Karavan Hayatına Ilk Adim Yardim Lutfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AybarsKaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,709

AybarsKaya

Yeni Üye
Oncelikle herkese selamlar.Araniza yeni katilmakla beraber faydali bircok bilgi edinecegime eminim. Arkadaslar ilk kez karavan alacagim 3 kisilik cekirdek bir aileye sahibim.Oglum henuz 2bucuk yasinda. Kis aylarinda hafta sonlari yaz aylarinda ise aralikli olarak 1 hafta 10 gun farkli illerde gezerek konaklayacagimiz bir cekme karavan bakiyoruz. Butcem 20-30bin tl bandinda. Mevcut aracim 2015 1.33 yaris. hali ile degistirmem gerekecek. baktigim araclar icerisinde 1.6 kafama cok yatmamakla beraber birkac markanin 2.0 dizel modellerini arastirdim. Chevrolet Captiva,Hyundai SantaFe,Nissan Xtrail-Qasqhai bunlardan bazilari.Sizden ricam cekme karavan ve arac hakkinda yardimlariniz.Baslangic icin ikisini halledersem gerisi umuyorum gelecektir :smiley: Simdiden ilginiz icin tesekkur ederim. Bu arada arac icin butcem 60-65 karavan icin ise 20-30.

Etiketler
kararınız hayırlı olsun, bence acele etmeyin iyiaraştırın.ingiliz malı çekme karavanların kapısı ters taraftadır dikkat edin

Oncelikle herkese selamlar.Araniza yeni katilmakla beraber faydali bircok bilgi edinecegime eminim. Arkadaslar ilk kez karavan alacagim 3 kisilik cekirdek bir aileye sahibim.Oglum henuz 2bucuk yasinda. Kis aylarinda hafta sonlari yaz aylarinda ise aralikli olarak 1 hafta 10 gun farkli illerde gezerek konaklayacagimiz bir cekme karavan bakiyoruz. Butcem 20-30bin tl bandinda. Mevcut aracim 2015 1.33 yaris. hali ile degistirmem gerekecek. baktigim araclar icerisinde 1.6 kafama cok yatmamakla beraber birkac markanin 2.0 dizel modellerini arastirdim. Chevrolet Captiva,Hyundai SantaFe,Nissan Xtrail-Qasqhai bunlardan bazilari.Sizden ricam cekme karavan ve arac hakkinda yardimlariniz.Baslangic icin ikisini halledersem gerisi umuyorum gelecektir :smiley: Simdiden ilginiz icin tesekkur ederim. Bu arada arac icin butcem 60-65 karavan icin ise 20-30.

araç için: 60-65 bin TL
çekme karavan için:20-30 bin TL harcayacağınıza;
mevcut aracınızla bir sıkıntınız yoksa , motokaravan alsanız hem daha ekonomik olur.Hemde çekme karavanın trafikte gidişi ,yerleşim yerleri içinde park yeri bulması,manevrası vs...vs ... bir çok sıkıntı yaşatmasından da kurtulmuş olursunuz.
Gerçi çekme karavan sahipleri ile motor karavan sahibi arkadaşlar ikisinin sıkıntılarını yada avantajlı yanlarını sizin için sıralayabilirler.Sizde size uygun olanı tercih edersiniz.

araç için: 60-65 bin TL
çekme karavan için:20-30 bin TL harcayacağınıza;
mevcut aracınızla bir sıkıntınız yoksa , motokaravan alsanız hem daha ekonomik olur.Hemde çekme karavanın trafikte gidişi ,yerleşim yerleri içinde park yeri bulması,manevrası vs...vs ... bir çok sıkıntı yaşatmasından da kurtulmuş olursunuz.
Gerçi çekme karavan sahipleri ile motor karavan sahibi arkadaşlar ikisinin sıkıntılarını yada avantajlı yanlarını sizin için sıralayabilirler.Sizde size uygun olanı tercih edersiniz.
mevcut aracimi satmam halinde uzerine para eklememe gerek kalmadan bir captiva alabiliyorum.Motokaravanlara baktim fakat 20-30bin tl bandinda duzgun motokaravan almam imkansiz gorunuyor.gundelik yasamda araca ihtiyacim olacagi icin en mantiklisi cekme gibi gorunuyor sanirim. kisacasi gundelik hayatta kullanacagim bir aracim olmali bu sebeple 20-30bin tlye motokaravan alamayacagim icin cekme karavan onerileriniz nelerdir?:smiley:

Kocaman bir motokaravanı yada büyük bir minibüsü günlük hayatta tek araç olarak kullanmanın çok sıkıntılı olduğunu 1 hafta dene görürsün
Park etmesi zor,yer bulması zor,birçok otoparka giremezsin,dar sokaklarda sıkışıp kalırsın
Bu iş sizin dediğiniz gibi olsaydı
Herkes neden otomobil alıyor o zaman
Alsınlar bir minibüs veya alkovenli karavan geniş geniş tek araç olarak binsinler
Bu denemeyi yapmadan elindeki otomobili satıp 17 m3 kocaman ducatoları alıp tek araç sevdasıyla karavan yaptıracağım diye içine bir ton para bayılanların çoğu 6 ay sonra soluğu ilan sitesinde satış ilanı verirken alıyor

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de 14+1 ducatoyu karavana çevirdim ve tek araç olarak kullanıyorum.Gerçi ben düzce de oturuyorum ama büyükşehirlerde de binlerce minibüs,kamyonet trafikte cirit atıyor.

Ben de 11.5 M3 ducato camperimi trafikte ve şehir içinde kullanırken , park ederken ve park yeri noktasında pek fazla sıkıntı yaşamıyorum , ancak yoğun olarak kullanılacaksa tek araç olmaz gibi .

Arkadasım ısabet olur, sız Ankarada Guney Karavan ımalatcı bır arkadaşımız var ınternetten güney karavan olarak bulup Ender Guney bey ıle gorusursenız sıze yardımcı olur. kolaylıklar slm lar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri