Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 689
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 325,356
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

insel

Zirve
Arkadaslar sigortanizi yaptirirken sigorta evraginin uzerindeki kullanim tarzi kismina kesinlikle diger arac degil ozel amacli tasit yazdirin. Sigortaciniz olmaz derse ruhsatta kamp tasiti yazan karavanlarin bu sekilde olmasi gerektigini belirtin. Eger sigortanizi yaptirdiysaniz hatta uzerinden 11 ay bile gectiyse 200 liranizi geri alabileceksiniz. Bir arkadasim hukuki islem baslatacagini soyleyerek ikna etti sigortaciyi. Bilginize. Insel

Etiketler
Ynt: Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

Pek kimse ilgilenmedi ama ben devam edeyim. Kamperimin gecen sene trafik sigortasi 350 kusurdu. Sigortacima bunu cok az kullaniyorum, bu fiyat cok degil mi diye sordugumda bana bir iki gun musaade edin demis ve 170 liraya dusurerek 200e yakin parayi iade etmisti.
Bu karavanda da ayni sorun oldu. Muamelecinin sigortacisi 350 kusure sigortalayinca ayni sorulari sordum 1 gun sonra ozel amacli tasitlarin 200 daha fazla vermesi gerekiyor demesi beni sasirtti. Yani borclandim. Geriye de donusu yokmus. Sigortami iptal ettirip bugun eski sigortacimla dusuk paradan sigorta yaptiracagim. Isteyene sigortacimin telini verebilirim.
Simdilik bu kadar, gene gelisme olursa yazarim. Sevgiler.

Benim sigorta'da 256TL olarak yapılmış. Mayısta bitiyor. Araç karavan ruhsatlı olmasına rağmen sigortası Kamyonet olarak çıkıyor. Bu acaba bir problem çıkartırmı? Özel amaçlı taşıt yapılırsa bu rakam daha düşük mü daha yüksek mi çıkar? Bilen arakadaş varmı?

Ferhat bey,
2004 model Citroen Jumper aracımın 2009 için Trafik sigortası (aksigorta) 134.40 TL. Sigorta formu doldurulurken " kullanım şekli" hanesinde " özel amaçalı taşıt" yazıyor. Sanırım indirimde etken olan madde bu.
Bu bilgiyi geçen yıl TKKD forumunda okumuş sigortacım ile konuşmuştum, o zaman da indirimli sigorta yapılmıştı. Tahminim bunu yapılabilmesi için ruhsatta "cinsi" hanesinde kamp taşıtı ya da motokaravan yazması ön koşul.
Kolay gelsin.
Oğuz

Selamlar
Benim aracım VW T3 minibüs ve de ruhsatta minibüs olarak kayıtlı. Kullanım şeklinde de: "Hususi- yolcu nakli" yazıyor. Araç ticari değil ve de 8+1 koltuklu. İlk aldığımda aracın rusatında sınıfı M2 olarak görünüyordu, talebim üzerine bu yanlış değiştirildi, artık M1 olarak geçiyor.
İlk aldığımda trafik sigortasının, sınıfı M2 olduğu için yüksek olduğunu düşünmüştüm, fakat sonra öğrendim ki minibüslerin trafik sigortaları yüksek oluyormuş. Ben de çok fiyat araştırdım, ortalama 800 TL civarı fiyatlardan bahsediliyordu, ben HDI sigortadan 600 TL'ye yaptırdım.
Bu arada sigorta fiyatlarının ilden ile ve araç modeline, kişinin yaşına, cinsiyetine göre değiştiğini öğrendim.
Yani aracım 34 plakalı, 1988 model, yaşım 28 ve cinsiyetim de erkek, bu doğrultuda bu kriterlere uyan minibüs sahipleri de sigorta bedellerini söylerlerse belki ben de diğer arkadaşlar da aydınlanmış oluruz.
Hatta bu konuyla ilgilenen herkes aracının marka modeli, yaşı vs vs belirtirlerse herkes aydınlanmış olur.

Not: internetten bir araştırdım, eğer aracım minibüs değil de, "özel amaçlı taşıt" olsa idi, aynı bilgilerle 34 plaka, 88 model, yaş - cinsiyet (%10 hasarsızlık indirimi ile birlikte) Anadolu sigorta için 394 TL, HDI sigorta için 511 TL ödeyecektim. Bu da ilginç... :smiley: Bkz. www.sigortam.net

Sevgili Karavancilar
TRde karavan imalatindan bahsetmistik.Bilhassa ic donanimi ile ilgili malzemelerin TR de yapilamasi gibi.
Ben en son 2009 senesinde cikan 3 adet katalogu aldim ve sizlere 15 Marttan sonra gelecegim VWT3 Westfalia ile bir katkim olur düsüncesiyle getirip tüm arkadaslarimiza takdim edecegim.
VW nin yapmis oldugu eski karavanlar icin size asagida iki sitenin adresini yaziyorum.Ihtiyaciniz olan tüm parcalari o adresten bulabilirsiniz.Ama maalesef cok pahalli
www.vwbusshop.de ve birde
www.syncro-bernd-jaeger.de
Beni 15 Marttan sonra cebimden 0532 6243498 ararsaniz size hemen takdim edeyim ve hepiniz faydalanin.
Benim aracin tamiri ile ilgili sizlere bazi sorularim olacak yardimlariniz bekliyorum.
Ben Etiler Akatlar semtinde oturmaktayim. Insallah görüsmek ümidiyle saygilarimi sunarim
Saygilarimla
veteran ati
Atilla SENER

Simdiiii isler karisti. Benim karavan 9 + 1 koltuklu oldugu icin fiyat gercekten yuksekmis. istiap haddi en fazla 4 olmaliymis. Simdi bunu duzelttirmeye ugrasiyorum. Ay nelerle ugrasiyoruz yarabbim, duuy sesimiiiii.
Sorunu olanlar sigortacimdan teklif alin. Selamimi soyleyin. Sabahattin Bey 0216 4594340 - 05334728371
Sebahattin Bey cok arastirdi benim icin bu konuyu. Umarim faydasini gorursunuz.
Sevgiler
Insel

Arkadaslar islem tamam. Sigorta sirketim merkezine ruhsat ve karavanin fotograflarini gonderdi. Bunun (harbi) karavan oldugunu anladilar. Trafik sorgulamaya ozel amacli ibaresini eklediler. Artik tum sigorta sirketlerinden bakilinca ayni ucret cikacak. Koltuk fazla olsa da kendi bilgi aglarinda ozel amacli yazmasi yeterliymis. Artik 160 lira odeyebilecegim. Ruhsatimda hic sorun kalmadi cok sukur. Kasimdan beri yasadigim ve kafanizi belki isinize yararim diye utuledegim bu konuyu sona erdirdim. ::smiley:

Teşekkürler İnsel Bey,
Bizler için de aydınlatıcı oldu. Darısı başımıza. Aynı şekilde benim de düzelttirmeyi yaptırmam gerekiyor.

Karavan sigortası mevcut fiyatın %50 kadar,daha fazla ödemek istemiyorsanız axa oyak bu şekilde yapıyor benim 397 lira olan sigortam 195 liraya düştü bilginize.
Eğer sigortanızı yüksek ödediyseniz iptal ettirip zeyil yaptırıp geri kalanını düşük ödeyebilirsiniz.

Karavanın zorunlu trafik sigortası konusunda değişik fiyatlarla karşılaşıyorum.benim 98 boxer motokaramvanıma verilen fiyatlar 660-800Tl oldu.

Yusuf Bey (yaybek) le görüştükten sonra ki Yusuf Bey e teşekkür ederim Ankara axa oyak en makul fiyatı verdi 660 olarak lakin kafamdaki soru işareti hala kaybolmadı. Konu hakkında net bir bilgi paylaşımı olursa sevinirim .

Gökan bey bu nasıl iştir anlamadım bu sigorta işinin kriterleri nelerdir neye göre hesap yapılıyor anlamak mümkün değil benim geçen sezon kestirdiğim sigorta poliçem 195 lira ve aracımda 2004 şimdiye kadar axa siğortaya kaç kişi yönlendirdim kimisi yarı fiyatına kimisi çok az indirimle karşılaştı,aslında sigorta şirketleri bir yere kadar indirim yapabiliyor asıl tramer denen bir merkez var orası belirliyor hayırlısı olsun bakalım.

Bence tramerde araç kaydında bir hata var. Allianza mail attım onun cevabına göre hareket edeceğim.

Bu konu hakkında da bir başlık açılsa nasıl olur?

Tramer deki kayıtlar araçların teknik özellikleri.Sigorta şirketleri oraya girip aracı görüyorlar ve her şirket kendi keyfine göre prim belirliyor,fakat teminatlar aynı.Benim 68 model forda 185 TL ile 400 TL arasında teklif verdiler.Axa geçen yıl 16 TL ye yaptığı motorsiklet sigortasına bu yıl 32 TL.istedi.Anadolu sig.16 tl istedi.Velhasıl yapılacak iş;üşenmeden bütün sigorta şirketlerinden teklif almak. :mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri