Karavan Sigorta Ve Kasko Fiyatları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dodulan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,315

dodulan

Ana Kamp
Merhabalar. İzmir’de yaşıyorum ve bir karavan yapmanın eşiğindeyim. Başlamadan önce herkesin şikayetçi olduğu sigorta ve kasko fiyatları hakkında bilginizi almak istiyorum. İzmir öncelikli olmak üzere tüm yurttaki karavan sahiplerinden sigorta ve kasko harcamalarınızı öğrenebilir miyim? Amacım en düşük fiyatı bulmak ve oraya yaptırmak. Şimdiden teşekkürler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Sigorta fiatları an-be an degişkenliğe ugrayabileceği için ve bu arada henüz aracınız karavan olarak ruhsatlı almamasından dolayı trımer kayıtnda size ait kayıt bulunamadığından , bir fiyat tahmin edilebilmesi mümkün olmayabilir . Ancak sigortasını yakın tarihlerde yaptırmış karavancı arkadaşlarımızın yazdıkları ile kıyaslama yaparak bir fikir edinebilirsiniz
İşinize yarar ise ; bu yıl nisan ayında benim sigortam 1800 tl civarında idi.
Kolay gelsin , selamlar.

Merhaba,
Ben İstanbul Kartal da Sigorta Acentesiyim. (Kutay Kalma Sigorta Aracılık Hizmetleri)
Trafik Sigortası (Zorunlu Mali Sorumluluk Poliçesi) olarak tanımlanan poliçe aracın trafikte bulunduğu sırada karşı tarafa olan sorumluğu için düzenlenen bir poliçedir. Bir diğer anlatım ile aracın yaşamış olduğu bir trafik kazasında karşı araç, şahıs (Bedeni) yada yapılara vermiş olduğu zararları maddi olarak karşılayan bir teminat yapısına sahip poliçedir. Bu sorumluluk poliçesi kişinin TRAMER (Trafik Bilgi Merkezi) kayıtlarında bulunan sicili ile etkilenen bir yapıya sahip olduğu gibi, Aracın yaşı, markası, modeli ve hatta bulunduğu İle (Nüfus ve dolayısı ile trafik yoğunluğu) göre de bağlantılıdır.
Nisan 2017 tarihinde yeni bir uygulamaya geçilerek tavan fiyatlı tarife başlamıştır. Bu tarife gereği önceden olduğu gibi şirketlerin çok yüksek fiyat uygulamaları ortadan kalkmış oldu, aracın ve sürücünün durumuna göre standart bir fiyatlama düzeni oturdu. Tarife ye göre poliçe düzenlendiği için şirketler arası kopuk farklar ortadan kalkmış oldu.
Ancak sicilin oluşması için aracın tescil işleminin gerçekleşmiş olması gerekir ki sizin için bir poliçe teklifi çalışıla bilsin.
Kasko da durum biraz daha farklı, ihtiyari poliçe olması nedeni ile sigorta şirketi poliçeyi yapmak istemeyebilir veya bir tarife zorunluluğu olmadığı için yüksek fiyat verebilir. Kasko poliçesi MAL poliçesi niteliğinde olmakla beraber Genişletilmiş Paket poliçelerde Sorumluluk Teminatları ve Asistans hizmetleri bulunmaktadır. Buradaki fiyat yapısı da yine TRAMER Sicilinden referans alarak diğer faktörlerinde (Araç Markası, Modeli, Yaşı, Kullanım biçimi v.b.) yardımı ile bir aktüeryal çalışma ile oluşmaktadır. Yani yine sicil oluşması için Tescil gerekmektedir.
Başkalarının poliçelerini referans almak yanıltıcı sonuçlara verebilir. Yardım almak isteyen olursa 0216 517 06 01 yada 0532 363 64 23 nolu telefon aracılığı ile ulaşabilirler.

Saygılarımla
Cem Cihan

Merhaba,
Ben İstanbul Kartal da Sigorta Acentesiyim. (Kutay Kalma Sigorta Aracılık Hizmetleri)
Trafik Sigortası (Zorunlu Mali Sorumluluk Poliçesi) olarak tanımlanan poliçe aracın trafikte bulunduğu sırada karşı tarafa olan sorumluğu için düzenlenen bir poliçedir. Bir diğer anlatım ile aracın yaşamış olduğu bir trafik kazasında karşı araç, şahıs (Bedeni) yada yapılara vermiş olduğu zararları maddi olarak karşılayan bir teminat yapısına sahip poliçedir. Bu sorumluluk poliçesi kişinin TRAMER (Trafik Bilgi Merkezi) kayıtlarında bulunan sicili ile etkilenen bir yapıya sahip olduğu gibi, Aracın yaşı, markası, modeli ve hatta bulunduğu İle (Nüfus ve dolayısı ile trafik yoğunluğu) göre de bağlantılıdır.
Nisan 2017 tarihinde yeni bir uygulamaya geçilerek tavan fiyatlı tarife başlamıştır. Bu tarife gereği önceden olduğu gibi şirketlerin çok yüksek fiyat uygulamaları ortadan kalkmış oldu, aracın ve sürücünün durumuna göre standart bir fiyatlama düzeni oturdu. Tarife ye göre poliçe düzenlendiği için şirketler arası kopuk farklar ortadan kalkmış oldu.
Ancak sicilin oluşması için aracın tescil işleminin gerçekleşmiş olması gerekir ki sizin için bir poliçe teklifi çalışıla bilsin.
Kasko da durum biraz daha farklı, ihtiyari poliçe olması nedeni ile sigorta şirketi poliçeyi yapmak istemeyebilir veya bir tarife zorunluluğu olmadığı için yüksek fiyat verebilir. Kasko poliçesi MAL poliçesi niteliğinde olmakla beraber Genişletilmiş Paket poliçelerde Sorumluluk Teminatları ve Asistans hizmetleri bulunmaktadır. Buradaki fiyat yapısı da yine TRAMER Sicilinden referans alarak diğer faktörlerinde (Araç Markası, Modeli, Yaşı, Kullanım biçimi v.b.) yardımı ile bir aktüeryal çalışma ile oluşmaktadır. Yani yine sicil oluşması için Tescil gerekmektedir.
Başkalarının poliçelerini referans almak yanıltıcı sonuçlara verebilir. Yardım almak isteyen olursa 0216 517 06 01 yada 0532 363 64 23 nolu telefon aracılığı ile ulaşabilirler.

Saygılarımla
Cem Cihan
açıklayıcı mesajınız için çok teşekkür ederim Cihan Bey. inşallah bir gün karavan sahibi olabilirsek poliçemizden sizden olsun hayırlısıyla.

31 aralık itibariyle trafik sigortamı yeniledim, 2018 karavancılar için QUICK Sigorta yılı olacak sanırım.
7.basamak 1300 TL karta 3 taksit.

Selamlar

Trafik sigortasında 1'den 7'ye kadar sürücünün kaza dahil tüm kriterleri ve yaşadığı şehir gibi konularda katagorilendirilmiş fiyat aralıklarını gösteriyor.
QUICK Sigortada
1. basamak 5960 TL iken 7. basamak 1300 TL fiyatlandırılmış. Bu yıl 1. basamakta olduğumdan fiyat en alt katagoride.

Trafik sigortasında 1'den 7'ye kadar sürücünün kaza dahil tüm kriterleri ve yaşadığı şehir gibi konularda katagorilendirilmiş fiyat aralıklarını gösteriyor.
QUICK Sigortada
1. basamak 5960 TL iken 7. basamak 1300 TL fiyatlandırılmış. Bu yıl 1. basamakta olduğumdan fiyat en alt katagoride.

Peki bu 7. Basamağa düşmek için 7 yıl mı beklemek gerekiyor :smiley: yani 7 kez sigorta yaptırdığımızda mı düşebiliyoruz? Bir de herkes için sabit fiyatlar mı bunlar?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

önceki mesajımda yazdım, kişinin kriterleri belirliyor basamağı. QUICK Sigorta basamak fiyatları sabitlemiş,broşür bile bastırmış:smiley:

kusura bakmayın siteye yeni üye oldum sıkıntı yaşadığımız bir problem var biz 2 yıl önce bir mimibüs aldık araç 18+1 koltuk vardı bu sebepten dolayı ruhsatta tek katlı otobüs olarak geçiyordu ve sigortası çok yüksek çıkıyordu bizde bu araç karavan dönüşümü bitene kadar sigortadan vergiden muaf olsun diye çektirdik aracın karavan dönüşümü bitti projesi çizildi yeni ruhsat almak için muayeneye gitmesi gerekiyordu ancak muyene için sigota olmak zorundaydı bizde tek katlı otobüs olarak sigorta yaptırmak zorunda kaldık yeni ruhsatı aldıktan sonra eski sigortanın iptal edilip yeni çıkan karavan ruhsatımıza sigorta yaptırıcaktık ancak sigorta şirketi bizi bu konuda mağdur etti ve araca sigorta yapamadıklarını söylediler yani sonuç olarak yeni ruhsatta araç sigortasız eski ruhsatta bir geçerliliği yok sigorta şirketi eski sigortayı iptalde edemiyor acaba sadece karavanlara özel sigorta yapan ayrıca şirketler mi var yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba,

Belediye otobüsünden karavan yapmak için bir engel var mıdır ? Normal otobüs ve karavan otobüs olarak sigortaları kaç tl dir ?

Yakıt masrafı çok olabilir, biliyorum ama devamlı gezecek değil, bir yere gidip 1 ay kalacak.

https://www.gezenbilir.com/konu/yaptim-oldu-sanirim.100381/page-2 bu sayfada, bir arakdaş midibüs den karavan yapmış, karavan için sigorta yaptırmaya gittiğinde, 13.000 tl masraf çıkarmışlar.

kusura bakmayın siteye yeni üye oldum sıkıntı yaşadığımız bir problem var biz 2 yıl önce bir mimibüs aldık araç 18+1 koltuk vardı bu sebepten dolayı ruhsatta tek katlı otobüs olarak geçiyordu ve sigortası çok yüksek çıkıyordu bizde bu araç karavan dönüşümü bitene kadar sigortadan vergiden muaf olsun diye çektirdik aracın karavan dönüşümü bitti projesi çizildi yeni ruhsat almak için muayeneye gitmesi gerekiyordu ancak muyene için sigota olmak zorundaydı bizde tek katlı otobüs olarak sigorta yaptırmak zorunda kaldık yeni ruhsatı aldıktan sonra eski sigortanın iptal edilip yeni çıkan karavan ruhsatımıza sigorta yaptırıcaktık ancak sigorta şirketi bizi bu konuda mağdur etti ve araca sigorta yapamadıklarını söylediler yani sonuç olarak yeni ruhsatta araç sigortasız eski ruhsatta bir geçerliliği yok sigorta şirketi eski sigortayı iptalde edemiyor acaba sadece karavanlara özel sigorta yapan ayrıca şirketler mi var yardımcı olursanız çok sevinirim
Noter de alım satım yapıp trafik sigortasını iptal Edip,karavan sigortasıda yapan bir firmayla aynı işlemi tekrarlayın.Eğer sorun otobüs olması ise ,alım satım sonrası koltuk eksiltip minübüse çevirip trafik sigortasını o şekilde yaptırabilirsiniz.

Merhaba,

Belediye otobüsünden karavan yapmak için bir engel var mıdır ? Normal otobüs ve karavan otobüs olarak sigortaları kaç tl dir ?

Yakıt masrafı çok olabilir, biliyorum ama devamlı gezecek değil, bir yere gidip 1 ay kalacak.

https://www.gezenbilir.com/konu/yaptim-oldu-sanirim.100381/page-2 bu sayfada, bir arakdaş midibüs den karavan yapmış, karavan için sigorta yaptırmaya gittiğinde, 13.000 tl masraf çıkarmışlar.

Merhabalar,
13.000tl sigorta ücreti karavan için değil otobüs için oluşturulmuş ücret.
Karavan için olması gereken tavan(max) fiyat 4. basamak için 3092 tl.
Upload 2018 9 27 13 33 37

Ancak sigortacıların büyük bir kısmı iş bilmeden yalan yanlış fiyat veriyorlar. Yanlış poliçe oluşturabiliyorlar. Yanlış poliçe ile fiyatlar daha yüksek/düşük çıkabiliyor. Kaza gerçekleşmediği sürece yanlış poliçenin zararı yok. Sistemde Trafik sigortanız "var" olarak gözüküyor.

Ben ruhsatı henüz karavana çevirmediğim için otobüs sigortası ödedim, ama poliçeyi yapan kişi koltuk sayısına 16 yazdırdım otobüs yerine minibüs poliçesi yaptırdım, ~2800 yerine pazarlıkla 1400 ödedim. Koltuk sayısını ruhsata göre yazıyorlar ama bazı yerler sizin istediğinizi de yazabiliyor.

sigorta şirketi neden iptal edemiyor? İptal etmemesi için hiçbir sebep yok, siz acente ile değil ana firma ile görüşün olayı çözerler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri