Karavan Konusunda Türk Işi Bir Fikir (mizah Içerir)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan savaskarauz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,516

savaskarauz

Kamp II
dacia duster 4x4 aracım var. memnunum uzun süre satmayacağım. çeki demiri , römork ve çekme karavan fikirleri ile meşgulüm. geçen gün aklıma şöyle bir fikir geldi paylaşmak isterim. volkswagen T1 ya da benzeri burunsuz bir minibüs alsam. motor şanzıman ve benzeri aksamı söksem, içini yatılacak hale getirsem. ( beklenti en fazla 1-2 gecelik konaklamalar) polis çevirdiğinde bunu bakıma götürüyorum desem yerler mi? :smiley: :smiley::smiley: bir arabayı çekerek sanayiye götürmek de suç değildir heralde. bu şekilde hareket eden var mı?
Images4 kopya

Etiketler
Polisin yiyip yememesinden daha çok, sizin gözün yiyormu bu işi yapmaya.
Motoru olmayan aracı çekme halatı ile herhalde dağ bayır,virajlı yollarda çekerek götürmeyi düşünmediniz sanırım.

Motorsuz da olsa T1'ler iyi paradır.
Araçla mı çekeceksiniz? Bu durumda iki sürücüye ihtiyaç olur.
Kaplin takıp çekme karavan gibi kullanabilirsiniz bunu da (otomobillerde) yapanlar var.
750 kilogramdan hafif olmalı.
Direk minübüs almak bence çok daha mantıklı olur.
Selamlar.

Direksiyon sistemine alttan traktör römorklarındakine benzer bir bağlantı yapılabilir.
Screenshot 2019 10 21 21 34 52 1

Çeki kaplini ile çekme karavan gibi kullanmayı düşündüm evet.
İnternette yaptığım araştırmada T 1 , T 2 lerin ağırlıklarının 1105, 1150 kglerde olduklarını gördüm. Motor , şanzıman, egzoz, vs vs sistemleri sökülse 750 kglere düşer diye tahmin ediyorum.

T 1 örnek yani. şart değil, benzeri başka bir arac da olabilir. Yürüyen klübe olacak yani. Suzuki carry bile olur. Yeterki yatak, yorgan, lep top, kettle, kamp ocağı, iki çanta sığsın.

Screenshot 2019 10 21 21 22 02 1

Son düzenleme:

savaş karauz gülmekten öldüm nereden buluyorsun bu fikirleri çok yaşa emi dur ilk önce bir gülmem geçsin sonra aklıma birşey gelirse yazacam

başka minibüs olur dediğin iyi oldu ben t1 döküğüne 85 bin tl verdim sahibi bakmadı bile t2 40 binden başlıyor sen bana 35 bin tl ver ben sana amerikan malı 8 kişilik buzdolabı webastosuyla kamp aracı vereyim
küçük birşey alıp arka dingili kaportacıda orta kısma alıp kaplin ile tek dingil romörk karavan tarzı birşey yaparsan olur 750kg geçmesse sıkıntı olmaz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR