Karavan Pmr Telsizlerimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,336

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Karavanda hem sabit dururken hem de gurup gezilerinde sürüş esnasında kullanmak için
Baofeng ur 5 telsizden aldım.
Telsizimi bekliyorum. Kullandıktan sonra görüşlerimi paylaşacağım.
Telsiz ayni zamanda onemli bir guvenlik ekipmanı olabilir.
Selamlar...

6338ae300855ce265eb923c8f7c05b2d B459092c4732e2187d14700c3b290906 F173526800360fddb98d76ffd325717e

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Pmr telsizlerin anteni sabit ve çıkış gücü 0.5watt olması gerekiyor diye biliyorum. Sizin aldığınız ürün radyo amatöru belgesi olmadan kullanamazsınız bence.
Çünkü çıkışi 4-5watt bu cihazın.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sınav eylül ayinda olacak galiba. 15 mayısta olanın başvurusu bitti.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdilik urunu iade ettim. Satici pmr telsiz kanallarini yuklerseniz lisans gerekmez dedi. Ama bence doğru degil. Bu urunu başkaları kullandigi için almıştım ama herkes kullanır bir kabak benim başıma patlar yine. Ne gerek var iade ettim gitti...

Şimdilik urunu iade ettim. Satici pmr telsiz kanallarini yuklerseniz lisans gerekmez dedi. Ama bence doğru degil. Bu urunu başkaları kullandigi için almıştım ama herkes kullanır bir kabak benim başıma patlar yine. Ne gerek var iade ettim gitti...

Standart PMR cihazı alın bende 10 yıldan fazladır kullandığım hala çalışıyor. Lazım oldukça kullanıyorum. Telefonlar yaygınlaşınca, konuşma peketleri ucuzladıkça daha az kullanır olduk ama özellikle birkaç karavanlı gezilerde araçlar arası haberleşme ve muhabbet için ideal.

PMR kanalları birbiriyle konuşur ama çok memnun kalmazsınız. Piyasadakilerin çoğu oyuncak zaten. Lisansınızı alıp düzgün bir cihaz alın derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR