Karavan İçin Ocak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 236
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 126,613
Ynt: Karavan İçin Ocak

Altında grill dediğinize göre biraz daha yüksek ve hacimli olsa gerek. Piknik tüpü ile çalışır mı? Tam olarak boyutları nedir? Ufak tefek bir şeyse müşteri olabilirim. Aslında ben sorunu piknik tüpü ile çözmeyi düşünüyordum ama boyutları keşke uygun olsa da böyle kompakt bir alete sahip olabilsem.

Etiketler

Bu yukaridakinin kapali hali ile ayni. Hatta benimki biraz daha ince. Evet piknik tuple calisiyor. Cantasi var. Aciyorsunuz. Ayaklarini icinden cikartip takiyorsunuz. Guzel tasarim. Zaten tasarimina fit olup almistim. Yan duvarlarini takip ocak kismini uste takiyorsunuz. Hem alta hem uste ates veriyor. Altta tavuk cevirme aparatlari bile var. Ustte de yemek pisirilebilir. Kadikoy Moda yonundeyim. 05059079540

Bugün tekrar ölçtüm. Hesaplarıma göre portapotti ve su bidonu yerleştikten sonra bagajımda ancak 40x40 cm. gibi yer kalacak :( Ancak piknik tüpü sığar. Ekipmanları tamamlayayım, extra bir hacim yaratabilirsem irtibata geçeriz.

cem bey bu alttaki ocak yılın en iyi ürünlerinden biri seçilmiş,biraz tanıdık geldi bana :smiley: .hatta siyah çantasının üstündeki yazı ve kitlenme sistemi bile aynı yanımda olsaydı foto sunu çeker koyardım[attachment=1] düşündüğümüzden daha iyi bir ürüne bakıyoruz sanırım.Ocak farklı biraz kopya diyeceğim ama çanta birebir aynı kafam karıştı.

Jaccard home n away portable cooking stove

AYGAZ Kartuşlu ocaklarda, aşağıda (soldaki kartuş sadece) resmi bulunan 220 gr'lık LPG kartuş kullanılmaktadır.
Ve fiyatı 5 TL veya üstüdür. 2 kg'lık "piknik tüp" dediğimiz tüp gaz ile kıyaslandığında bile pahalıya gelmekte bence.
Verimlilik konusunda LPG ocaklar benzin ocağı ile kıyaslanamaz bile. Özellikle soğuk havada, karda, dışarıda verimi iyice düşer.
Ama dağcılıktan filan benzin ocağına alışık olmayanlar için benzin ocağı "tehlikeli" gibi algılanabilir. Gerekli önlem alındıktan ve bakımı yapıldıktan sonra her ortamda kullanılabiliyorlar. Ben çadırda Coleman benzinli ocağı çok kullandım. Halen de yanımda taşırım kampa giderken. Ama dikkatli olmak gerektiğini bir kez daha belirtmeliyim.

[attachment=1]

AY6011

Özdal bey dikkatli olmak gerekir dediği için aklıma geldi,yazayım da belki benim gibi şaşkoloz bir arkadaş varsa faydam olur.internet ticaretinin yeni başladığı bir zamanda nerden öğrendiysem msr ocağını amerikadan sipariş verdim,temizlenmesini hiç dikkate almadığım için içindeki teli hiçbir zaman çıkarmadım çokca uzun bir zamandan sonra dağcılık için eğitime giden 2 arkadaşa ocağı verdim kullansınlar diye kamp yaparlarken ocak alev almış 40-50 çadırın olduğu bir organizasyonda çadırların arasında bir alev topu tekmelerle vurarak uzaklaştırmışlar.Ondan sonra daha gelişmiş modelini aldım onu patlatmadım tabi.

Eskiden piknik tüplere bir başlık takarak çeşitli kafalarla her türlü çakmağa gaz doldururlardı. 2-3  mini tüp alsanız, geziye çıkmadan önce evde boşalanları bu sistemle tekrar doldurursanız hesaplı olacaktır diye düşünüyorum ama o başlıklardan halen var mı bilmiyorum.

Bülent Bey Merhaba,
Sorduğunuz Ocak Ünalan Marintek de var. Sitesine girerseniz çeşitlerini görebilirsiniz.

Ayrıca gerçi senin istediğin malzeme değil ama konu başlığını inceleyen arkadaşların faydalanabilimesi için
aşağıdaki link de de ilginç bulduğum birkaç ocak var. bir incelmende fayda var.

BU OCAK EVYENİN GAZLA ÇALIŞANI

VE İSTEYENE BUZDOLABI İLE KOMPAKT DOLAPLI OLANI VAR

http://www.sahibinden.com/mini_mutfak_-_60_100_cm_hotplate_evye-80WQQaXQQ12567154WQQpXQQdisplayitem?favorite=yes&str=h6km4A==&login=1910962
Ben pazartesi ürünleri görmeye gideceğim. ilgilenen olursa bilgi veririm.
Ahmet Arı

EVYE OCAK DOLAP

PARDON MÜKERRER OLDU. RESİM YAPIŞTIRMAYI YENİ ÖĞRENİYORUM. BİR HATA OLDU,
AŞAĞIDA AYNI FİRMANIN 2 OCAK MODELİ DAHA VAR.

EVYE OCAK

Senin istediğin ocağın linki:
http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=453&pId=8234
umarım işine yarar.

Sayın Arı çok teşekkürler ilginize ben aynısını aygaz marka aldım daha uygun fiyata.şimdi kartuşunu ucuza doldurmak için çözüm üreticez :smiley:

Ahmet Arı abi dikkatimi çekti o ocaklı evyenin musluk çıkışı hep solda acaba sağda olanıda varmı benim tezgaha ters düşerdi dikkat etmekte fayda var soldaki musluk hep ele takılır diye düşünüyorum benim sisteme göre.

SELAM YUSUF,
BEN TELEFON İLE GÖRÜŞTÜM. İMALATI BİZ YAPIYORUZ, İSTEDİĞİNİZ YERDEN AÇARIZ DEDİLER.
SEN BANYO LAVOBOSUNU NE YAPTIN DENİZLİYLE GÖRÜŞTÜNMÜ? YARIN ONLARIDA ARAYACAĞIM

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR