Karavan Sigorta Fiyatlar 2017 Yılı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sasoy06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,597

Sasoy06

Yeni Üye
Yer
Ankara
iyi günler abilerim ablalarım kardeşlerim uzun süredir sitenizi takip ediyorum çok güzel bi site olmuş emegi gecen herkezten teşekkür ederim sayenizde çok güüzel bilgiler edindik uzun süredir araştırma yapıyorum ben bir motorsikletli gezginim uzun yıllardır cadır kuruyordum ama artık karavan alma vakti geldi moto karavan düşünüyorum ama çekindigim nokta sigorta fiyatları ve yaşım 24 oldugundan çok yüksek rakamlar çıkar diye korkuyorum siz tecrübeli karavancılardan bilgi almak istedim 2017 yılında sigortalarınızı kaça yaptırdınız ortalama fiyatlar nedir

Etiketler
not : milliyetten alıntıdır inşallah karavan sigortalarıda düşer artık
Son dakika: Uygulama yarın başlıyor! Trafik sigortasında yeni dönem
Trafik sigortasına tavan iyi sürücü bonusu ile geldi. Sigorta priminde ortalama yüzde 20 indirim meydana getiren yeni düzenleme ile İstanbul’da iyi sürücülere 470, kötü sürücülere 2 bin 137 lira tavan geldi. Türkiye genelinde tavan 444 lira. Uygulama yarın başlıyor
Uzun süredir beklenen trafik sigortasına tavan fiyatlar kesinleşti. Yeni düzenlemeye göre Türkiye genelinde baz olarak kabul edilen İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri için tavan fiyat iyi sürücülerde (otomobilde) 444 lira oldu.
KÖTÜ SÜRÜCÜYE 2 BİN 137 LİRA
İstanbul’da iyi sürücülerin sigorta tavanı (otomobilde) 470 liraya indi. Türkiye genelinde trafik sigortasında en pahalı il olan İstanbul’da 3 yıl arka arkaya kaza yapan veya hasar yapan sürücülerin primi ise 2 bin 137 lira olacak.
Gazete Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre, trafik sigortasında araçların sigorta primi 7 ayrı basamakta belirleniyor. İlk kez otomobil veya başka bir araç alıp sigorta yaptıran sürücü 4’üncü basamak sayılıyor. Sürücü eğer kaza yaparsa 1’inci basamağa doğru eğer kaza yapmaz ise 7’nci basamağa doğru gidiyor. 7’nci basamak 3 yıl arka arkaya kaza yapmayan iyi sürücüleri içeriyor.
Trafik sigortası yeni tavanlarına göre sisteme yeni girenler İstanbul’da 855 lira ödeyecek. Bir yıl sonra kaza yapanlar (üçüncü basamak) yüzde 50, ikinci yıl kaza yapanlar (ikinci basamak) yüzde 100 ve üç yıl arka arkaya kaza yapanlar yüzde 150 zamlı sigorta primi ile karşılaşacak. Aksine sisteme girdikten sonra 1 yıl kaza yapmadan geçiren sürücü için ilk yıl yüzde 15, ikinci yıl yüzde 30 ve üçüncü yıl kaza yapmayan sürücüye de yüzde 45 indirim yapılacak. Böylece iyi sürücüler için çok ucuz olan sigorta kaza yapıp hasar çıkaranlar için pahalı hale gelecek. Uygulama 12 Nisan’da (yarın) başlıyor.
İSTANBUL YÜZDE 6 DAHA PAHALI
İl bazında da fiyatlar farklılaştı. Baz iller İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri oldu. Kocaeli, Ankara ve Bursa bu illerden yüzde 3, İstanbul ise yüzde 6 daha pahalı il oldu.
ÇOK KAZA YAPANIN SİGORTASI 2.137 LİRA
-Milliyet-

en azından 5 bin 6 bin tl gibi uçuk bir rakam isteyemeyecekler karavancılar genelde senede 6 ay kullanıyor geri zamanlarda yatıyor o bile fazla ama en azından tavan fiyatından her sene hasarsızlık indirimi gelir

Az önce özel amaçlı taşıt sigortası 4. Basamak 2050, 7. Basamak 1050 tl aynı sigorta şirketleti 4. Basamak için 7800 demişti

zorunlu sigorta fiyatlarının yüksek olması,herkesin canını sıkan bir durum. hem binek bir otomobiliniz var hemde motokaravan, iki taşıtın masrafları ağır geliyor ..ya yardan ya serden hesabı birini tercih etmek gerekiyor ..bende binek aracımdan vaz geçemediğim için motokaravan düşünemiyorum ..sanırım vergisi vizesi ruhsat sorunu olmayan 750 kg altı çekme karavan mantığıma yatıyor ...

ilk başta bende öyle düşünmüştüm hala araştırmalarım devam ediyor ama çekme karavan yerli üretimler beş para etmez avrupa karavanlar ya çok pahalı kaliteli ama eski modellerde çok masraf yapmak yada tamirden anlamak gerek ve 750 kg altı çok küçük oldugundan dolayı moto karavana karar kıldım sigorta fiyatları da düşmeye başladı siğorta sorun olmuyacagı için moto karavan daha avantajlı görünüyor hem park sorunuda var çekme karavanlarda evimin önünde park sorun ola bilir ve çalınma hırsız girme riski yüksek ama moto karavanlar o kadar dikkat çekmiyor aylık şehir içinede fazla yol yapmıyorum ortalama 500 km onuda şehir içinde de kullana bilirim ihtiyacım oldugu zamanlarda

4. basamak ilk defa sigorta yapacaklar için uygulanan basamak .kaza yapmazsanız her yıl kademeniz artar 3 yılın sonunda 7. basamağa yükselirsiniz 7. basamaktan devam edersiniz en düşük sigorta pirimi ama kaza yaparsanız kademe ler düşer 1. kadame ya kadar kademe düştükçe pirim artar

Merhaba
Nisan 2018 de karavanını satan bir gezgin internete aşağıdaki ilanı vermişti :

''Satılık Fiat Ducato Karavan2006 model,bandrol 470₺ sigorta 670₺ ,kamyonet ruhsatlı,projeli km:172.000, seyyar wc,220w tesisat, buzdolabı,ankestra Ocak,lavabo , eşya dolabı vs .Tel: ... ... ... Fiat: ... ...''

Yukarıdaki ilanı okuyunca '' Hem karavan hem kamyonet ruhsatlı nasıl oluyor?'' diye mesajla sordum. Aşağıdaki cevap geldi:

''İlk önce makina mühendisi ne proje çizdiriyorsunuz,sonra makina mühendisi TSE'de onaylatıyor, en son TÜV'den muayeneden geçtikten sonra trafikte ruhsata işleniyor, yanlız kamyonetler de ara bölmeyi açamıyorsunuz,arka taraf bağımsız oluyor.''

Şimdi bilgisi olan arkadaşlara soruyorum: Böyle birşey mümkün mü? Sorumu biraz açayım.Ara bölmesi olan ve ruhsatta kamyonet yazan aracımıza proje çizdirip arka kısmını karavan gibi donatabiliyor muyuz?
Herkese iyi gezmeler.

N1 kamyonet karavan olarak ruhsata işlenen motokaravanlar var , ancak bu tür karavanlar yol denetim kantarlarına girmek zorunda , ancak 3.üncü köprüden geçebiliyor ve hız limitleri N1 kamyonet ler gibi . Razıysanız bu şartlarda satın alabilirsiniz .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri