Karavan Halı Kaplama Tekniği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,151
öncehepinize tesekür ederim abi ayak basilan yerler musamba dösenili ben koltuklar ondeki sürücü yankoltuk alkavun arkayatak ve alkovununyanlari birde sizindediginizgibi aynirenklerdenyolluktarzi her anyikanabilsin

Benim karavanımda yerler pvc döşeli. Temizlik açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bazen çamurlu mekanlar da oluyor halıyı sağlıklı bulmuyorum.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konunun başında da belirttiğim gibi, yazın halıları rulo yaparak evde bırakıp PVC tabanla kullanmak çok pratik; ama kışın da kullanıyorsanız halının konforu tartışılmaz bence...

herkeze slm ayak basilan yerler musamba dösenili ben koltuklar ondeki sürücü yankoltuk alkavun arkayatak ve alkovununyanlari birde sizindediginizgibi aynirenklerdenyolluktarzi her anyikanabilsin ilgilerinize vefikirleriniz icin tesekür ederim aygazin lpg tüplerinde takmak istiyorum

abi havali korük günnes paneli ibregaz lpg tüpünde veya kücüktank taktirmak istiyorum yasam aküsü agm 2 tane birtanesi 120AM birde benimkaravanda tavanda kilimavar yanliz evceyrani egerunu en azindansürekene calistira bilirsem hersey ozaman cok iyi olacak biraz uzun uldu ama kusuruma bakmayin

abi havali korük günnes paneli ibregaz lpg tüpünde veya kücüktank taktirmak istiyorum yasam aküsü agm 2 tane birtanesi 120AM birde benimkaravanda tavanda kilimavar yanliz evceyrani egerunu en azindansürekene calistira bilirsem hersey ozaman cok iyi olacak biraz uzun uldu ama kusuruma bakmayin
Tercümesi şöyle
Tavandaki klima 220 w
Onu seyir halindeyken çalıştırmak istiyorum
Sayın Cemal k:
Eğer bu şekilde türkçeyi katletmeye devam ederseniz kimse cavap yazmaz
Lütfen düzgün ve anlaşılır yazınız

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

peki murat bey soruyu anlamisiniz heycanimizasayin yaptimak istediklerime nedersiniz tesekürler
Klima 220 w ise onu invertör ile çalıştırabilirsiniz,ancak kısa sürede aküleri bitirir
Güneş panelinden kazandığınız enerji klima için yetersiz kalır
O sadece kamp yerinde 220 elektrik aldığınız yerlerde işinize yarar
Aygaz tüp yada sabit lpg tankı her ikiside olabilir
Tüp daha kolay

Klima 220 w ise onu invertör ile çalıştırabilirsiniz,ancak kısa sürede aküleri bitirir
Güneş panelinden kazandığınız enerji klima için yetersiz kalır
O sadece kamp yerinde 220 elektrik aldığınız yerlerde işinize yarar
Aygaz tüp yada sabit lpg tankı her ikiside olabilir
Tüp daha kolay

murat bey tesekürler

Herkese merhaba,
Ben ilk defa soğuk havalarda kullanacağım Adria 360dk için zemine kalın bir halı kesmeyi düşünüyorum. Parçalı kartondan şablon iyi fikir, ben burayı görmeseydim büyük kağıt a3’ler ile kendimi heba edecektim 😄
Hav yüksekliği fazla bir halı seçmek istiyorum sadece kışın kullanacağım için.
Overlok yaptıranlar, overlok işleminin kenardan ne kadar daralttığını söyleyebilir mi? Overlok için pay bırakıp şablondan daha küçük veya büyük yapmam gerekir mi?
Ayrıca kaymaması için sabitleme önerileriniz var mı?
Şimdiden teşekkürler
Serhan

Herkese merhaba,
Ben ilk defa soğuk havalarda kullanacağım Adria 360dk için zemine kalın bir halı kesmeyi düşünüyorum. Parçalı kartondan şablon iyi fikir, ben burayı görmeseydim büyük kağıt a3’ler ile kendimi heba edecektim 😄
Hav yüksekliği fazla bir halı seçmek istiyorum sadece kışın kullanacağım için.
Overlok yaptıranlar, overlok işleminin kenardan ne kadar daralttığını söyleyebilir mi? Overlok için pay bırakıp şablondan daha küçük veya büyük yapmam gerekir mi?
Ayrıca kaymaması için sabitleme önerileriniz var mı?
Şimdiden teşekkürler
Serhan
Merhabalar Serhan Bey, overlok işleminin ölçüyü değiştirmediğni kabul edebiliriz. 1mm artırabilir belki en fazla...

Karavanıma halı alıp keserek yerleştirdim sonunda.
Halıyı Kolin halı diye bir distribütörden aldım (magnificus diye bir halı). 4m eninde (ellerindeki rulo o şekilde), 1,30m uzunluğunda.
Karavanda kağıda çıkardığım şablondan 5cm civarı daha büyük hazırlayıp, karavanda yerleştirerek son halini maket bıçağı ile kestim.
Biraz alışınca maket bıçağı ile kesmek kolay oluyor ama düz yerler için mutlaka uzun bir cetvel kullanın.
Halıyı aldığım yerde overloka gerek yok, açılmaz dediler. Ben de şimdilik bu şekilde bıraktım. Bazı yerde birkaç mm büyük oldu ama ilk sefer elimden bu kadar geldi.

Son düzenleme:

Karavanıma halı alıp keserek yerleştirdim sonunda.
Halıyı Kolin halı diye bir distribütörden aldım (magnificus diye bir halı). 4m eninde (ellerindeki rulo o şekilde), 1,30m uzunluğunda.
Karavanda kağıda çıkardığım şablondan 5cm civarı daha büyük hazırlayıp, karavanda yerleştirerek son halini maket bıçağı ile kestim.
Biraz alışınca maket bıçağı ile kesmek kolay oluyor ama düz yerler için mutlaka uzun bir cetvel kullanın.
Halıyı aldığım yerde overloka gerek yok, açılmaz dediler. Ben de şimdilik bu şekilde bıraktım. Bazı yerde birkaç mm büyük oldu ama ilk sefer elimden bu kadar geldi.

Halınızda karavan hayatınızda hayırlı olsun.
İlk sefer içinde bir kaç milimin lafı bile olmaz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.