Karavan

1


  • Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

mehmet_mtrs

05323035204
Mesajlar
1,634
Tepkime puanı
170
Konum
İzmır
Ben ce biraz daha araştırma yapmalısınız.
Yük dengesi ( dingil bağlantı yeri seçimi ;çeken araca uyguladığı , yukarı- aşağı etkinin en asgari de tutulması ) daha iyi ayarlanabilir . Profilleri kaynak ile birleştirildiği yerlerin su almayana kadar kaynatılması , açık kutu bırakılmaması paslanmayı ve çürümeyi engeller . Dingil bağlantılarında milimetrik ayarlar (önemli ! , çeken aracın izlerini takip etmeli) yapılmalı . Makas bağlantılarının arka kısımları şasi ye mafsallı ( esneme durumunda makasların boylarının uzaması ) bağlanmalı . Her iki tekerlek için yağlı amortisör (seyir halinde daha az zıplaması) olmalı . Yine de bir profesyonelin görüşü alınmalı diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.
 

Seref Goren

Ana Kamp
Mesajlar
91
Tepkime puanı
37
Bu kafamıza göre yapılan karavanlar nasıl yola çıkmak için izin alıyor. İthal edince bile bir ton evrak işi çıkıyor ki alman markalarından bahsediyorum her belfesi uygunluğu olan. Bu nasıl olacak?

Al ko şasi kullanmak en mantıklısı bence

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

itayağı

Yeni Üye
Mesajlar
15
Tepkime puanı
13
Hiç uğraşmayın alko şasi alın, üstüne ne yaparsanız yapın trafikte sorun olmaz. Önemli olan yük dengesi, frenler, tutuş, çeki demiri bağlantılarıdır, bunlar alko şasilerde zaten hazır gerisi sizin marangozluk sanatkarlığınıza bağlı. Yani işin bir mühendislik kısmı bir de marangozluk kısmı var siz 2.si ile uğraşmaılısınız.
 

Demirist

Yeni Üye
Mesajlar
10
Tepkime puanı
5
Hobi olarak yaptıkça çok dinlendirici bir uğraş olsada karavanın başta alt yapısı uyulması gereken mühendislik kurallarını beraberinde getiriyor. Muhtemelen 450 kg altı olarak başlamışsınızdır. Taşıyıcı profillerin yerleşimi ve kalınlığı asla az olmamalı gereğinden fazla kalın olursada ağırlık limitinize yaklaşır. Mehmet beyin belirttiği gibi makaslı da olsa amortisör ile desteklenmesi gerekebilir.
Benim görüşümde aynı hiç uğraşmayın ikinci el uygun fiyata size uygun bir karavan araştırın.
 


Forum istatistikleri

Konular
99,741
Mesajlar
1,472,074
Kullanıcılar
167,423
Son üye
musti

SON KONULAR

Üst