Karavan İçin Ocak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 236
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 126,588
Ynt: Karavan İçin Ocak

Ferhat ben zaten katalatik sobanın dedantörünü kullanıyorum.Ama 50 mbar. Aklımda sanki bütün gibi kalmış. Eğer musluğu ayrılabiliyorsa dedantörünü değiştirip kullanayım. İyi söyledin.

Etiketler

Hakan o zaman senin alacağın, radyan soba başlıklı piknik tüpü sobası almak, musluk+dedantör+radyan kafa 35-40 TL, bütün tüp gaz satıcılarında bu sistem satılıyor..

aslanahmet' Alıntı:
Ferhat ben zaten katalatik sobanın dedantörünü kullanıyorum.Ama 50 mbar. Aklımda sanki bütün gibi kalmış. Eğer musluğu ayrılabiliyorsa dedantörünü değiştirip kullanayım. İyi söyledin.
Şimdi baktım, haklısın 50mB'mış. Musluğu ayrılabildiği için musluğunu kullanabilirsin.

[attachment=1]

Evet Hakan, bahsettiğim parça bu... Tüpçülerde bu musluk ayrı olarak satılıyor ama yazdığım gibi... Bulmak biraz zor olabilir. Büyük tüpçülerde ve toptan dağıtıcılarında oluyor. Örneğin Bursa'da tek bir yerde var. Çok acilse o taraflara yolum düştüğünde bir tane alıp kargoyla gönderebilirim. Çok acil değilse ve o zaman kadar bulamazsan ilk buluşmada bir tane getiririm...

Dedantr

Teşekkürler Cem. Gerek kalmadı, herhalde o musluktan bende de var da farkında değilmişim ;D Hafta sonu çadırvana gittiğimde bakacam. Çadırvan annemlerin otoparkta duruyor da.

Hakan Bey, iyi akşamlar.yarıyıl tatili nedeniyle bir süre uzak kaldım,iletinizi yeni gördüm,geciktiğim için üzgünüm.ipragaz,Adapazarı bayilerinin birirsine ihtiyacımı iletince bilgi vermişti.Atila ve Cem beyler'in verdiği örnekler benimkinin aynısısdı.yardımım dokunacaksa,lütfen bilgim olsun tekrar arar,sorarım.hoşcakalın.

atiladi' Alıntı:
Tango, sorduğun ocağın tüplerini doldurmak için sana bir yöntem söyliyeceğim ama bu işi çok dikkatli yapman lazım, boşaldığına emin olduğun tüpü açık bir alanda tam altından çivi ile del, havası tamamen boşalsın, sonra dolar tip çakmaklarda kullanılan sarı metalden gaz doldurma sibopları vardır (sirkecide büyük postanenin yanındaki dar sokakda satılır) bu sibobu tüpün altına deldiğin deliğe lehimle güzelce lehimle, sonra piknik tipi tüp gazdan rahatlıkla doldurarak defalarca kullana bilirsin, tabiki piknik tipi tüp gazın hortum ucunada futbol topu şişirme ağzı takıp bu ince borunun ucunada çakmak gazı doldurma aparatını takacaksın...Umarım kafan karışmamıştır...1980'li yıllarda colemanın küçük tüplü ocaklarının yedekleri henüz Türkiyede satılmazken bu yöntemle 3-4 tüpe sibop takıp yedekli olarak kullanmıştım, sorun olmadı...
bu yöntemle vidalı ocaklarda kullanılan isobutan karışımlı kartuşlar boşaldığında içersine piknik tüpünden gaz doldurabilirmiyiz. çoğu arkadaş bu kartuşları çakmak gazı ile dolduruyorlar. bu yöntem kartuşların daha verimli dolmasını sağlar düşüncesindeyim. aynı zamanda daha ucuz

4 ay kadar önce b ocaktan almıştım 5 yada altı kez kullandım.Ama geçtiğimiz pazar ocak aracın içine alev aldı kapıya yakın yerdeydide vurarak araç dışına alıp söndürdüm.Daha sonra kontrol ettiğimde kartuş tüpün gaz dağıtım yerine yanaşan kısmından gaz kaçağı yaptığını fark ettim yetkili satıcıya teslim ettim fabrikaya göndereceklerini ifade ettiler .Beklemedeyim bilginiz lolsun dedim kullanan arkadaşlar varsa aman dikkat...

Aaa1

tango' Alıntı:
4 ay kadar önce b ocaktan almıştım 5 yada altı kez kullandım.Ama geçtiğimiz pazar ocak aracın içine alev aldı kapıya yakın yerdeydide vurarak araç dışına alıp söndürdüm.Daha sonra kontrol ettiğimde kartuş tüpün gaz dağıtım yerine yanaşan kısmından gaz kaçağı yaptığını fark ettim yetkili satıcıya teslim ettim fabrikaya göndereceklerini ifade ettiler .Beklemedeyim bilginiz lolsun dedim kullanan arkadaşlar varsa aman dikkat...

Allah korumuş, bu aletlere başından beri benim içim ısınmamıştı

Aman dikkat!.. Sabun köpüğüyle sıkı bir kontrolden geçirsin herkes bu tür ocakları

Geçmiş olsun..

Temenileriniz için teşekkürler .Yıllarca piknik tüpü kullandım hiç böyle birşey başıma gelmedi.Döneceğiz yine emektara galiba.

Tanju abi çok geçmiş olsun,aman dikkat dostlar gaz işi hiç şakaya gelmez bu tür cihazlar estetik ve pratik oluyorlar ama benimde eskiden beri hiç aklıma yatmaz piknik tüpü çok daha güvenli Cem'in dediği gibi sabun köpüğü ile iyice kontrol etmek lazım.

Tanju Bey geçmiş olsun. Bence de en doğru seçim karavan ocağına uygun yer yoksa piknik tüpü ya da piknik tüpüne dedantörle bağlı tekli ocaklar. O deodorant kutusu gibi şeylerle çalışan ocaklar hiç güven vermiyor.

Kadıköy'de bir dükkan keşfettim. Karavan ve yatlar için gaz sistemi parçaları (musluk, dedantör,boru,dirsek) mevcut. Her türlü ocak yedek parçaları da var. Hatta piknik tüpü için küçük yeri olanlara 90 derece dirsekli dedantör bile var. Hortum çıkışı yandan oluyor.

Belki sahibiyle irtibata geçilirse kargo bile yapar. Kartı evde kalmıştı. Akşam telefonunu yazarım.

Arkadaşlar teşekkür ederim.Evet en iyisi piknik tüpe bağlı tekli ocak ben de ocak işi yapan bir yer buldum derdimi anlattım ama biraz zor oldu görsel bir bağlantı olsa daha iyi olacak gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.