Karavan İçin Ocak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 236
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 126,806
Ynt: Karavan İçin Ocak

freediver2009' Alıntı:
Karavan dışı kullanımlar için benim tavsiye edebileceğim çözüm Mangalmatik. Uzun bir süredir kullanıyorum, çok amaçlı, temiz ve güvenli bir yardımcı.
İşiniz bitince katlanıp çanta oluyor ve yer kaplamıyor. Bu daha da büyük bir avantaj sağlıyor.

img3132b.jpg
bende yeni aldığım başoğlu caretta mın arkasına küçük tüple ikili ocak koymayı düşünüyordum,35 tl ye ikili ocak buldum,yarın ipragazlardan bu musluk ve dedantörü arayacağım, bu mangalmatik in tüpü ne kadar gidiyor,ocak olarak kullanılabiliyormu,yani yemek yapılabilirmi ve fiyatı ne kadar acaba

Etiketler

Sanırım en üstteki platform ocak kısmı...Alttaki ızgara tel kısmıyla yer değiştirince mangal oluyor..Pratik ve kullanışlı...Katlanıyor da herhalde...O dahada iyi....

Mangalmatik çok amaçlı kullanılabiliyor. Tüpte oldukça uzun süre kullanıma imkan sağlıyor.
Üst ocak olarak kullanılabiliyor, aynı anda altta ızgara yaparken çayınızı veya başka bir yemeğinizi pişirebiliyorsunuz.
En alt kısma pişirdiklerinizi koyup sıcak tutabiliyorsunuz.
Kullanım şeklinize bağlı olarak tüp oldukça uzun kullanılabilir.
Fakat ben çayı sıcak sevdiğim için alt sürekli yanıyor ve benim ölçüm sizi yanıltabilir, o yüzden herkes kendi kullanım şekline göre zaten çok avantajlı olacağını görecektir.

img3145g.jpg

Şekilde görüldüğü gibi sürekli altı açık kalıyor.

Mangal yaparken çelik tepsi içine bir miktar su koyarsanız, pişirdiğiniz ızgaralardan akan yağlar bu su içine damlayıp mangalın ve tepsinin kirlenmesine izin vermiyor.
Ayrıca, kömür ile hesap edersek, hem fiyat olarak çok avantajlı, hemde mangal yaparken yormuyor.
İstediğiniz alev miktarını ayarlayıp, hızlı veya yavaş pişirebiliyorsunuz.
Birde karavan yaşamı için kıyafet ve banyo zorluğunu düşünürsek, mangal gibi is ve koku çıkarmadığı için ekstra olarak banyo yapıp kıyafet değiştermenize gerek kalmıyor.

Ben gittigiyordan aldım. 99 TL
Benim aldığım linki paylaşıyorum http://urun.gittigidiyor.com/MANGAL-MATIK-Tuplu-Mangal_W0QQidZZ43165713

Bugün benim araca cam ikili ocak aldım.Fakat beni düşündüren hareket halinde iken üstündeki aparatlar sabit değil yerlerde gezermi bilmem.Sanırım Atilla bey bana bir çözüm önerir ama.Her türlü nerileri açığım şimdiden teşekkür ederim

MAG 771998

seyyah54' Alıntı:
Bugün benim araca cam ikili ocak aldım.Fakat beni düşündüren hareket halinde iken üstündeki aparatlar sabit değil yerlerde gezermi bilmem.Sanırım Atilla bey bana bir çözüm önerir ama.Her türlü nerileri açığım şimdiden teşekkür ederim
aynısını kullanıyorum,hareket halindeyken üstündekiler yerinden çıkmıyor,ancak ses yapıyor,o yüzden ben onları havluya sarıp dolaba koyuyorum,kamp yerine gelince yerine takıyorum

omnitemporal' Alıntı:
yerinden fırlamıyor,ses yapıyor
Titreşen her şeyi sabitlerseniz ses olmaz. :smiley:

Gerçi karavanlarda mutlaka bir şeyler hep tıkırdar ama ne yapalım. Tencereler, tava, çaydanlık.... o kadar şey var ki. :-\ [SIZE=78%] [/SIZE]

seyyah54' Alıntı:
nerden ve kaca aldınız acaba...

sayın buralpdi yerinden fırlamıyor derken ocağı kastetmedim,üzerindeki hareketli parçalarını kastetmiştim
ben bu şekilde sabitleme yapılamayacağını söylüyorum,ocağın üzeri cam,nasıl vidalayacağız,cama vida atsak kırılır,çünkü sesi yapan resimde görülen camın üstündeki metal ayaklar,
birazda yanan yerdeki hareketli metal plakalar ses yapıyor
ayrıca arkadaşımızın önerdiği metal sabitlemeler ocağın güzel görüntüsünü bozacaktır,
eğer ayaklar ve metal plakaları yolculuk esnasında illede ocağın üstünde kalsın isteniyorsa ayaklar cama bantlanabilir,plakalara vida atılabilir

omnitemporal' Alıntı:
ben bu şekilde sabitleme yapılamayacağını söylüyorum,ocağın üzeri cam,nasıl vidalayacağız,cama vida atsak kırılır,çünkü sesi yapan resimde görülen camın üstündeki metal ayaklar,
Ben metal sanmıştım. Kolay gelsin ne diyelim. :-[

bu dezavantajını bilseydim ben almazdım,
almayı düşünenler için,bu benim için sorun değil,yolculuk sırasında üstündekileri çıkarırım yada bantlarım,estetiği bozsada bir şekilde sabitlerim derseniz alın
saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri