Karavan Da Türksat 4a Uydusu İçin Güncelleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdullah tepe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,205

abdullah tepe

Kamp III
Yer
ankara
Öncelikle selam arkadaşlar.
Teknik bilgisi iyi olanlar mutlaka yardım edecektir. Karavanlar da bu işi nasıl çözeceğiz. Bende Neta Mobilsat var. Servisleri de sadece bir kaç şehirde. Şu an en yakın İzmir. Bu işi servis gitmeden çözebilirmiyim.

Etiketler
Ynt: Karavan Da Türksat 4a Uydusu İçin Güncelleme

Abdullah Bey, öncelikle Neta'ya da danışabilirsiniz.
Bu yöntemi de bir denemekte fayda var. Aşağıdaki frekans ve sembol oranlarını girerek taramada hepsi seçilerek yapınca kanalları bulması lazım. Ancak öncesinde Türksat uydusunu net bir şekilde görmekte olduğunuza dikkat etmek lazım.
11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya
11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6
değerleri kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılarak yeni kanallar eklenebilir.

Elle teker teker de aşağıdaki listeye göre frekans ve sembol oranı gibi değerleri girerek de yapabilirsiniz.
http://www.turksat.com.tr/img/announcement-file/d784b7baeef6d57527bd4f5fcaaa9af2.pdf

Teşekkürler Ferhat Bey.
Aynı yömtemleri denedim fakat yayını alamamıştım. Meğerse çanakdan çıkış noktasında anten kablosunda bir kopma olmuş ve bu kopma tam da uydu değişimine denk geldi. İnternet den yeni frekansları alıp deneyip de bulamayınca Gezenbilirden yardım istedim. Bu arada da kablodaki kopuğu fark ettim. Yine de teşekkürler.

Karavanlarda otomatik yön buluculu uydu anteni kullananlar, evdeki uydu antenlerini 4A uydusuna tarattığımız şekilde kendileri taratarak sonuç alamayacaklarmış, herkes hangi marka kullanıyorsa recevier'larını ürünün merkezine götürerek veya kargolayarak 4A güncellemesini yaptırması gerekiyormuş...Karavanda ev tipi uydu anteni kullananlar, aynı evdeki gibi 4A güncellemesi yapabilirler...Bilginize...

Evet arkadaşlar Atilla beyin belirttiği gibi neta veya başka marka kendinden yön buluculu anten sahipleri servis yardımı almadan bu işi çözemiyor,(neta servisinin ve yardım istediğim diğer elektronik servisinin ifadesi)
yeni uydu eski uydu ile aynı yönde olmasına rağmen kutudaki yön bulma yazılımı yeni uyduyu bulamıyor ve sürekli aramada kalıyor bu yüzden Neta da sadece servislerde bulunan (dışarıya vermiyorlar) yeni yazılım bilgisayar yardımı ile receivırınıza yüklenmesi işleminden sonra yeni kanallar yüklenebiliyor.bunun için bulunduğunuz şehirde servisi varsa oraya gitmek yada receiverınızı sökerek servislerden birine göndermek zorundasınız.Maddi manevi külfetli bir iş anlayacağınız (kargo masrafları,+servis ücreti,sökülüp tekrar takılması) İstanbulda olmamız şansımıza denk geldi ve yaptırdık serviste.

ince999' Alıntı:
Bende çatıda monteli uyduruktan çin malı motorlu uydu bulucu var.Tam 22 yazı ile "yirmiiki" uydu buluyor.öyle yazılım değişimi filanda istemiyor
Yeni devreye giren 4A gibi uydularda dahilmi buna ?

Benim evdeki emektar uydu alıcı, Türksat 4A'yı hala Türksat 1C sanıyor. Sorunsuz bir şekilde Türksat 4A daki bütün kanalları yükledi. ;D
Yün bulma yazılımları uydunun adını arıyor demekki, sonuçta uyduyu bulamaması normal. :-\

ince999' Alıntı:
Anten şu an İzmirin öbür tarafında yakın bir zamanda gidebilirsem burada yazarım
Motorlu anten Türksat 4a yı bulup duruyor.
Şunuda açıklayayım Ev tipi Motorlu antenler sadece doğu batı yönünde hareket yapıyor.Çanagın yatayla olan açısı her zaman sabit

ince999' Alıntı:
Motorlu anten Türksat 4a yı bulup duruyor.
Şunuda açıklayayım Ev tipi Motorlu antenler sadece doğu batı yönünde hareket yapıyor.Çanagın yatayla olan açısı her zaman sabit
Kabahat karavanda :smiley:Durduğu yerde durmuyorki çatısı :smiley:

enverdede' Alıntı:
Evet arkadaşlar Atilla beyin belirttiği gibi neta veya başka marka kendinden yön buluculu anten sahipleri servis yardımı almadan bu işi çözemiyor,(neta servisinin ve yardım istediğim diğer elektronik servisinin ifadesi)
yeni uydu eski uydu ile aynı yönde olmasına rağmen kutudaki yön bulma yazılımı yeni uyduyu bulamıyor ve sürekli aramada kalıyor bu yüzden Neta da sadece servislerde bulunan (dışarıya vermiyorlar) yeni yazılım bilgisayar yardımı ile receivırınıza yüklenmesi işleminden sonra yeni kanallar yüklenebiliyor.bunun için bulunduğunuz şehirde servisi varsa oraya gitmek yada receiverınızı sökerek servislerden birine göndermek zorundasınız.Maddi manevi külfetli bir iş anlayacağınız (kargo masrafları,+servis ücreti,sökülüp tekrar takılması) İstanbulda olmamız şansımıza denk geldi ve yaptırdık serviste.
Öncelikle selam.
Bende karavan tipi neta çanak var. Durduğunmuz yerlerde açılan otomatik uyduyu bulan, hareket halinde ise kapanan cinsden. Geyikli de aradan dekoderi söktüm, 4a güncellemesi yapan arkadaş ayarlarını ev dekoderi gibi yaptı. Decoderi yerine takıp yeni uydu referansları girdim sorun yok. Şu an Asos'dayım. 4 gündür hiç bir sorun yok.

Çanak anten uyduyu bulup duruyorsa olay çözülmüş demektir. İşin kalanı uydu alıcısı dekodere kalıyor. :smiley:
4A kanallarını uydu alıcısı göstermiyorsa arkadaşlar uydu alıcılarında daha önce verdiğim frekansları girebilir veya uyducudan yeni program yükletebilirler.

abdullah tepe' Alıntı:
Öncelikle selam.
Bende karavan tipi neta çanak var. Durduğunmuz yerlerde açılan otomatik uyduyu bulan, hareket halinde ise kapanan cinsden. Geyikli de aradan dekoderi söktüm, 4a güncellemesi yapan arkadaş ayarlarını ev dekoderi gibi yaptı. Decoderi yerine takıp yeni uydu referansları girdim sorun yok. Şu an Asos'dayım. 4 gündür hiç bir sorun yok.
Abdullah bey,karavan hep aynı yerdemi bu arada,yer değiştirdiğinizde sorun çıkartmıyorsa biz aldatıldık :smiley: aynı sistem bende var ve sizin yaptığınız gibi ev uydularını yapan arkadaş servise yönlendirince ,servisin bana verdiği bilgileri burada paylaştım..Sorununuzu halletmeniz sevindirici.

enverdede' Alıntı:
Abdullah bey,karavan hep aynı yerdemi bu arada,yer değiştirdiğinizde sorun çıkartmıyorsa biz aldatıldık :smiley: aynı sistem bende var ve sizin yaptığınız gibi ev uydularını yapan arkadaş servise yönlendirince ,servisin bana verdiği bilgileri burada paylaştım..Sorununuzu halletmeniz sevindirici.

Enver bey selam.
Karavan farklı yerlerde duruyordu. Zaten yaptırdığımda Geyiklideydim. Orada iki ayrı yerde konakladım. Sonrası Babakale ve Asos........

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri