Karavan Secimi İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan guney_34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,202
Ynt: Karavan Secimi İçin Yardım

omnitemporal' Alıntı:
ilk karavanım güney marka idi, 4 metrelik olanından, 1.4 motor 70 bg peugeot 307 ile 2 yıl kullandım,çekiş konusunda kar ve yağmur olmadıkça hiç sorun yok, bir iki kez dik yokuşta ıslak zeminde çıkamadım,bence bu ölçüde bir karavanı çekecek araç en az 1.6 motor olmalı,dizelin torku daha yüksek olduğu için daha iyi olur
kalite açısından bakacak olursak güney ve pino kıyaslanamaz,bariz bir fark var,ama güney karavan iş görürmü görür,kalite beklentiniz çok yüksek değilse beklentinizi karşılar,ama daha kısa sürede yıpranır ve estetik değil,pino ya göre daha amatörce ve kullanılan malzemenin kalitesi düşük
bunu şöyle izah edebiliriz,ankaradan istanbula doğan slx ile de sorunsuzca gidersiniz ford focus ile de,tabii hymer vb gibi avrupa markalar var onlar bmw oluyor

Açıkcası benim karavan dan beklentim şu,
Yazın çıkıp camping alanlarını gezmek, denizin olduğu alanlarda konaklamak( hafta sonları ve senelik izinlerimde)
Kışın şartlar el verdikçe turlar düzenlemek diğer durumlarda ise İstanbul a yakın (şile gibi ) bir kamp alanına çekmek, hafta sonlarımı da orada geçirmek istiyorum.

Pino nun kalitesini tartışmam bile, güney karavanın iç malzemeleri 3-5 sene idare etse, dışı üstü su almasA, seyahat sırasında başımı ağrıtmasa sanırım bana ilk aşamada yeter.
Erba nın haftasonu karavanı da ilgi çekici aslında
Bir de eski, ithal karavanlar var tabi..
24 yaşımda ilk karavan tecrubem olacak inşallah.

Etiketler

aceleci davranmak istemiyorum biraz beklemekte fayda ne güzel ki murat abi gibi bilgili tecrübeli abilerimizden yorum almak lazım çünkü ilk deneyimimiz karavan konusunda .

akın bu arada güney karavandan o karavanı alırsak içi boş olarak veriyo bunu biliyorsun dimi ?

akınanılaltın' Alıntı:
Açıkcası benim karavan dan beklentim şu,
Yazın çıkıp camping alanlarını gezmek, denizin olduğu alanlarda konaklamak( hafta sonları ve senelik izinlerimde)
Kışın şartlar el verdikçe turlar düzenlemek diğer durumlarda ise İstanbul a yakın (şile gibi ) bir kamp alanına çekmek, hafta sonlarımı da orada geçirmek istiyorum.

Pino nun kalitesini tartışmam bile, güney karavanın iç malzemeleri 3-5 sene idare etse, dışı üstü su almasA, seyahat sırasında başımı ağrıtmasa sanırım bana ilk aşamada yeter.
Erba nın haftasonu karavanı da ilgi çekici aslında
Bir de eski, ithal karavanlar var tabi..
24 yaşımda ilk karavan tecrubem olacak inşallah.
güney karavan bu beklentileri tabii ki karşılar,karda kışta kullandım içeri bir gram su almadı,yolda bir sorun çıkarmadı,iç malzemeleri 5 yıl idare eder ama arada bir yerlerden ufak tefek şeyler olmuştu

peki murat abi o karavanın içini kaca yaparlar kaba taslak ?

Boş alıp içini yaptırmak daha pahalıya gelir,ama onbin tutar bence

ozaman bu güney karavan 23 bin tl ye falan gelir abi dogrumu ?

Mehmet sen ilanı çok yanlış anlamışsın,
O fiyatın içinde karavan da standart donanım yani,
Yemek odasına dönüşen yatak , asma yatak, mutfak dolabı, seyyar wc ve duş var
Benim tahminim buzdolabını ve set üstü de verilir.

Alttaki link i incele iyice istersen.

http://www.guneykaravan.com/

guney_34' Alıntı:
ilk ilandaki kişi ile görüştüm 13500 den bi kuruş düşmüyo bende takmıştım ona kafayı :smiley:
Mehmet bey merhaba.inşallah gönlünüze göre bir karavan sahibi olursunuz,yalnız ilanları incelerken muhakkak ruhsatlı olup olmadığına bakın,ruhsatı olmayan bir karavana ruhsat almak sadece oldukça zor bir işmiş.misal şu ilanda
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-dethleff-cekme-karavan-143568056/detay/
faturası var diyor ama ruhsat için fatura yeterli değil,tip onay belgesi falan da gerekliymiş.ama sizin bahsettiğiniz o ilk sıradaki ilan gerçekten güzel..

BENDE YAKLAŞIK BİR YILDIR KARAVAN DÜŞÜNÜYORUM VE ARAŞTIRIYORUM BENDE ÇEKME KARAVANA KARAR VERDİM.BÜTÜN FORUM SİTELERİNİ HATMETTİM SAHİBİNDEN.COMDAKİ TÜM KARAVANLARI EZBERE BİLİR OLDUM YENİ BİR KARAVAN EKLENDİĞİNDE BİLE HEMEN DİKKATİMİ ÇEKİYOR.VE SONUÇ OLARAK DİYEBİLİRİMKİ KARAVANI ALMASI KOLAY SATMASI ZOR ALMIŞKEN İYİSİNİ AL EMNİYETLİSİNİ AL EVRAK EKSİĞİ OLMAYANINI ALKİ UZUN SÜRE BAŞIN AĞRIMASIN VE KARAVANCILIKTAN ZEVK AL CEFA ÇEKME.SAYGILAR...

kesinlikle çok haklısınız alması kolay satması zor almışken şartları zorlayıp iyisini almalı tabi bunun öncesinde ihtiyaca yönelik karavan bakmak en doğrusu..

valla cok haklısınız bende münübüsle olmuyacagını anladım ve ilk önce çekecek aracı almaya karar verdim ve bu aracı yarın alıyorum inşallah bu gece 02:00 da otobüsle eskişehire gidiyorum yarında alıp dönücem ondan sonra karavana bakıcam oldıummu tam olsun bari.

guney_34' Alıntı:
valla cok haklısınız bende münübüsle olmuyacagını anladım ve ilk önce çekecek aracı almaya karar verdim ve bu aracı yarın alıyorum inşallah bu gece 02:00 da otobüsle eskişehire gidiyorum yarında alıp dönücem ondan sonra karavana bakıcam oldıummu tam olsun bari.
Mehmet bey var mı bir gelişme aldınız mı aracınızı?

evet 93 model bi zj kasa cheroke aldım az bişi toplamaya ihtiyacı var .

hayırlı olsun,inşallah karavanı da alırsınız en kısa zamanda,bu arada foto eklerseniz memnun oluruz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR