Karavan'a Ilk Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tg1895 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 83
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,337
Hocam hayırlısı olsun karavanınız. Bende j9 alip karavan a dönüştürmeyi planlıyorum. Marangoz ruhsat vb işlemler.icin toplamda ne kadar gideriniz oldu. Araciniz kac model ve sigorta için toplam ne kadar ödeme isteniyor.

Saygilarimla

Teşekkür ederim.
araç toplam 21 bine yakın rakama mal oldu. 2500TL sigorta, 1500 TL vize vb.
2002 model araç aracın tek artısı hidrolik direksiyonlu olması

Etiketler
Teşekkür ederim.
araç toplam 21 bine yakın rakama mal oldu. 2500TL sigorta, 1500 TL vize vb.
2002 model araç aracın tek artısı hidrolik direksiyonlu olması

Sigorta ve yıllık vize senelik olduğu düşürülürse ciddi maliyet oluyor.

Karavan sınıfı araçlar için sigortanın da yüksek olması enteresan geliyor sonuçta aynı araç. Cok teşekkür ederim yardımınız için.

Aracı dolmuş görünümünden az da olsa kurtardık. Camlar için bir şey yapmak gerekiyor.

DYg0lm
MMAWGZ
SUilvH.jpeg

ZZCfdY.jpeg

Sonradan elektrik eklemeyi düşünüyorsunuz anlaşılan, yeniden proje ve ruhsat demek değil mi?

Şekil olarak karavana uygun bir araç (Tabii bu işten çok da anlamam). Az bütçeyle çevrilebilecek bir araç bence. İnşallah bitmiş halini de görürüz. O aracın en çok sevdiğim tarafı gemi sallanması idi eskiden. Ama bu karavan için sıkıntı olur mu bilmiyorum. Güle güle kullanın, inşallah güzel bir sonuç alırsınız...

Tekrardan hayırlı olsun. Bende düşük bütçe ile J9 alıp sizinkine benzer bir motokaravan yapmayı düşünüyorum kısmetse. Daha önce de sorulmuş ama güncel bir bilgi olması açısından, yapmış olduğunuz tüm harcamaları (araç maliyeti, tamirat maliyeti, iç mobilya ve tasarım maliyeti, proje, ruhsat bedeli, TSE ve muayene maliyetlerini) detayları ile yazabilirseniz sevinirim. Birde son olarak aracın motor izelasyonunu çözebildiniz mi? şayet çözdü iseniz nasıl yaptınız? Çok teşekkkürler, iyi eğlenceler şimdiden.

Tekrardan hayırlı olsun. Bende düşük bütçe ile J9 alıp sizinkine benzer bir motokaravan yapmayı düşünüyorum kısmetse. Daha önce de sorulmuş ama güncel bir bilgi olması açısından, yapmış olduğunuz tüm harcamaları (araç maliyeti, tamirat maliyeti, iç mobilya ve tasarım maliyeti, proje, ruhsat bedeli, TSE ve muayene maliyetlerini) detayları ile yazabilirseniz sevinirim. Birde son olarak aracın motor izelasyonunu çözebildiniz mi? şayet çözdü iseniz nasıl yaptınız? Çok teşekkkürler, iyi eğlenceler şimdiden.
J9 larin sikintisi motor izalasyonu degil .bence vites orani.5 vites yetersiz kaliyor.

İzolasyon işini ekteki gibi halletmeye çalıştım ve bir miktarda olsa başarılı oldum.

Maliyet konusunda detaylı bir listem yok proje yaklaşık 1500 vize tse yaklaşık 400 araç 5000 lira Total maliyet 23 binlere geldi
04db46403a76d3d80b8b2cd4886c43f6
C9e961a913d528ccd05137270369c799

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR