Karavan Dolandırıcılarına Dikkat !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 139
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,492
Yanlız karavanda erikli su var
Fi adlı kitabı (ozan güven'in resmi var)
Bir de o çaydanlık tam türk işi
Birde bu karavanın durduğu yer mersin'e benziyor

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Sahibinden üzerinden sakın ola kiralamaya kalkmayın. Geçtiğimiz yaz göz göre göre dolandırıldık. Özellikle ağzından Allah, kitap vs. düşürmüyorsa anında iletişimi kesin!
Dolandırılıp savcılığa dava açmaya gidiyorsun, banka hesabını, ikamet adresini vs. paylaşıyorsun, adrese giden celbe "burada öyle birisi oturmuyor" demeleri yeterli oluyor. Adreste bulunamadı diye geri geliyor, dava düşüyor....

Uyanık kardeşlerimizden biri yine ava çıkmış.. :tearsofjoy:
Sarı sitede 22.000 TLye harikaa bir karavan var.
Gerçekten pırıl pırıl..
Kardeşimiz nöbette bekliyor avlarını ..

Uyanık kardeşlerimizden biri yine ava çıkmış.. :tearsofjoy:
Sarı sitede 22.000 TLye harikaa bir karavan var.
Gerçekten pırıl pırıl..
Kardeşimiz nöbette bekliyor avlarını ..

Hocam bende dolandırıcı olduğunu anladım, yarın sabah geliyorum dedim beni karşılar mısınız dedim :sweatsmile:. Adam hesabı kapatmış :tearsofjoy: Aynı resmi indirdim google'da arattım belarusta satılık olan bir karavanın fotoğraflarını koymuş(BAILEY большая кровать 5 спальных мест çekme karavan) Bu insanlara dikkat etmek lazım.

İlan sitelerinde son zamanlarda bir karavan dolandırıcılığı başladı..
Zannederim 2-3 kişilik bir gurup bunlar.
İlan sitesine günü birlik farklı isim ve telefonlar ile üye oluyorlar.
Özellikle güzel ithal karavan resimleri ve uygun fiyatlar ile,
çarpacak adam arıyorlar.
Biraz dikkatli baktığınızda bahsedilen marka ile resimdeki markanın tutmadığı da oluyor,
ama mühim değil.. !
Genellikle de doğu bölgelerinin kasaba ve köyleri adres gösteriliyor.
Bir de günü birlik kullanılan cep telefonu var.
Kaporo olarak 2-3 kişiden 500 TL aldılar mı, o günlük yövmiye tamam oluyor,
ilan o gün veya ertesi gün kalkıyor.

Bu sitedeki arkadaşlarımız bilinçli ama,
o ilan sitesine de hergün binlerce karavan meraklısı giriyordur.
Üzülerek belirteyim ki, yurdumuzda dolandırıcılık suç değil!
Hakim olayı şöyle değerlendiriyor:
Adam avans almış, ticari bir olaydır.
Sözünü yerine getirmediyse bu da avansı geri ödememe tarzında bir ticari olaydır.
Alacak davası açarsınız !!!

Tabi 174.sırada icra takibinde olacağınız hakimi ilgilendirmez.
1978 de rahmetli Ecevit in memleketi ekonomik olarak düşürdüğü
felaket günlerinde, bu tiplere mal kaptırmıştım, satış yokluğunun şaşkınlığından..
Savcı, hiç bir şey alamazsınız Bey demişti..
Damdan düşen in önerisi..

Screenshot 20200301 071437 sahibindencom

Screenshot 20200301 071433 sahibindencom

796456880 nolu ilana da dikkat edin. Orijinali alttaki sitede.

Adria Altea 390 DS Vast Bed Brand Voortent te Koop Aangeboden op Tweedehands.net

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir düzeltme yapalım. Ben bu mesajı ilk yazdığımda verdiğim linkteki fotoğraflar kullanılmıştı ilanda. Mesajı yazarken aynı zamanda ilan sahibini de sarı site üzerinden uyardım. Bu uyarı üzerine doğru olanı yapıp gerçek fotoğrafı ve doğru açıklama ile değiştirmiş ilanı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR