Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,862
çok faydalı bir yazı,,,çok teşekkürler...daha önce panelvan araç karşılaştırma listesini indirmiştim ama bulamıyorum. Burada da görünmüyor nasıl ulaşabilirim

Bu listeyi mi aradınız?
Karavan

Resimleri bu linkte bulabilirsiniz.
http://www.gezenbilir.com/f/index.php?topic=65300.0

Etiketler
Ynt: Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

Hasanın tesbiti tam doğru, yağışlı ve çamurlu havalarda ABS bir felaket çağırıcısı dikkatli olun, levent sende haklısın, işin sırrı işte burada, amaç halkın kafasını karıştırmak, halka anlayamacağı teknolojiler sunarak onları servislere bağımlı tutmak, basit mekanizmaları fiyat farkları yaratarak halka gazlamak..Akıllı bir şöför ABS'li araçdan daha kısa mesafede durur..emniyet kemerini her nekadar her zaman taksamda, dünya kaza istatistiklerinde göle, nehre, denize düşen ve kaza sonucu yangın çıkan araçlarda yolcular sırf emniyet kemerleri takılı olduğu için ölüyor...hayat böyle birşey bazı artılar bezen eksi vazifesi görüyor...

Merak ettim kaç yıldır ABS li araç kullanıyorsunuz..
ABS gerçekte nedir ne kadar biliyorsunuz,
Kullandığınız aracın ABS si gerçekte çalışıyormu
ABS nin işini yapabilecek bir kişi veya sistem varmı...

Kısacası bende ABS yi görmeden ve denemeden sizin gibi düşünüyordum ama CAHİL TAKSİCİLER kullanmıyor diye ABS olmayan aracı almak bana göre hatadır.
bu arada 1969 dan beri araç kullanıyorum , şu anda SPRİNTER im var ve yarı KARAVAN yaptım..

Saygılarımla.

Bir süredir, karavan yapılmaya müsait araçlar üzerine çalışma yapıyordum, çalışmada araçlar hakkındaki fiziksel verileri bir araya toparlamaya çalıştım, kabul edersinizki, veriler internet ortamından toplandığı için, hatalı veya doğru bilgileri bir birinden ayıramıyorsunuz, listelenen araçlara gerçekden sahip olanlar veya metreyi eline alıp ölçenler varsa hatalı verileri birlikde düzelterek, en doğru verilere ulaşırsak, bu tablonun bir çok arkadaşın sorularına cevap verebileceğini sanıyorum..

Resmin altındaki, "karavan olacak araçlar.pdf" dosyasını tıklıyarak birgisayarınıza indirerekde inceleyebilirsiniz..

[attachment=2]

Merhabalar guruba henüz katıldım ancak bahsettiğiniz pdf dosyasını göremiyorum yeniden yüklemeniz mümkün mü acaba? teşekkür ederim

Bir süredir, karavan yapılmaya müsait araçlar üzerine çalışma yapıyordum, çalışmada araçlar hakkındaki fiziksel verileri bir araya toparlamaya çalıştım, kabul edersinizki, veriler internet ortamından toplandığı için, hatalı veya doğru bilgileri bir birinden ayıramıyorsunuz, listelenen araçlara gerçekden sahip olanlar veya metreyi eline alıp ölçenler varsa hatalı verileri birlikde düzelterek, en doğru verilere ulaşırsak, bu tablonun bir çok arkadaşın sorularına cevap verebileceğini sanıyorum..

Resmin altındaki, "karavan olacak araçlar.pdf" dosyasını tıklıyarak birgisayarınıza indirerekde inceleyebilirsiniz..

[attachment=2]
Hocam merhaba pdf dosyasına ulaşamadım da ona nereden ulaşabiliriz

teşekkürler, ancak resme tıkladığımda büyüterek baktığımda okunmuyor , link de kaldırılmış daha büyük format ta görünürlük olsaydı çok seviniriz
Eski foruma girmek artık mümkün olmadığı için maalesef başka bir olanak yok. Sayın Atiladi’ye özel mesaj göndererek yardım isteyebilirsiniz.

Merhaba ismim Mustafa. Karavana dönüştürmek için 1998 Model Isuzu MD 23 A/S almayı düşünüyorum. karavana dönüştüreceğim bu aracı B sınıfı ehliyetle kullanabilirmiyim?
Ağırlık kısıtlaması var mı, var ise bu aracın ağırlığı nedir?

teşekkür ederim.

Şu bölüme 2019 man tge ile bende katkı yapayım. Araç bildiğimiz crafter, doğuş oto extra uzun yüksek tavanlı crafter getirmediği için mecburen man tge alındı.

Panelvanın yük bölümünün ölçüleri;
Tabanda genişlik 184cm, tabandan uzunluk 488cm, yükseklik 220cm. Yan koruma döşemeleri çıkartılırsa 3-4 cm daha genişleyebilir. Tabandan 85cm yukarıda genişlik 188cm uzunluk 493cm.

Araç dış ölçüleri;
Uzunluk 7,5metre genişlik 2 metre üstünde. Yükseklikte göz kararı 3 metre var gibi.

***Şuraya küçük bir not düşeyim, ölçüleri 3 metrelik şerit metre ile kendim ölçtüm birkaç santim hata payı olabilir.

Ruhsatta aracın boş ağırlığı 2250kg, istihap haddi 3500kg, motor hacmi 2litre motor gücü ise 130kw (177beygir) görünüyor.

Araçta fabrika çıkışı gizli çeki demiri var maksimum taşıma kapasitesi 3000kg. Maksimum katar ağırlığı 6 ton.

Araç önden çekişli, sipariş sırasında farkını verirseniz 4 çeker olarakta getirtilebiliyor. 4 çeker farkı 2750 euro.
Araç 6 ileri manuel 1500euro fark verilirse 8 otomatik olarak alınabiliyor.

Arkada 650kg yük varken istanbul izmir arası otoban kullanmadan izmit üzerinden gelişte yol bilgisayarına göre 10,5 lt yaktı. Bu cüssede ve sıfır araç için 10,5 lt mükemmel.

Biz aracı iş için aldık, fakat 5 yaşını doldurunca tam karavan olacak bir araç.

Şu bölüme 2019 man tge ile bende katkı yapayım. Araç bildiğimiz crafter, doğuş oto extra uzun yüksek tavanlı crafter getirmediği için mecburen man tge alındı.

Panelvanın yük bölümünün ölçüleri;
Tabanda genişlik 184cm, tabandan uzunluk 488cm, yükseklik 220cm. Yan koruma döşemeleri çıkartılırsa 3-4 cm daha genişleyebilir. Tabandan 85cm yukarıda genişlik 188cm uzunluk 493cm.

Araç dış ölçüleri;
Uzunluk 7,5metre genişlik 2 metre üstünde. Yükseklikte göz kararı 3 metre var gibi.

***Şuraya küçük bir not düşeyim, ölçüleri 3 metrelik şerit metre ile kendim ölçtüm birkaç santim hata payı olabilir.

Ruhsatta aracın boş ağırlığı 2250kg, istihap haddi 3500kg, motor hacmi 2litre motor gücü ise 130kw (177beygir) görünüyor.

Araçta fabrika çıkışı gizli çeki demiri var maksimum taşıma kapasitesi 3000kg. Maksimum katar ağırlığı 6 ton.

Araç önden çekişli, sipariş sırasında farkını verirseniz 4 çeker olarakta getirtilebiliyor. 4 çeker farkı 2750 euro.
Araç 6 ileri manuel 1500euro fark verilirse 8 otomatik olarak alınabiliyor.

Arkada 650kg yük varken istanbul izmir arası otoban kullanmadan izmit üzerinden gelişte yol bilgisayarına göre 10,5 lt yaktı. Bu cüssede ve sıfır araç için 10,5 lt mükemmel.

Biz aracı iş için aldık, fakat 5 yaşını doldurunca tam karavan olacak bir araç.

Mümkünse aracın fotolarını paylaşabilirmisiniz.

en geniş ducato. o da 2 metre degil.ancak flare efekt denilen camın oldugu bölümün fiberle veya saç ile dışa dogru genişletilmesi yurtdışında özellikle sprinter ve transporter ve peogeot expertlerde kullanılıyor.bizde elen karavan izmirde yapıyor.you tube de bulabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR