Karavan Kiralamayı Düşünür müsünüz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alifiliz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,911

Eğer talep olursa uygun fiyatlarda motokaran kiralamayı düşünüyorum.

• Evet kesinlikle kiralarım

Kullanılan: 21 44.7%
  • Belki kiralarım

Kullanılan: 21 44.7%
  • Kiralamayı düşünmüyorum

Kullanılan: 6 12.8%

• Kullanılan toplam oy
    47

alifiliz

Yeni Üye
Arkadaşlar, karavan seyahati için kiralık araç arayıpta bulamayanlar için yılbaşından sonra sahibi olduğum araç kiralama firmama karavan almayı planlıyorum. Eğer düzenlediğim ankette ciddi bir talep olursa, 2 veya 3 adet araç alabilirim. Fiyat olarak şuan birşey söyleyemem ama tahmini maliyetlere göre günlük kirası 200 YTL'yi geçmeyecek şekilde düşünüyorum. Bu konuda fikirleriniz ve talepleriniz benim için çok öenmli. yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Etiketler
Ynt: Karavan Kiralamayı Düşünür müsünüz?

aslında araç kirlama firmalarının en büyük eksiği parklarında bir kaç tane de olsa çekme ve motor karavan bulunmamasıdır.

agokce
fiyatları çok yüksek tutmazsanız çok iyi işler başarıcağınızdan eminm .

Yaklaşık 5 yıldır karavan dünyasının içindeyim, bu camiadaki en büyük eksiklik kiralık karavan bulunamamasıdır. Hem yerli hem de yabancı turiste hizmet edecek karavanlara ciddi talep olduğunu düşünüyorum. Ama nacizane iki önerim olacak; ilki,karavanlarınız dört mevsim kullanıma uygun olmalı, diğeri de böyle bir işe kalkıştığınızı ilgilenenlere iyi duyurmanız...

Dün kayıtlı oldugum amatör balık avı sitesinin
toplantısında birkac arkadasım kiralık karavan bulup bulamayacagımız la
ilgili soruları olmustu eger olursa adresinizi zevkle onlra veririm

Hafta sonu gezisi için karavan kiralamayı düşüüyorum. iki gülük bir gezinin maliyeti kabus gibi. dediğiniz gibi 200 Tl dahi olsa 400 kira yakıt ısınma konaklama yeri kirası birde yeme içmeyi katarsak 2 günde 1000 Tl yi buluyor. şimdi sorarım bu parayı verebilecek kaç kişi tatilini karavanla geçirmeyi düşünür. konaklama yerlerinin azlığını da düşünürsek ? kos koca istanbulda karavanı ile gelen bir turisti ağırlayacak ve gereksinimlerini karşıyayacak bir karavan konaklama alanı yok. varsa bile kendini tanıtamamıştır dolayısıylada vereceği hizmetten de hayır beklenmez çünkü işine önem vermiyor demektir. biraz uzun oldu okumak için zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Fiyatlar bu seviyelerde iken tatil için değil karavan, otomobil kiralamayı bile düşünmem.

ben de kiralamayı düşünürüm ama astarı yüzünü geçiyo gibi ama fiyat olarak bakınca grant vitaraya 175 isteyen yerler var onlarla kıyasla makul ama piyasanın daha düşmesi lazım caip hale gelmesi lazım
ufak bi hesap yaptım hemen 4 kişilik bir gurubun 5 gündüz 4 gece tatili yolla beraber ortalama 1500-2500tl arasında ama bunu karavanla yaparsan 1200-1500 arasında
bence karavan kiralamak için ilk önce amaç tatilde dinlenmekmi gezmekmi ona karar vermeye kalıyo eğer hem gezip hemde konaklamak istiyorsan karavan bence mükemmel tabi insanların buna karar vermeden önce güzel ve dollu dolu bir rota belirlemesi ve ona görede ekip kurması gerekir
belki biraz kafanızı ağrıttım kusura bakmayın

Bir de soyle dusunmek lazim. Alkovanli bir karavanin maliyeti 35 milyar civari. Kiralayarak 1 ay tatil yapsam toplam verecegim kira parasi 6000 ve masraf. Muhtemelen ayliklarda ciddi indirimde soz konusu olacaktir. Neyse 7000 diyelim. 7000 evet cok ama dusunsenize bu sekilde bakarsaniz hic risk almadan istedigim zaman gidebilirim. Ayrica hastalik is gibi nedenlerle her sene bir ay da cikamayabilirim. Yani anlayacaginiz satin almaktansa kiralamak tercih edilebilir. Tabii daha ucuz olmasi dilegimiz ama galiba pek mumkun degil gibi.

bir aylık kiralasam diyeceğim ama o fiyata eski bir karavan al geldiğinde at yada seneye bir tur daha atarsan o da promosyonu olur... yani kiralık olayı yerliler için cazip olmaz yabancı da kendi getiriyor veya 5 yıldızlı da beleş tatil yapıyor yani yabancı olsam onu da tercih etmem kiralamak isteyen bizim gibi hastasını bulacaksın ki ekonomi de en çok hastaları sıkıyor yani güzel bir proje kamping yapmak isteyen karavan kiralamak,isteyenler için biraz araştıran potansiyeli görünce ya vaz geçiyor ya da karavan yapmak isterken ne sipariş gelirse onları da yapayım a dönüşerek konunun özü olan karavan yapmak kiralamak kamping projeleri uzmanlaşamadan kır düğünü de yapılır, ambülans da yapılır, ya da başka işlerde kalitesini yitirip kampingler otopark oluyor... ancak gelir beklenmeyen hobi projesi olursa bu işin meraklılarını artırmak mümkün önce paralı karavanseverler artacak ondan sonra bu işin ticareti olur o da Türkiye ye daha çok uzak Avrupayı görünce maalesef Türkiyede bir avuç olan karavan sevdalısı ticari bir piyasa oluşturamıyor...Yani bir karavanı al kendin bin, boş durmasın diye yıpranmasına kıyabiliyorsan kirala o da kar ederse bir bak... (Örnek: Bizim bakkal amca veya küçük esnaflık yapan komşu bir panelvan alıyor yıl boyu iş nakliyesinde getir götür işlerinde kulklandıktan sonra zemine evdeki halıyı serip piknik tüpünü ve evindeki kap kacağı da aldımı çıkıyor ve tatilini de böylece halledivermiş oluveriyor şöyle bir etrafa göz atınca ne kadar ticari van araç var izleyelim hepsi de gerektiğinde piknik karavanı olarak ta kullanılıyor yakıtı ve giderleri de şirkete fatura edilip yıllık vergiden de düşülünce bu da tatilin ballısı oluveriyor...) yanlışım varsa uyarın düzeltirim...

Arkadaşlar hepimiz istiyoruz ama iş yeni bir fikre, öneriye geldimi burun kıvırıp geçiyoruz. Uçuk gibi görünse de devremülk oluyor da devre karavan niye olmasın ?

Birçok çekinceniz olabilir ama yazın, bir yerlerde buluşup fikri olgunlaştıralım. Her türlü yeni ve farklı olana standart Türk gibi "olmaz abi" diye yaklaşmayalım.

Bir hafta sonu için 1.000.- TL çok geliyorsa bunu deneyelim. Ödenecek bedel çok lüx bir karavan içindir. 10-15.000.-TL ya daha az kişi ve daha az ödemeyle ,daha uzun devreler halinde kullanılabilir. Yeter ki isteyelim.

O zaman araç karavan olacağı için ruhsat vs. gibi sorunlarımızda olmayacak.

Neyse yine gaza gelip yazdım. Nasılsa kimse yanıt vermeyecek.

Hepinize kolay gelsin.

yasiko' Alıntı:
Yaptığım bir öneriyi açmak istiyorum ;

DEVRE KARAVAN SİSTEMİ

Bu sisteminde mesela 9 kişi aşağıdaki devrelerde karavanı kullanacaklardır. Bu arkadaşlar kendi maddi imkanları ölçüsünde anlaşacakları bir fiyattan karavanlarını satın alacaklardır.

Örneğin bizler kişibaşı 10.000 - 15.000 TL verebiliriz diyorlarsa 90.000 - 135.000 TL aralığında kendi istedikleri ekipmanların olduğu bir karavanı ortak olarak satın alabileceklardir. Hukuki alt yapısı,kullanma şartları,tamir ve bakım, hisse devri, vergi, kasko,acil yardım servisi vs.gibi aklımıza gelecek herşey için birlikte bir sözleşme hazırlayabiliriz.

- Karavanımızı hergün kullanmayacaksak
- Ödeyeceğimiz bedele karşılık satın alamayacağımız harika bir karavana sahip olacaksak bu sistem bize hayallerimizi gerçekleştirme imkanı sunacaktır.

Yapacağımız şey ortaklarımız ile tatillerimize veya bize en uygun olan zamanlara göre devreleri seçmek olacaktır.

Bu uçukta olsa iyi niyetle düşünülmüş ham fikrimdir. Ortak sayısı, devreler, fiyat her türlü değiştirilebilir.

1 Mart - 15 Mart / 16 Temmuz - 30 Temmuz
16 Mart - 30 Mart / 1 Ağustos - 15 Ağustos
1 Nisan - 15 Nisan / 16 Ağustos - 30 Ağustos
16 Nisan - 30 Nisan / 1 Eylül - 15 Eylül
1 Mayıs -15 Mayıs / 16 Eylül - 30 Eylül
16 Mayıs -30 Mayıs / 1 Ekim - 15 Ekim
1 Haziran - 15 Haziran / 16 Ekim - 30 Ekim
16 Haziran - 30 Haziran / 01 Kasım - 15 Kasım
1 Temmuz - 15 Temmuz / 16 Kasım - 30 Kasım

Ahmet Abi benim ağzım devremülkten yandı :D O yüzden içinde devre geçen herşeyden soğudum. Üfleyerek anca yerim :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR