Karavan Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baris2357 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,444
Bahsettiğiniz durumu çadırda yapıyorum ama burada avantaj/dezavantaj durumu oluyor. Kişiye göre değişiyor.

Örneğin çekme karavanla daha istikrarlı bir Karadeniz dağ turu zor değil mi? Sis dağının yol geçmez yerlerini 15 sene önce Doğan S ile çıkmıştım, şimdi hatırlıyorum da, oraya römorklu bir taşıt nasıl girecek? Çıktığın zamanki o manzara her şeye değiyor.

Başta bende çekme karavan çok araştırdım, ilk sorduğum sorulardı. Hatta Sakarya'ya basıp gidecektim ki bir anda "bir ışık gördüm sanki" oldum durumuna düşüp motorakavan bakıyorum.

Bu durumlar daha çok kişinin gezmeye, doğaya bakış açısı ile ilgili. Planlar/ Programlar ihtiyaçlara göre şekillenir.

Lüksün desınırı yok tabii. Youtube'da adam otobüsten karavan yapmış -aşırı lüks- özgürlüğe kavuştum bana bu da yetmez şimdi tırdan bozma bir şeyler yapacam diyor. Aslında o parası var, sadece işin yapma/gösterme kısımında : )

Bence bu noktada hangi cekme karavani tercih ettiginiz onemli. Mesela cubic karavanin mini modeli var. Piknik sepeti gibi al onu her yere git. Karadeniz de istedigin yaylaya çık. Ama sen hem luks olsun , hem genis olsun, hem tv olsun dersen o aldigin karavanla anca kamp yerlerine gidebilirsin. Sectigin karavan aslinda senin tatilini belirliyor. Bu yuzden biz 5.25 karavanimizi satik. Daha kucuk bir modele gectii. Biz sadece doga ile ic ice ailece vakit gecirmek istiyoruz.

Etiketler
Bence bu noktada hangi cekme karavani tercih ettiginiz onemli. Mesela cubic karavanin mini modeli var. Piknik sepeti gibi al onu her yere git. Karadeniz de istedigin yaylaya çık. Ama sen hem luks olsun , hem genis olsun, hem tv olsun dersen o aldigin karavanla anca kamp yerlerine gidebilirsin. Sectigin karavan aslinda senin tatilini belirliyor. Bu yuzden biz 5.25 karavanimizi satik. Daha kucuk bir modele gectii. Biz sadece doga ile ic ice ailece vakit gecirmek istiyoruz.
En son satırda yazdığınız gezi tarzınız seçiminizi doğruluyor. Önemli olan da bu.
Biz en fazla iki gün konaklamalı 3 aylık sürelere kadar sürebilen, uzun km şehir ve doğa gezilerini yapıyoruz. Örnek 66. oaralel üstune kadar uzanan bir Norvec turu yada Portekize kadar uzanan uzak ve uzun sureye yayilmis geziler. Bu tarz gezilerde bir kamp alanı zorunluluğumuz olmuyor. Kamp alanları sosyal ortam, ihtiyaçlar ve kısa dinlenmeler için keyif veriyor.
Bu tarz geziler düşünen gezginler için moto karavan daha uygun olabiliyor.
Sonuç ta karavan alım ve yapım işine girişmeden kendi tarzınızı ortaya koymak önemli..

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadece bir kampa gidip orada 5-6 günden fazla tatil yapıp dönecekseniz Çekme karavan çok daha avantajlıdır. Ama uzun geziler yapmak, bilmediğiniz yollara girmek, yol üstündeki yerleşim yerlerinin içine kadar girmek istiyorsanız Motokaravan avantajlıdır.

bildiğim kadarıyla bazı kamp alanlarında konaklamak için sabit çekme karavanlar var onlardan bir hafta bir tatil yapın karavan size göre mi değil mi onun kararını verirsiniz.
amaç her şeye bir anda sahip olmak değil nasıl keyif aldığındır.
biraderim mesela bu sene yengemle beraber Toyota corolla aracıyla araçta buzdolabı bile yoktu yanları çadırlarını alarak Ankaradan çıktılar İzmir Muğla Antalya burdur Denizli tekrar Ankara

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri