Karavan Sigorta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Niyazi Zorlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,765

Etiketler
merhabalar,
niyazi beylede görüştüğümüz gibi karavan trafik sigortasınada revizeler yapılmıştır tarifeler aşağıdaki gibidir
4.basamak 600 tl
5.basamak 540 tl
6.basamak 510 tl
7.basamak 480 tl
aracınızın ruhsatını (tescil belgesini) 539 341 3024 nolu numaraya whatsapp gönderirseniz irtibata geçilecektir.
saygılarımla .

Kamil bey bilgisizliğimi mazur görün, basamaklar ne anlama geliyor ?

sevgili karavan sever arkadaşlar bugün itibarı ile 1580 tl ye yaptırdğım eski trafik sigortamı iptal ettirip. kamil bayram sigortaya 656 tlye yaptırdım.kendisine teşekkür ediyorum.

Niyazi bey hayirli olsun. Sevi
ndirici bir haber. Bir yandan karavanimi bitirmeye calisirken bir yandan kara kara sigorta konusunu dusunuyordum. Umarim kalici bir cozum olarak kalir.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kamil bayram beyin uğraşmasına rağmen tremerden 1 ay geçen sigortalarda yeni sigorta yapılamadı (mükerrer duruma düşmesi için tremerede adıma dilekçede yazarak v.s) satış yaparak yeniden trafik sigortası yapıldı önceki sigorta 1939 tl yeni yapılan sigorta 656tl aradaki değecek fark olduğundan aradaki 110tl alımsatımıda dahil olduğunda yinede bayağı bir fark oldu Kamil Bayram bey'e uğraşılarından dolayı teşekkür ederim telofonu 05393413024

kamil bayram beyin uğraşmasına rağmen tremerden 1 ay geçen sigortalarda yeni sigorta yapılamadı (mükerrer duruma düşmesi için tremerede adıma dilekçede yazarak v.s) satış yaparak yeniden trafik sigortası yapıldı önceki sigorta 1939 tl yeni yapılan sigorta 656tl aradaki değecek fark olduğundan aradaki 110tl alımsatımıda dahil olduğunda yinede bayağı bir fark oldu Kamil Bayram bey'e uğraşılarından dolayı teşekkür ederim telofonu 05393413024

malum sitede bir ilanda rastladığım bir açıklama: doğrumudur?
DİKKAT: Ruhsatın CİNSİ : Kısmında ÖZEL ANAÇL(Motor Karavan) yazıyorsa sigortası 1900 tl ile 2400 tl çıkıyor.

Ruhsatın CİNSİ : kısmında KAMYONET(Motorlu karavan) yazıyorsa 350tl ile 400 tl çıkıyor.

Her ikisinin ruhsatında da M1 sınıfı yazıyor. (m1 otomobil sınıfıdır HIZ limiti 100 dür B sınıfı ehliyet kullanabilir)

Karavan alırken ruhsata dikkat edin.

ilanın linki.:DİKKAT:Karavan alırken sigortasına dikkat edin. ACIKLAMAYI: oku Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 218513137

doğ

Aynı ilanı bende gördüm.benim önceki karavanım t5 idi .benden önceki sahibi karavan ruhsatı çıkartırken ruhsata özel amaçlı otomobil olarak işlenmişti ruhsatta bir bölümede motorkaravan m1 olarak kayıt edilmişti .sigortası nı 230 tl yaptırdım.ayrıca hgs 1 sınıf otomobil olarak almıştım.yani durumlar karışık.kim ne yaptığını bilmiyor.ama ilan sahibi çok esnaf ne anlatmaya çalışıyor belli değil.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ruhsatta ne yazacagina kendimiz karar verebiliyormuyuz? Benim ruhsatim kamyonet (kapali kasa). Proje cizildi. Muayeneye girecegim. Bu asamada bizim yapabilecegimiz / yapmamiz gereken birsey varmidir? Bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence ilk TÜV muayenesinde ruhsat değişikliği isterler. Kamyonet olarak yazılıysa M1 olamaz, N1 olması gerekir. Kamyonet N1 sınıfı araçlar şehir merkezlerindeki kısıtlamalara tabidir. Mesela İstanbul'da 1. köprüden geçemez.

HGS ve OGS sınıf 1 kavramı 320cm dingil açıklığının altındaki araçlar için. Dingil açıklığı 320cm veya daha fazla ise Sınıf 2 oluyor. :smiley:

Konuyu hortlatabilirmiyim?, Kamil bey halen aynı fiyatlara yapabiliyormu acaba?

Sent from my iPad using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri