Karavan Sigorta Ve Kasko Fiyatları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dodulan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,321

Etiketler
Ruhsatınızda "SA motokaravan" ibaresi varmı yoksa başka birşey mi yazıyor
Facebook ta da karavancıların uygun fiyata özellikle quick sigortadan trafik sigortası yaptırdıklarını okuyorum ama tanıdığım sigortacılar bunun mümkün olmadığını söylüyorlar.Acaba SA kodlu motokaravan yerine başka bir şey mi yazılıyor?Poliçelerden birinin resmini koysalar da görseydik.

Bende quick sigortaya yaptırdım 6.ıncı basamak 1800 TL ye yaptılar , benimkinde kullanım tarzı ÖZEL AMAÇLI TAŞIT olarak yazılmış . Yanlış hatırlamıyorsam daha önceki yıllarda da diğer sigorta lar da aynı ifadeyi yazmışlardı

Sizin ki normal süleyman abi,doktor beyin sigortası 5.basamak(ikinci kez yapıldığı için) ve 950 tl çok iyi bir rakam.

SA otomobil,yani özel amaçlı otomobil
Anladığım kadarı ile motokaravan yazmıyor.M1 sınıfı olduğu için otomobil olarak ruhsatı çıkmış ya da ruhsatta motokaravan yazdığı halde trafik sigortası SA kodlu otomobil olarak yapılmış.Benim şahsi fikrim bu doğru bir tanımlama ve böyle olmalı.Umarım bir sorun yaşamazsınız.

Sigorta konusunda (reklam yapan acenteler hariç ) sigortacıların hiç yazmaması ve net bilgi olmaması ne kadar ilginç.... birisi zahmet edip kasko içeriğinde nelere dikkat etmeli , arac cinsi ne olarak kaydedilmeli , farklı kaydedilirse ne olur vb. konulara açıklık getirse olmaz mı

Son düzenleme:

2012 tarihinden sonra yönetmelik çıktı
3,5 ton araçlar motokaravan a dönusturulurse M1 SA araç sınıfı ruhsatı alır yani özel amaçlı otomobil insan taşımacılığı ,yük taşıma değil
3,5 ton üzeri araçlar için motokaravana dönüştürülürse M2 SA ruhsatı alır yani özel amaçlı otobüs ruhsatı alır insan taşıma ,yük değil
2012 den sonra alınan ruhsatlarda yapılan yanlış N1-2 SA (özel amaçlı kamyonet veya özel amaçlı motokaravan) yük taşıma ,insan değil bu araçlar ticari araç sınıfında olduğu için her yil tuvturk muayene ve trafik sigortası yüksek çıkıyor .

2012 tarihinden sonra yönetmelik çıktı
3,5 ton araçlar motokaravan a dönusturulurse M1 SA araç sınıfı ruhsatı alır yani özel amaçlı otomobil insan taşımacılığı ,yük taşıma değil
3,5 ton üzeri araçlar için motokaravana dönüştürülürse M2 SA ruhsatı alır yani özel amaçlı otobüs ruhsatı alır insan taşıma ,yük değil
2012 den sonra alınan ruhsatlarda yapılan yanlış N1-2 SA (özel amaçlı kamyonet veya özel amaçlı motokaravan) yük taşıma ,insan değil bu araçlar ticari araç sınıfında olduğu için her yil tuvturk muayene ve trafik sigortası yüksek çıkıyor .
Sizin aracınız , tahminimce motokaravan olarak değil , özel amaçlı otomobil olarak tüvtürkten geçmiş , ruhsat da ona göre çıkmış yani VİP otomobil olmuş gibi , ama bence de doğrusu sizinki gibi olnası lazım diye düşünüyorum . Size bir şans mı diyelim , üstüne bir de 4+1 ruhsat almışsınız .

Sizin aracınız , tahminimce motokaravan olarak değil , özel amaçlı otomobil olarak tüvtürkten geçmiş , ruhsat da ona göre çıkmış yani VİP otomobil olmuş gibi , ama bence de doğrusu sizinki gibi olnası lazım diye düşünüyorum . Size bir şans mı diyelim , üstüne bir de 4+1 ruhsat almışsınız .
Doğrudur ALLAH işimi rast getirdi,ruhsat ve muayene için yaklaşık 4500 ödedim,çok yorulmuş tüm 4+1 olsun ve yazarlarsa yok demeyecektim ,ALLAH herkesin işini rast getirsin

18.06.2018 tarihinde Karavanımıza bilinen bir Sigorta firması tarafından Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yaptırmıştık. Acente, ruhsat bilgileri ile poliçeyi oluştururken araç kullanım tarzını hatalı girdiği için, Poliçenin tarafımıza ulaşmasını müteakiben söz konusu acenteyi arayarak bu hatanın düzeltilmesini talep ettik. Ancak hiç bir şekilde bu hatayı düzeltmediler. Zeyil yapamadılar ve konuyu çözüme ulaştırmadılar.

Aşağı yukarı bundan bir ay önce Karavanın sigortası sona erdi ve zorunlu trafik sigortamızı yeniletmek üzere acenteye başvurduk. İşte olay burda koptu. Çünkü sigorta acentesi aracımıza zorunlu trafik sigortası poliçesini kesemiyordu. Ve dolayısıyla aracımızı trafiğe çıkartamıyorduk. Eşim ve ben, sigorta acentesinin yapmış olduğu hatanın nasıl düzeltilebileceği konusunda çözüm arayışına girdik ve internette bu tür sigorta sorunlarını okurken Cem Beyin yorumlarına denk geldik ve kendisini arayarak durumu anlattık.

Hiç bir çıkar gözetmeksizin haftalardır bizim sigorta poliçemizin yenilenmesi ve düzeltilmesi ile ilgili o kadar çok emek sarfetti ki, sokakta birbirimizi görsek tanımayacağımız birisinin, sırf doğrusu olsun diye ve sırf yardımcı olmak için gösterdiği bu ilgiye alakaya sonsuz müteşekkiriz.
Bütün işleriniz rast gelsin umarım. Sonsuz teşekkürler.

Merhabalar

Sizin sorununuzun çözülmesi mesleğimizin gereklerindendir. Bu nedenle sizin memnuniyetinizi sağladık hak ve menfaatlerinizi savuna bildiysek ne mutlu bize.

Sizden sonra Motokaravanların Trafik poliçelerinde ki fiyat politikasına bir yön kazandırdık.
ANKaravan kampanyası ile %60 fiyatlarda indirim sağlamış oluyoruz.

Saygılarımla,
Cem Cihan

Merhaba

Bir yılı aşkındır Ankara Sigorta Acentesi olarak prim maliyetlerinin hakkaniyetsiz olduğu konusunda şirket yöneticileri ile istişare eden biri olarak ilgili yetkililerle bu hususta mutabakat sağlamış bulunmaktayız. Nitekim 26.12.2020 tarihinde yaptığımız son toplantı sonuçları bugün harekete geçmiş oldu.

Bu sebeple Emeği geçenlere teşekkür ederim. Özetle %60 indirimle 4,5,6,7 kademelerde Motokaravanlara ANKaravan Trafik poliçesi tanzimine bugün başladık. Ayrıca poliçe kapsamında çekici ile çekilme hizmeti de mevcut 9 aya kadar vade olanağı da sağlanmakta, ilgilenenlere destek verebiliriz.

Cem Cihan
Kutay Sigorta Aracılık Hizmetleri
GSM 0532 363 64 23

Merhaba

.... Nitekim 26.12.2020 tarihinde yaptığımız son toplantı sonuçları bugün harekete geçmiş oldu.

Sürekli aynı reklamı yapıyorsunuzda size tarihi hatırlatayım .Şuan 18 Nisan 2020
Siz 26.12.2020 de nasıl toplantı yaptınız.:wink:
Küçük bir dalgınlık olduğu belli, tarihi düzeltin.
Verdiğiniz haber ise gerçekten güzel olmuş.

Son düzenleme:

Sürekli aynı reklamı yapıyorsunuzda size tarihi hatırlatayım .Şuan 18 Nisan 2020
Siz 26.12.2020 de nasıl toplantı yaptınız.:wink:
Küçük bir dalgınlık olduğu belli, tarihi düzeltin.
Verdiğiniz haber ise gerçekten güzel olmuş.

Haklısınız o_O 26.12.2019 olması gerekiyor dalgınlıkla 2020 yazmışım. Sonuç itibari ile haber yani aksiyon alınan tarih doğru :smiley: üzgünüm yazımı düzeltemedim forumda ama sanırım bu yazdıklarım telafi eder.
Uyarınız için teşekkür ederim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri