Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,648
Ynt: Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

Burak, bahsettiğin araç hakkında bir bilgim yok, dünyanın en büyük panelvanı demek biraz iddalı, WV crafter jumbo'da çok büyük bir panelvan........ Ayrıca büyüklük avantaj deyilki, "kontrolsüz güç güç deyildir" o aracı bizim gibi amatörlerin parkedebilmesi için iki yardımcı gerekir...... Eski model, eski teknoloji, büyük, hantal, bence markanın nostaljik meraklısına bir araç, örneğin benim hiç ilgimi çekmiyor.....

Etiketler

ben bu araci yol da gordum. bizim buyuk dedigimiz panelvanlara gore daha genis gorunuyordu.

ilker 72' Alıntı:
Doblo premio önceki kasa koltuklar öne çekildiğinde uzunluk 192 cm.
en çamurluk üstü 131 cm iki sürgülü kapı arası 148 cm.
yükseklik 123 cm.

İlker Bey teşkkür ederim.

buralpdi' Alıntı:
Hakan karavanda en büyük konfor ayakta durabilmektir 8)
aynı paralara aynı modellere 10-12m3 ducato-jumper-boxer alabilirsin

Levent önerin için teşekkürler. Çadırda kamp yapan birisi olarak ayakta durabilmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ama maalesef aynı paralara yüksek tavan bulunamıyor. Olanlar da çok dökük. Acelem yok düşeş olursa almayı düşünüyorum.

gezmen' Alıntı:
Hakan Bey, Mitsubishi L300 panelvanın iç ölçüleri: Tabanda 153x272 Az önce kullanım kitapçığına baktım ama orada yok; bu rakamları kendim daha önce ölçmüştüm, oradan biliyorum. Fabrika verileri ile sanırım çok oynamaz. (Hyundai H100, L300'ün kopyası diye biliyorum; Kia Pregio için Ferhat Şirin'e sor. Pregio'larda en biraz daha geniş)
Kia Pregio Boyutları ve teknik özellikleri aşağıdaki gibidir.
[attachment=1]
Bu da açılır tavanlı (Pop-up) Kia Pregio Avustralya'dan
[attachment=2]

KiaPregio

Kia large

Hakan, mikrokamper önermem. İçinde yatabilirsiniz ama yağmurda yağışta yemek bulaşık işleri için mutlaka dışarı taşılıyor. Bu tür araçlar ancak hali hazırda elinde bulunanlar tarafından değerlendirilebilir. İstesen bile yaşam aküsü, webasto vs. taktıramazsın. Zaten o hacimdeki bir araç için yapılacak karavan masrafına yazık olur düşüncesindeyim.

H100 fiyat uygunluğu, parça sıkıntısı olmaması, piyasasının olması ve kullanım kolaylığı nedeniyle en uygun araç. L300'ler bence daha güzel ama fiyatları daha yukarı tırmanıyor. Kia'lar da ucuz diye biliyorum.

Ancak bütün bunlara rağmen bütçeyi biraz zorlayarak (eğer yürütebileceksen) donanmlı bir T3 de mantıklı görünüyor. Çünkü ilk aşamada olmasa bile alacağın panelvana ileride ilave aksesuarlar taktırmayı ve masraf yapmayı düşüneceksin. Bu durumda hazır karavan olan bir araç daha ucuza gelir gibi...

Ferhat Şirin'in Kia Pregio, katkıları ile Revizyon 7....

Karavan Olacak Aralar

Teknik veriler konusundaki titiz ve verinli çalışmalarınız için teşekkürler...

Bu ara araçlar hakkında sorular oluyor, mesaj yazayımda konu aktif kalsın...

Yusuf, sen tembelliğe alıştın, işi zora sokmak için hedefi büyütüyorsun...
Yusuf ,su depolarını kendim yapacağım, atık su deposunu yerleştirmek için egzost tutucunun bacağını revizyondanmı geçirmiştin.?

atiladi' Alıntı:
Yusuf, sen tembelliğe alıştın, işi zora sokmak için hedefi büyütüyorsun...
Yusuf ,su depolarını kendim yapacağım, atık su deposunu yerleştirmek için egzost tutucunun bacağını revizyondanmı geçirmiştin.?

Atilla abi atalar ne demiş sen hedefi büyük tut ;) ;D

Abi evet egzost susuturucunun tutucusu depoyu yerleştireceğimiz boş bölüme taşıyordu bende o tutucuyu ve karşılığını kesip kısaltarak yeniden kaynattım tabi kaynatırken kutup başlarını söktüm radyonun şifresi nasıl olsa kitapcığında var diye düşündüm ama yokmuş bir sezon radyoyu kullanamadan gezdim ;D sonrasında bir yetkili servise gittim ruhsat ile sisteme giriş yaptılar kodunu verdiler buda ayrıca dikkat edilmesi gereken husus.

yeni nesil psa'lardan servisci arkadaşlardan duyduğum bilgiler, doğru ise
-2.8jtd motorlardan daha az yakıt tüketiyorlarmış
-30000-35000km.de baskı balata bozuyorlarmış, tek kusurları buymuş

Sağol yusuf, demekki oksijen kaynağı ile kaynattıracağım..

Levent, parça aldığım parçacı ile ile bu konuda bazen muhabbet ediyoruz, bende özeniyorum ama parçacı aynı fikirde deyil, özellikle modelin ilk iki yılında üretilenleri sakın alma diyor, üçüncü yıl fabrika bazı düzeltmelerde bulunmuş, adam birde bana espiri yaptı, "alda sana bizim dükkanda bir masa koyayım, her gün gelir oturursun" dedi

atiladi' Alıntı:
Levent, parça aldığım parçacı ile ile bu konuda bazen muhabbet ediyoruz, bende özeniyorum ama parçacı aynı fikirde deyil, özellikle modelin ilk iki yılında üretilenleri sakın alma diyor, üçüncü yıl fabrika bazı düzeltmelerde bulunmuş, adam birde bana espiri yaptı, "alda sana bizim dükkanda bir masa koyayım, her gün gelir oturursun" dedi

tamirci ve servis çeken arkadaşlar bizim kasaları daha çok met ediyorlar

2004 ve 2006 sonu kasaların daha dayanıklı olduğunu bende duymuştum benim yeni karavan serüvenim normal şartlarda en az 2-3 sene sonra olabilecek o zamana kadar yeni ksalardaki aksaklıklar giderilmiş olur.

Ama şu varki benim evi şirketin 15m3 lük ducato'su ile taşıdık birkaç sefer yapdık şehir çi kullanımda hiçbir sıkıntı yaşamadım fazlaca yüklememe rağmen çekiş performasından pek birşey kaybetmedi yolda gidişi ABS nin vermiş olduğu güven ve sürüş keyfi resmen beni kendine aşık etti araç 2008 modeldi o zamandan beridir başka bir araç düşünemiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR