Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,858
Ynt: Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

Bir de Hyundai H100, Mitsubishi L300, eski kasa Doblo ve eski kasa Partner iç ölçülerini bilen biri yazsa.

Etiketler

bu araclar hakkinda bilginiz var mi arkadaslar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-vario-dunyadaki-en-buyuk-panelvan-35118819/detay

Atila Bey,
Çalışmalarınız yeni karavan yapmak isteyenlere ışık tutyor. Seneye (yaza) bende bir karavan ya yapacağım, yada hazır alacağım. Yaza emekliyim ve uzun soluklu geziler, kamplara girmeden, arasıra evime uğramak kaydı ile, karavanda yaşamayı düşünüyorum. (Mevcut hyundai karavanım sürekli karavan yaşamına uygun değil.)
Bazı arkadaşlar midibüs karavanda(isuzu iveco gibi 25 kişilik otobüs) ,Bazı arkadaşlar campervanda, Bazılarıda alkovenli karavanda bu yaşantılarını sürdürüyorlar. Hanki tür karavanı seçmem gerektiği konusunda konuştuğum arkadaşların bazıları,alkovenli kasaların zamanla titreşim sarsıntı vb, gibi nedenlerle zamanla tavanlarından yağmur suyu almalarından dolayı sıkıntılar yaşanabileceğini,özelliklede yerli karavanlarda bu sorunun neredeyse çoğunda sorun oluşturduğunu söylediler. Gönlüm alkovenden yana idi.Şimdi bir tereddüt yaşamaktayım. Bu konudaki fikirleriniz nelerdir. Bu konuda önerisi olan arkadaşların fikirler ve önerilerine ihtiyacım var. Teşekkürler.

Alkovenli karavanlar, aracı stop ettikden sonra, içlerinin fiziksel büyüklüğü anlamında konforlu ve rahatlar bu tartışılmaz, ama seyir halinde, havalenin rüzgar tutması, ağırlığı, bozuk yollarda havalenin sallanması, ağaçlık yerlerde alkovenin ağaçlara takılma riski, nemli çimenlik bir alanda batma riskleri, yoldaki kasislerde daha fazla sarsılma, ve bu sarsılmalardan dolayı kasadaki oynamalardan zamanla su alabilmesi riskleri var, yazın sıkışık sehir merkezlerinde park zorluğu, manevra kabiliyetinin ağırlığı, akovenlinin her eksileri, birde alkovenli karavan mutlaka ikinci araç olmalı, panelvan camperler tek araç olarakda hertürlü trafikde rahatlıkla kullanılabiliyorlar, panelvanlarda bile gerek yolda giderken gerekse park ederken, eğik büyümüş ağaçlara çok dikkat etmek gerekiyor, bu alkovenli karavanlar için ayrıca büyük sorun...

aslanahmet' Alıntı:
Bir de Hyundai H100, Mitsubishi L300, eski kasa Doblo ve eski kasa Partner iç ölçülerini bilen biri yazsa.

Hakan Bey, Mitsubishi L300 panelvanın iç ölçüleri: Tabanda 153x272 Az önce kullanım kitapçığına baktım ama orada yok; bu rakamları kendim daha önce ölçmüştüm, oradan biliyorum. Fabrika verileri ile sanırım çok oynamaz. (Hyundai H100, L300'ün kopyası diye biliyorum; Kia Pregio için Ferhat Şirin'e sor. Pregio'larda en biraz daha geniş)

L300 için bulduklarım ise aşağıda:

Cavid Sezen

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Mitsubishi L300   1293359677476

Mitsubishi L300   1293359702691

Mitsubishi L300   1293359349131

Mitsubishi L300   1293359551580

Mitsubishi L300   1293359599593

atiladi' Alıntı:
Alkovenli karavanlar, aracı stop ettikden sonra, içlerinin fiziksel büyüklüğü anlamında konforlu ve rahatlar bu tartışılmaz, ama seyir halinde, havalenin rüzgar tutması, ağırlığı, bozuk yollarda havalenin sallanması, ağaçlık yerlerde alkovenin ağaçlara takılma riski, nemli çimenlik bir alanda batma riskleri, yoldaki kasislerde daha fazla sarsılma, ve bu sarsılmalardan dolayı kasadaki oynamalardan zamanla su alabilmesi riskleri var, yazın sıkışık sehir merkezlerinde park zorluğu, manevra kabiliyetinin ağırlığı, akovenlinin her eksileri, birde alkovenli karavan mutlaka ikinci araç olmalı, panelvan camperler tek araç olarakda hertürlü trafikde rahatlıkla kullanılabiliyorlar, panelvanlarda bile gerek yolda giderken gerekse park ederken, eğik büyümüş ağaçlara çok dikkat etmek gerekiyor, bu alkovenli karavanlar için ayrıca büyük sorun...

Veriğiniz bilgiler doğrultusunda en uygun karavan seçimini netleştirmeye çalışıyorum. İlginiz için teşekkürler.

Cavid abinin verdiği bilgilerle Revizyon 6...

[attachment=1]

Karavan Olacak Aralar

Teşekkürler Cavid Bey. L300 lerin eni T4 lere göre 9 cm darmış. T5 den ise 16 cm dar. Bu büyük handikap.

aslanahmet' Alıntı:
. L300 lerin eni T4 lere göre 9 cm darmış. T5 den ise 16 cm dar. Bu büyük handikap.

Zaten ayrı kategoride araçlar bunlar...

Cavid Sezen

Dar olmasına rağmen ya L300 ya da H100 panelvan almak istiyorum. Aracımı satmadan ikinci araç olarak kullanmayı düşünüyorum. Bizim burada bunların ticaretini yapan bir komşu galerici var. Bazen 95-98 model arası masrafsız temiz araç düşüyormuş. Fiyatları da uygun oluyormuş. Özellikle H100 lerin fiyatı uygun. Böyle bir araç düşünce bana haber verecekler.

aslanahmet' Alıntı:
Dar olmasına rağmen ya L300 ya da H100 panelvan almak istiyorum. Aracımı satmadan ikinci araç olarak kullanmayı düşünüyorum. Bizim burada bunların ticaretini yapan bir komşu galerici var. Bazen 95-98 model arası masrafsız temiz araç düşüyormuş. Fiyatları da uygun oluyormuş. Özellikle H100 lerin fiyatı uygun. Böyle bir araç düşünce bana haber verecekler.

Hakan karavanda en büyük konfor ayakta durabilmektir 8)
aynı paralara aynı modellere 10-12m3 ducato-jumper-boxer alabilirsin

Ergun' Alıntı:
bu araclar hakkinda bilginiz var mi arkadaslar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-vario-dunyadaki-en-buyuk-panelvan-35118819/detay

değerli arkadaşlar, bu araç hakkındaki görüşleri ben de merak ediyorum, iç ölçüleriyle ilgili satıcıya mesaj göndermeye çalıştım, 20 kere denememe rağmen sahibinden.com'a üye olamadım, sanırım bir aksilik var sitede, halihazırda üye olan arkadaşlarımızdan birisi bu detaya ulaşabilir mi acaba?

magicburak' Alıntı:
değerli arkadaşlar, bu araç hakkındaki görüşleri ben de merak ediyorum, iç ölçüleriyle ilgili satıcıya mesaj göndermeye çalıştım, 20 kere denememe rağmen sahibinden.com'a üye olamadım, sanırım bir aksilik var sitede, halihazırda üye olan arkadaşlarımızdan birisi bu detaya ulaşabilir mi acaba?
AÇIKLAMASI:
ARAÇ GIDA SEKTÖRÜNDE KULLANILMIŞTIR. 210000 KİLOMETREDEDİR. VİZESİ YENİ YAPILDI. VİZEYE GİRMEDEN ÖNCE 1500 TL LİK GENEL BAKIM YAPILMIŞTIR. DEBRİYAJ FREN + BÜTÜN ALTTAKIM BAKIMLARI YAPILMIŞTIR. ARAÇ ÇOK BÜYÜK OLDUĞU İÇİN BİR KAÇ SÜRTME SONUCUNDA LOKAL BOYALAR YAPILMIŞTIR. MOTOR DURUMU ÇOK İYİDİR. LASTİKLERİ İYİ DURUMDADIR. MASRAFSIZ BİR ARAÇ. FRİGOLUDUR.
[attachment=1]

Sayın Burak affınıza sığınarak sorayım.geçen hafta Yetenek sizsiniz Türkiye'de çıkan ilizyonist sizmiydiniz acaba.

Ekran Alnts

aslanahmet' Alıntı:

Doblo premio önceki kasa koltuklar öne çekildiğinde uzunluk 192 cm.
en çamurluk üstü 131 cm iki sürgülü kapı arası 148 cm.
yükseklik 123 cm.

sayın gemiadami, kusura bakmayın isminizi bilmiyorum nicknamenizle hitab ediyorum size, geçen haftaki yetenek sizsiniz programındaki illüzyonist ben değildim malesef, lakin aklınıza gelmem beni ziyadesiyle mutlu etti, adı geçen programda geçen sezon yer aldım lakin finallere çıkmak kısmet olmadı, hakkıyla hakederek değerli meslektaşım doruk ülgen yarı finale çıkmıştı o dönem :smiley:

atilla bey affınıza sığınarak konunuzu dağıttım ama şahsen bir soru sorulunca cevap verdim, bu arada yukarıdaki ilandaki araç için dünyanın en büyük panelvanı denmiş, internetten araştırdım ama aracın iç ölçülerine ulaşamadım hala araştırmaya devam ediyorum sizin bir bilginiz var mı acaba ???

Bu arada j9 araçlarla (kısa ve uzun şase) ilgili bilgileride ekleyebilirmiyiz. Malum fiyat konusunda çok makuller ve yüksak tavan olamayanlarda da rahatça ayakta durulabiliyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR