Karavan Tentesİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kenan sönmez Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,738

kenan sönmez

Yeni Üye
MERHABA BEN KENAN SÖNMEZ.
ALENDA TENTE İE OLAN İŞ SÖZLEŞMEMİ BİTİRDİM BUNDAN BÖYLE ARTIK DÜZGÜN YAPI ADI ALTINDA DAHA KALİTELİ DAHA KISA SÜREDE TESLİM VE DAHA UYGUN FİYATLARDA KARAVAN TENTESİ ÜRETİME DEVAM EDİLECEKTİR.
KENAN SÖNMEZ
TEL: 0542 749 14 38

ALBİNA TENTE KENAN SÖNMEZ
İLETİŞİM: 0542 749 14 38 PENDİK İSTANBUL
TÜRKİYENİN HER YERİNE AMBAR KARGO İLE GÖNDERİYORUZ.

20180806 175758

20180806 175850

20180806 175858

20180831 171324   Kopya

20180831 172124   Kopya

20180831 172143

Benzerini 11 yıldır kullanıyorum. Bir torba içerisinde. Torba içerisinde olduğu için zamanla içine su sızıyor, bu nedenle her yıl karavandan indirir, temizler tekrar takarım. Tenteyi açmak (kapatmak) için 5 dakika yeter. Tek başına da açmak mümkün ama iki kişiyle daha kolay ve çabuk olur. Karavana takılması çok kolay.
Karavanda üst tarafta şöyle bir ray olması lazım. Eskiden tek raylı vardı, şimdi çift raylısı da var, çift raylı daha güvenceli. Almanya’da bütün çekme karavanlarda bu ray bulunur. Benim motokaravana kendim yapıştırdım ve vidaladım. Bu tente ilk planda çekme karavanlarda kullanılıyor. Böyle bir tente ile 120 km’yi geçmemek lazım. Ben hiç daha hızlı gitmediğim için motokaravana taktım. Şimdiye kadar 6 defa tüvden geçtim ve sorun olmadı.
Keder schiene

Tentenin torbasının bu raylara geçtiği yer şöyle (Türkçesini bilmiyorum, Almancası „Keder“, Rayın Almancası „Kederschiene“).

).

Keder

Tente

Tente torbası raylara takıldıktan sonra, kaymaması için her iki tarafta vidaları var.

Karavanına kolay gölgelik yapmak isteyenler olabilir diye biraz detaylı anlattım. Takıp çıkarması kolay, gölgelik katlanabilirse araçta fazla yer kaplamaz.

Resimleri aldığım linkler.
CaravanStore / XL

https://www.amazon.de/keder-Zubehör-Markisen-Vorzelte/s?ie=UTF8&page=1&rh=n:2509495031,k:keder

doppelte Kederschiene - Google'da Ara

Son düzenleme:

Benzerini 11 yıldır kullanıyorum. Bir torba içerisinde. Torba içerisinde olduğu için zamanla içine su sızıyor, bu nedenle her yıl karavandan indirir, temizler tekrar takarım. Tenteyi açmak (kapatmak) için 5 dakika yeter. Tek başına da açmak mümkün ama iki kişiyle daha kolay ve çabuk olur. Karavana takılması çok kolay.
Karavanda üst tarafta şöyle bir ray olması lazım. Eskiden tek raylı vardı, şimdi çift raylısı da var, çift raylı daha güvenceli. Almanya’da bütün çekme karavanlarda bu ray bulunur. Benim motokaravana kendim yapıştırdım ve vidaladım. Bu tente ilk planda çekme karavanlarda kullanılıyor. Böyle bir tente ile 120 km’yi geçmemek lazım. Ben hiç daha hızlı gitmediğim için motokaravana taktım. Şimdiye kadar 6 defa tüvden geçtim ve sorun olmadı.
Ekli dosyayı görüntüle 507574

Tentenin torbasının bu raylara geçtiği yer şöyle (Türkçesini bilmiyorum, Almancası „Keder“, Rayın Almancası „Kederschiene“).

).

Ekli dosyayı görüntüle 507575

Ekli dosyayı görüntüle 507576
Tente torbası raylara takıldıktan sonra, kaymaması için her iki tarafta vidaları var.

Karavanına kolay gölgelik yapmak isteyenler olabilir diye biraz detaylı anlattım. Takıp çıkarması kolay, gölgelik katlanabilirse araçta fazla yer kaplamaz.

Resimleri aldığım linkler.
CaravanStore / XL

https://www.amazon.de/keder-Zubehör-Markisen-Vorzelte/s?ie=UTF8&page=1&rh=n:2509495031,k:keder

doppelte Kederschiene - Google'da Ara

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş ellerinize sağlık, bende aynen bu şekilde arıyorum, tabii ürünler yurt dışından gelince € fiyatlar biraz yüksek kalıyor halbuki çok teknolojik bir ürün değil aynı kalitede ülkemizde de üretilebilir o nedenle bir araştırma içerisine girdim. Ocak 2019 a kadar zamanım var zaten.

Çok açıklayıcı bir yazı olmuş ellerinize sağlık, bende aynen bu şekilde arıyorum, tabii ürünler yurt dışından gelince € fiyatlar biraz yüksek kalıyor halbuki çok teknolojik bir ürün değil aynı kalitede ülkemizde de üretilebilir o nedenle bir araştırma içerisine girdim. Ocak 2019 a kadar zamanım var zaten.

Yurtdışından alınan 20$ üzeri ürünlere bir de vergi ilave ediliyor. Aman uygun Alayım derken daha da pahalıya gelmesin.

Yurtdışından alınan 20$ üzeri ürünlere bir de vergi ilave ediliyor. Aman uygun Alayım derken daha da pahalıya gelmesin.
Evet o yüzden yurt dışından almak yerine bu konuyu açan arkadaşıma sormak istedim ayaklı tente de yapıyormu diye. Yunanistan dan gidip kendim alıp gelsem daha ucuza gelecek burdaki fiyatlara bakınca.

Araca böyle bir tente için ray takılacaksa karavandaki rayın çapının, tentenin raya geçen kısmına uyması lazım. Değişik çaplarda raylar var.

Tentenin ön tarafında bir silindir (boru) var. Tente toplanırken bu silindirin üzerine sarılıyor. Silindirin alt tarafında bir ray var. Buraya resimde görüldüğü gibi bir gölgelik takmak mümkün (güneş ön tarafta ise çok faydalı). Tentenin sağ ve sol tarafında ayaklarla torba (arac) arasında iki tane kol var. Bunlarla tenteyi germek mümkün. Tente kapalı haldeyken öndeki ayaklar ve kollar yukarda bahsettiğim silindirin içine giriyor. Tente iyi düşünülerek yapılmış, ben kalitesinden memnunum. Kullandığım tente 2.80m eninde. Daha dar olanları tavsiye etmem.
SAM 3941

Bir diğer önemli nokta, bu nokta aslında bütün tenteler için geçerli. Tenteleri rüzgara karşı korumak lazım. Iki komşumun tentelerinin kuvvetli bir fırtınada kullanılamaz hale geldiklerine şahit oldum. Bir tanesinde karavanda hasar görmüştü. Tedbiri fırtına (kuvvetli rüzgar) gelmeden almak lazım. Fırtınada tedbir almak çok zor. Aşağıdaki resimler nasıl tedbir alınabileceği konusunda bir fikir verebilir
Suturum

Resimde gördüğümüz yaylar çok önemli. Yerle bağlantı yerlerinde bu yayları kullanmak lazım.

Sturmsichern

Resimleri aldığım link:
https://www.amazon.de/s/ref=sr_pg_2...ords=sturmband+markise&ie=UTF8&qid=1541679007

Selanikte karavan malzemeleri satan bir yer var. Tenteyi (karavan malzemelerini) buradan da temin etmek mümkün olabilir. Marketin avlusunda karavanla gecelemekte mümkün. Buradan önceden fiyat almakta mümkün olabilir.
ZAMPETAS | Wohnmobilhändler in Griechenland

Araca böyle bir tente için ray takılacaksa karavandaki rayın çapının, tentenin raya geçen kısmına uyması lazım. Değişik çaplarda raylar var.

Tentenin ön tarafında bir silindir (boru) var. Tente toplanırken bu silindirin üzerine sarılıyor. Silindirin alt tarafında bir ray var. Buraya resimde görüldüğü gibi bir gölgelik takmak mümkün (güneş ön tarafta ise çok faydalı). Tentenin sağ ve sol tarafında ayaklarla torba (arac) arasında iki tane kol var. Bunlarla tenteyi germek mümkün. Tente kapalı haldeyken öndeki ayaklar ve kollar yukarda bahsettiğim silindirin içine giriyor. Tente iyi düşünülerek yapılmış, ben kalitesinden memnunum. Kullandığım tente 2.80m eninde. Daha dar olanları tavsiye etmem.
Ekli dosyayı görüntüle 507585

Bir diğer önemli nokta, bu nokta aslında bütün tenteler için geçerli. Tenteleri rüzgara karşı korumak lazım. Iki komşumun tentelerinin kuvvetli bir fırtınada kullanılamaz hale geldiklerine şahit oldum. Bir tanesinde karavanda hasar görmüştü. Tedbiri fırtına (kuvvetli rüzgar) gelmeden almak lazım. Fırtınada tedbir almak çok zor. Aşağıdaki resimler nasıl tedbir alınabileceği konusunda bir fikir verebilir
Ekli dosyayı görüntüle 507586
Resimde gördüğümüz yaylar çok önemli. Yerle bağlantı yerlerinde bu yayları kullanmak lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 507587
Resimleri aldığım link:
https://www.amazon.de/s/ref=sr_pg_2?rh=i:aps,k:sturmband+markise&page=2&keywords=sturmband+markise&ie=UTF8&qid=1541679007

Selanikte karavan malzemeleri satan bir yer var. Tenteyi (karavan malzemelerini) buradan da temin etmek mümkün olabilir. Marketin avlusunda karavanla gecelemekte mümkün. Buradan önceden fiyat almakta mümkün olabilir.
ZAMPETAS | Wohnmobilhändler in Griechenland

Benim açımdan ray ile ilgili bir sıkıntı yok, Karavanım adria ve zaten üzerinde ray geliyor, avrupa karavanların neredeyse tümünde bu ray var. Fiamma ve Thule tenteler bizimkilere uyuyor, ama önemli olan bunu mantıklı fiyatlar ile tedarik edebilmek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.