Karavan için Yerli Üretim Tente

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,465

orsaalabanda

Zirve
Üretim kalitesi sık sık olumsuz eleştirilerle anıldı. Ama Fazıl bey bu tente işini hakkıyla kotarabildiyse övgüyü fazlasıyla hakediyor demektir.

http://www.sahibinden.com/karavan_gunesligi-86WQQaXQQ21233147WQQpXQQdisplayitem

Etiketler
Ynt: Karavan için Yerli Üretim Tente

güzel bir gelişme, inşaalah diğer malzemelerde de üretim yapılır,
Fazıl bey'e hayırlı satışlar dilerim

Nedense ağırlığını yazmamış. İnşallah azdır. Fiamma'da 300 cm ler 22 kg civarında. Araç tentelerinde ağırlığın çok az olması gerekiyor yoksa virajlarda epey bir savruluruz.

arkadaşlar tente işini çözmek için yana yakıla çözüm ararken, bana komşu olan tenteciye parça sormak için gittim, yapılan tenteleri incelerken aşşağıda resmi görülen parçayı görünce bende lamba yandı ::smiley:, bu parçayı tentenin saçak kısmını güneşe göre aşşağı yukarı çıkarmak için yapmışlar ama bizim tente ihtiyacımızı karşılayabilirdi,

[attachment=1]

içerde bu kasede kaçmetre tente kumaşı sarabilirdik bunun hesaplamaları yapıldı derken 2m kaliteli tente kumaşı sarabiliriz dediler, ve bende kumaşını beğenip siparişi verdim, bir hafta sonra teslim aldım, sarma kolu ile beraber 400tl fiyata mal oldu, bu kasedin içine en fazla 2.35m kumaş sarabildiler, boy 3m, yani 3x2.35 kasetli ama açma kolları olmayan tentemiz oldu, ağırlık 12-15kg arasında, ölçüleri 8 x 7 x 300cm
-tente yer kaplamıyor
-görüntü şık, omnistör tente görüntüsünde
-hafif
-tek kusuru açma kolları yok

DSC02730aaa

DSC02739

DSC02738

DSC02731

Ori 2a0eb5b3 a199 41b4 bc9d 8abd2da3ba89

Güzel bir ipucu olmuş bu iş, teşekkürler, ayrıca fotoda karşıda çürüyen amerikanda ilgi çekici, Buick regal gibi dduruyor.

Aka' Alıntı:
Güzel bir ipucu olmuş bu iş, teşekkürler, ayrıca fotoda karşıda çürüyen amerikanda ilgi çekici, Buick regal gibi dduruyor.

komşunun, Buick ama regalmi bilmiyorum,bir tane daha var bu onun yedek parça ihtiyacı için, selamlar :smiley:

Levent sabitleme ayakları için yardım edebilirim,
2007 yılında karavanıma yaptırdığım tenteye yaptığım sabitleme ayaklarının benzerini önerebilirim.

[attachment=1]

Resim 130

Levent Bey güzel olmuş. Ağırlık sorunu da yok.Açılınca nasıl oluyor? Açılmış fotosunu koyabilir misin? Bir de komşunu görünce kaseti siyaha boyayabilirler mi sorarsan sevinirim.
Teşekkürler

bartek' Alıntı:
Levent Bey güzel olmuş. Ağırlık sorunu da yok.Açılınca nasıl oluyor? Açılmış fotosunu koyabilir misin? Bir de komşunu görünce kaseti siyaha boyayabilirler mi sorarsan sevinirim.
Teşekkürler

Toeman ve Levent hocam mafsalları yok bu sorun değil mi sizce.

Çok konuşuldu,mesela google a ''kasetli tente'' ve görsellere basınca bir sürü görsel geliyor.Bir tanesine bastım

[attachment=1]

KOCAELİ - Çadır branda ve tente konusunda tüm açık mekanlara uygun çözümler üreten Sunrise Branda, yaptığı yatırımlarla sektördeki yükselişini sürdürüyor. İşyerlerinden evlere, çay bahçelerinden tüm açık mekanlara uygun projeler geliştiren firma, son olarak yaptığı 150 bin TL’lik dikiş makinesi yatırımıyla ürün yelpazesine kasetli tenteyi de dahil etti. Kendi markasıyla ürettiği mafsallı tente, körüklü tente ve raylı tente ürünlerini Türkiye genelinde 15 bayi aracılığıyla müşterilerine sunduklarını ifade eden Sunrise Branda ve Tente Genel Müdürü Fuat Sözer, sektörde 38 yıllık tecrübeye sahip olduklarını kaydetti. Artan ürün portföyü ile birlikte ihracat çıtasını önümüzdeki dönemlerde daha da yukarılara taşıyacaklarının altını çizen Sözer, özellikle kumaş kalitesi ve işçilik alanında iddialı olduklarını söyledi.

Üretilen branda ve tentelerde kesinlikle elle boyama yapmadıklarını ve elektrostatik boya yöntemini kullandıklarını kaydeden Fuat Sözer, kumaşta ise yerli kumaştan ziyade kalite açısından fark yaratan Alman ve İspanyol kumaşlarını tercih ettiklerini kaydetti. Sektörde yüzde 25’lik bir pazar payına sahip olduklarını kaydeden Sözer, şöyle konuştu: “220 farklı renk ve desen seçeneğinin bulunduğu firmamızda müşterilerimize polyester ürünlerde iki, akrilite ürünlerde ise beş yıla kadar garanti veriyoruz. Kumaş deseni ve işçilik üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu. Kocaeli ve İstanbul başta olmak üzere Uşak, Eskişehir, Batman, Trabzon, Sakarya gibi bir çok şehirde önemli projeler gerçekleştirdik. Bu sektörde yaklaşık 40 yıllık bir tecrübemiz var. Tecrübümezile alanımızın önemli aktörleri arasında anılıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Şimdi bu tentenin farklılığı ne,özellikle görsellere bastığımız da gördüğüm tenteler gözümü mü yanıltıyor çünkü bana çok yakın geliyor,imalatçı çalışıp karavan da kullanılacak hale getiremez mi.Aynı şeyleri tekrar olacak ama nedir bu ürünlerden farkları.

Sunrise tente kobi

aslanahmet' Alıntı:
Adı da güzelmiş; "alenda"

Güle güle kullan.

sağolasın Hakan :smiley:

güngör' Alıntı:
Levent sabitleme ayakları için yardım edebilirim,
2007 yılında karavanıma yaptırdığım tenteye yaptığım sabitleme ayaklarının benzerini önerebilirim.

[attachment=1]
bartek' Alıntı:
Teşekkürler

Levent hocam konuşalım, benim kafama iç içe geçen fırça sapları çok makul geldi, tentenin uç kısımlarının başına vidalı saplamalar monte ettim, fırça sapının ucuna dişi somun koyarak tente başlarına vidalıyacağım, alt kısmınıda aracın etek kısmına hazır krom tente ayakları ile bağlayacağım, tenteyi bir metre açtıktan sonra önce uçkısımların vidalayı ardından alt tarafı araca monte edince tamamen açılabilecek,
tek kişi kurup toplayabilecek

mayıstosböce' Alıntı:
Toeman ve Levent hocam mafsalları yok bu sorun değil mi sizce.

[attachment=1]

[
Şimdi bu tentenin farklılığı ne,özellikle görsellere bastığımız da gördüğüm tenteler gözümü mü yanıltıyor çünkü bana çok yakın geliyor,imalatçı çalışıp karavan da kullanılacak hale getiremez mi.Aynı şeyleri tekrar olacak ama nedir bu ürünlerden farkları.

açma kollarının olmayışı baştada belirttim gibi tek kusuru ama düşününce çokda gereklimi tartışılır, bize sağladığı tek şey konfor, açarken ve toplarken ki rahatlığı, açma kolları olan omnistör tente kullanıcılarıda dayama ayaklıkları takmak zorunda çünki rüzgar bu kolları çok çabuk kırabiliyor ;)

Haluk ağbi karadeniz tenteye bu kasetli tenteyi yaptırdı 1000tl ödedi, ilk bakışta çok büyük geliyor ama sonradan alışıyor insan, bu tenteyide kullanırken dayama ayaklarını kullanmak gerekiyor niye kolları sağlam ama araç üzerindeki bağlantı yerlerini koparmaması için,
ayrıca bu tenteyi iki kişi kaldırmak zorunda

DSC02705

DSC02706

DSC02708

DSC02733

Sanırım omnistor böyle bir tentesi var,bana kullanılmışını satabileceğini söylemişti Saly karavandan Niyazi usta,elle sarılıyordu,aslında ayak açma mecburiyeti bende de var çünkü benim tavan metal değil.Neyse bunu canlı bir görelim nasılmış.

Levent ,öncelikle hayırlı olsun .Bence kolların olmayışı büyük dezavantaj değil.Pratikte kullanılırken sabitleme ayakları ömnilerdede iple destekleniyor çünkü hava her daim süt liman değil,yazın dahi yağmur yağdığında oluşan rüzgar da ,tentesini toplamak zorunda kalıyor karavan sahipleri kollara zarar gelmemesi için.Temizlik konusuda daha rahat olacaktır senin sisteminde,aşağı sarkıtacağın tenteyi yıkamak çok daha kolay.Sabitleme ayaklarını yere bagaj lastiği ile bağladınmı ,fırtına dışında altında rahatça oturabilirsin bence.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri