyatlandırılırsa toplam fiyat çıkarma konusundada bir sonuç alınabilmesine olanak sağlaması, herkese faydalı olacakdır..Böylece bütce analizi çıkarmayada faydalı olacağını düşünüyorum..
Karavan yapmaya niyetlenen herkese kolaylıklar diliyorum...
Ayrıntılı detayları yine soru cevap olarak paylaşarak çözümler üretiriz.....

Atilla bey çalışmanız benim için kaynak niteliğinde,

emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkürler

Sn. Özcan faydalı bulup yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, ne mutlu bize...

atilla bey paylaştıgınız bilgiler sahsen cok degerli tesekkurler

Yeni Dizayn; 10 m3 PSA İç Dizayn KOD: 04

PDF dosyası 4 mb, dosyayı indirerek kullanabilirsiniz...
Kod 04 PSA 10m3.pdf

Duble Camper 10m3 a

Duble Camper 10m3 b

Atilla bey verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler...Müsadenizle size bir sorum olacak...Camper yapan firmalar varmı,yani boş aracımızı verip hertürlü iç donanımını yapıp proje vs. resmi prosedürleri halledip aracımızı bize teslim edecek...Birde transporter uzun şasi için bir örneğiniz varmı.Teşekkürler...Selamlar...

dr.hunter' Alıntı:
Atilla bey verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler...Müsadenizle size bir sorum olacak...Camper yapan firmalar varmı,yani boş aracımızı verip hertürlü iç donanımını yapıp proje vs. resmi prosedürleri halledip aracımızı bize teslim edecek...Birde transporter uzun şasi için bir örneğiniz varmı.Teşekkürler...Selamlar...

evet kesinlikle boyle anahtar teslim projeler mumkunmu ben bir adet fiat ducato yu bu sek,lde kullanıma hazır hale getirmek istıyorum her turlu onerinize acıkgım ve ihtıyacım var

Sn.Özgür, tabiki forumda izlediğiniz karavan ve camperleri profesyonelce yapan firmalar var, bunlar adapazarı ve bursadaki karavan firmaları, sizin düşündüğünüz gibi A'dan Z'ye anahtar teslim yaparlar ama bu işin bedelini ancak onlarla iletişim kurarak öğrenebilirsiniz, tabiki, bu işleri kendi yapana göre 2-3 misli bedel tutar, bizim buradaki paylaşımımız, en düşük bütceyle kendi camperini kendi yapmayı düşünenlere biraz destek, biraz fikir, birazda gaz vermek...
Transportere gelince, benim şahsi düşüncem, transporteri ben kendim için, ölçüleri, fiyatı ve aracın kullanımı açısından camper olarak göremediğim için, yani bana uygun bir araç gelmiyor, araç eni, enine yatak yapmak için dar, yüksek tavanların yüksekliği ayakda durmak için yetersiz, kendim için düşünmediğim için transporterle alakalı hiç bir çalışmada yapmadım...Aslında yerleşim düzeni olarak pek birşey değişmez, sadece ölçüler değişir, aile fertleri 170 cm2den uzun olmayan aileler transportedende camper yapabilir, ama boyunuz 180-190 cm ise en ideal araçlar, PSA grubu(ducato-Jumper-Boxer) ve ivecolardır..

Atilla ağbi yine sandıktaki bilgileri günışığına çıkarmışsın ;D ;D

Levent, bizimki dedeside, babasıda duvarcı olan duvarcı ustasının yaşadıkları.....

atiladi' Alıntı:
Levent, bizimki dedeside, babasıda duvarcı olan duvarcı ustasının yaşadıkları.....

neticede hepsi değerli tecrübeler değilmi, işi bitiren ve güzel yapan püf noktalarıdır, bunlarda tecrübe ile kazanılır :smiley:

atiladi' Alıntı:
Sn.Özgür, tabiki forumda izlediğiniz karavan ve camperleri profesyonelce yapan firmalar var, bunlar adapazarı ve bursadaki karavan firmaları, sizin düşündüğünüz gibi A'dan Z'ye anahtar teslim yaparlar ama bu işin bedelini ancak onlarla iletişim kurarak öğrenebilirsiniz, tabiki, bu işleri kendi yapana göre 2-3 misli bedel tutar, bizim buradaki paylaşımımız, en düşük bütceyle kendi camperini kendi yapmayı düşünenlere biraz destek, biraz fikir, birazda gaz vermek...
Transportere gelince, benim şahsi düşüncem, transporteri ben kendim için, ölçüleri, fiyatı ve aracın kullanımı açısından camper olarak göremediğim için, yani bana uygun bir araç gelmiyor, araç eni, enine yatak yapmak için dar, yüksek tavanların yüksekliği ayakda durmak için yetersiz, kendim için düşünmediğim için transporterle alakalı hiç bir çalışmada yapmadım...Aslında yerleşim düzeni olarak pek birşey değişmez, sadece ölçüler değişir, aile fertleri 170 cm2den uzun olmayan aileler transportedende camper yapabilir, ama boyunuz 180-190 cm ise en ideal araçlar, PSA grubu(ducato-Jumper-Boxer) ve ivecolardır..
teşekkürler..

çok teşekkürler bilgiler için çok sağolun çok işime yaradı

Atilla bey , bilgilenmek isteyenlere çok faydalı bir döküman hazırlamışsınız. Kendi camperini yapmak yada yaptırmak istiyenlere yol göstermek açısından bilgilerin derli toplu olduğu kalıcı bir belge olmuş. Sanırım camper yapım konusunda döküman olarak Türkiyede bir ilk bu.
Emeklerinize sağlık ,teşekkürler.. :smiley:

Karavan yapmak için gerekli malzemeler ve imalat prosedürünün detayları belki yüzeysel olarak hayal kuranların hayallerini yıkıyor olabilir, çünkü hiçbirşey hayallerdeki gibi kolay olmuyor, gerçekden bu yola baş koyanlara yardımcı olacağı inancındayım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri