Karavan Dolandırıcılarına Dikkat !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 139
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,484

AKMühendis

Zirve
Yer
İzmir
İlan sitelerinde son zamanlarda bir karavan dolandırıcılığı başladı..
Zannederim 2-3 kişilik bir gurup bunlar.
İlan sitesine günü birlik farklı isim ve telefonlar ile üye oluyorlar.
Özellikle güzel ithal karavan resimleri ve uygun fiyatlar ile,
çarpacak adam arıyorlar.
Biraz dikkatli baktığınızda bahsedilen marka ile resimdeki markanın tutmadığı da oluyor,
ama mühim değil.. !
Genellikle de doğu bölgelerinin kasaba ve köyleri adres gösteriliyor.
Bir de günü birlik kullanılan cep telefonu var.
Kaporo olarak 2-3 kişiden 500 TL aldılar mı, o günlük yövmiye tamam oluyor,
ilan o gün veya ertesi gün kalkıyor.

Bu sitedeki arkadaşlarımız bilinçli ama,
o ilan sitesine de hergün binlerce karavan meraklısı giriyordur.
Üzülerek belirteyim ki, yurdumuzda dolandırıcılık suç değil!
Hakim olayı şöyle değerlendiriyor:
Adam avans almış, ticari bir olaydır.
Sözünü yerine getirmediyse bu da avansı geri ödememe tarzında bir ticari olaydır.
Alacak davası açarsınız !!!

Tabi 174.sırada icra takibinde olacağınız hakimi ilgilendirmez.
1978 de rahmetli Ecevit in memleketi ekonomik olarak düşürdüğü
felaket günlerinde, bu tiplere mal kaptırmıştım, satış yokluğunun şaşkınlığından..
Savcı, hiç bir şey alamazsınız Bey demişti..
Damdan düşen in önerisi..

Etiketler

Ynt: Karavan Dolandırıcılarına Dikkat !

Bende bir kaç haftadır görüyorum böyle ilanları ama ülkemiz malum hukuksuz bir ülke yapacak birşey yok.İnsanımız hakediyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-adria-cekme-karavan-216868702/detay

mesela bu olabilir mi acaba üyelik tarihi haziran...

teknelerde dıştan takma motorlarda da sürekli dolandırıcı var hatta 1 tanesine kapora kaptırdım ben. hesaba havale almıyor illa ki cebe havale istiyorlar internetten . 1 tanesini de yakaladım sahibinden coma şikayet ettim hemen kaldırdılar ilanı ...2 si de honda 15 beygir motor ilanı vermişti ve piyasanın çok altına. telefonla konuştuğumda bu motor kaçmaz bugün kapora yollayın size ayırayım yarın gelip alın diyorlar...kimse de 3-5 yüz tl için mahkemeye gitmiyor ne yazık ki. telefonları da kapanıyor ertesi gün. dikkatli olun

Üyelik tarihi haziran olan, kaporo isteyen herkes,
bu kumpasın içindedir. Zaten bahsettiğiniz ilan yayında değil.
Demek ki kafi kaporo toplamış.
"Allah bereket versin." deyip :'( bu tezgahı kapatmış.
Yarın öbürgün başka bir tezgah açacaktır, sezon şimdi.
Aman dikkat,
kaporo yollamayın,
resmi sahiplik belgesi olmayan hiçbir 2. el karavanı, çok güvenli
bilinen biri veya sabit işyeri sahibi olmayan gelgeç kişilerden almayın,
bu iş çalıntı karavanı satın alma suçuna kadar varabilir.
Bu da ihtimal dahilindedir.

Acaba olabilir mi?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-sahibinden-satilik-karavan-218053698/detay

Aslan Bey, haklısınız. Karavan Belarus'da satılık :smiley: orada ki ilanın fotoğraflarını alıp kullanmışlar.

http://autoline.com.tr/sf/karavan-cekme-karavan-SPRITE-alpine--14111515400554366500.html

Üç dört ay önce bende böyle avrupa ve uygun fiyatlı bir karavan görünce çok heyecanlanmıştım.Sanırım Karadeniz in bir ilçesinde idi.Prensibim iyice araştırmadan hiç bir işe atlamam.Karavanın resmindeki markadan yola çıkarak araştırma yaparken aynı resimlere yabancı bir ilan sitesinde rastladım.Gece 22 sıraları filandı.Adama telefon açtım hafta sonu geleceğimi söyledim.Yarın kapora çıkarayım dedim.O ısrarla şimdi gece vakti gidip bankamatikten kapora yollamamı istedi.Karavanı bana rezerve et yarın sabah çıkaracağım dedim tamam deyip kapattık.Ertesi gün ben aramadım tabi, öğleye doğru o aradı karavanı alacakmısın kapora çıkaracaktın dedi.Ben de bu karavan sende mi emin misin dedim.Biz Egeliler Karadenizlileri mert sözüne güvenilir insanlar olarak tanıdık şimdiye kadar utanmıyormusun böyle sahtekarlık yapmaya dedim.Pat kapattı.
Gene aradan 1 ay kadar sonra aynı tarzdan bir ilana mesaj yazdım.Karavanınızı çok beğendim ama ayrıntılı bir kaç tane daha fotoğraf yollayın hemen 1000 Tl kapora çıkarıp rezerve edeyim dedim.Hala bekliyorum ;D

Bu da başka bir rezillik!!
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-0533400-30-18-iletisim-no-219211065/detay

Geçen sene de beni dolandırdılar ,piyasa değerinin çok altında ZODİAK marka kullanılmamış bot,kapora çıkardım aynı gün telefonlar iptal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri