Karavancının En Büyük Kabusunu Yaşadım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,675
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

makara60

Zirve
Arkadaşlar 9 mart cumartesi gecesi karavanımla en yakın köye bir kilometre uzaklıktaki her yaz gittiğim nehir kıyısına balık tutmaya gittim.Gittiğim lokasyon evime altmış kilometre kadar uzakta,yani gurbet ellerde değilim:smiley:.Gece saat 01.00 gibi bir kapı gürültüsü ile yatağımdan fırladım:worried:.gecenin zifiri karanlığında birileri aracı sallayıp kapıyı yumrukluyor kapıyı açın lan diye bağırıyorlardıo_O.Uyku sersemi önce ne olduğunu anlamadım,sonra hızlıca tüfeğimi kılıfından çıkartıp zar zor doldurdum.Bu arada karavanı olanca güçleri ile sallayıp kapıyı camları yumrukluyorlardıo_O.İçeride çaydanlık, demlik, bardak vs. ne varsa yerlere düşmüş,bunların çıkardığı gürültü ile hem paniklemiş hem de sinirlerim tavan yapmıştı.Ben içerden ne oluyor ne istiyorsunuz diye bağırırken onlar sadece kapıyı aç lan,dışarı çık lan(küfürler) gibilerinden naralar atıyorlardı.Ben halen daha acaba birileri şaka mı yapıyor bu nasıl bir saçmalık diye kendime soruyor,sonrada böyle şakamı olur,adamlar resmen saldırıyor bir şeyler yapmam lazım diye düşünüp ne yapacağıma karar vermeye çalışıyordum.Sonra jandarmayı aramak aklıma geldi ama telefonu bulamıyordum.O sallantıda yatağın arkasına düşmüş.Hemen aracı çalıştırıp oradan çıkayım dedim ve direksiyona geçtim.Aracın önünü iki ağacın arasına doğru park ettiğim için ön tarafa yaklaşamamışlardı ama benim de geri geri oradan çıkmaktan başka çarem yoktu.Buraya kadar uzun uzun anlattıklarımın en fazla iki üç dakika içinde yaşandığını tahmin etmişsinizdir sanırım.Ben geri geri manevra yapınca bir tanesi lan kaçıyor buraya yanaş buraya yanaş diye bağırdığını duydum.Ve arkama doğru yanaşan aracın farları aynalara vurdu.Niyetlerinin beni korkutmak olmadığını,çok daha ileri gideceklerine o anda karar verdim ve film ben de o zaman koptu.Önce kapıyı açıp, dışarı fırlayıp önüme gelene ateş edeyim ne olacaksa olsun dedim,sonra aklıma havalandırma geldi.Kamp sandalyesinin üstüne çıkıp havalandırmadan yukarı doğru kollarımı çıkartıp arkamdaki araca doğru ateş etmeyi düşünürken o yanıp sönen ışıkları gördüm.jandarmayı göreceğime bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi(genelde balıkçılara ceza yazmaya gelirler).Jandarma yanaşır yanaşmaz kapıyı açıp elim de tüfek dışarı fırladım.Bir de baktım ki en küçüğü 15 en büyüğü 19 yaşında altı tane velet.Sırf oraya dışarıdan balık tutmaya gelmesinler diye bana bir ders vermeye gelmişler akıllarınca.Jandarma bir kaç dakika daha gelmeseydi nasıl bir felaket yaşanacağından bihaber sırıtıyorlardı.Hepsinden şikayetçi oldum.Yani arkadaşlar büyük bir faciadan kıl payı jandarma sayesinde kurtulmuş olduk o gece.Ve tüm bu bir kaç dakika benim için inanılmaz bir tecrübe oldu.Hep kampa gideceklere derdim korkmayın bir şey olmaz,silaha gerek yok,korku insanın içinde vs.Ama gerçekler öyle değilmiş maalesef, bunu da elli yaşından sonra öğrenmiş oldum.

Etiketler

Zonguldak,ereğlinin merkeze yakın bir köyünde oldu.İnsanın zoruna giden,onca yer gezip hep misafirperverlik görüp,kendi memleketim sayılabilecek yerde bunları yaşamam.

Eski aracimda oto alarmci bir firmaya iceriden acip kapatabilecegim cok ses cikaran siren taktirmistim.
Kaputun altina monte etmesine ragmen cok sesliydi. Bir de arkadaslar yazmis, kolay kacis yolu birakirdim hep.
Anahtarin yeri hep sabit tabii.
Ama en saglam onlem Huseyin Bey''in yer secme tavsiyeleri olmustur.
Tekrar gecmis olsun.

Geçmiş olsun,neresi merak ettim, ben de Ereğli'deyim
Umarım bir daha olmaz ama
Başınız sıkışırsa beni arayabilirsiniz
05057479747
Murat Erdoğan
Jandarma gelmeseydi en iyi çözüm havalandırmadan gökyüzüne doğru bir el ateş etmek olurdu sanırım
Yanlız bunun dezavantajı ya onlarda da silah vardıysa
LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Havalandırmadan havaya bir el ateş eder korkuturum ben olsam. Ben zarar göreceğime onlar zarar görsün

Ducato aracımla epey memleketi tekrar tekrar gezdim dolaştım.Bir kere bile paralı yerde gecelemedim.Arabamı gecelemek için park ederken her ne olursa olsun o mekanı kolayca terk edecek şekilde uygun yerde ve konumda park ettim.Böyle park yeri bulamazsam ya karakol önüne gittim yada park edeceğim yeri değiştirdim.
Bu güne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.Aracımda kendimi koruma silahı adına sadece bir adet Keser sapı var.

Geçmiş olsun,neresi merak ettim, ben de Ereğli'deyim
Umarım bir daha olmaz ama
Başınız sıkışırsa beni arayabilirsiniz
05057479747
Murat Erdoğan
Jandarma gelmeseydi en iyi çözüm havalandırmadan gökyüzüne doğru bir el ateş etmek olurdu sanırım
Yanlız bunun dezavantajı ya onlarda da silah vardıysa
LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gülüç de yaraşlı yörük köyü.İlginiz için teşekkür ederim.Benim de niyetim havalandırmadan korkutma maksatlı ateş etmekti,neyse ki jandarma devriyesi tam zamanında geldi de gerek kalmadı.Bu sabah o köye tekrar gidip muhtarı aradım ama şehir dışındaymış,azasıyla konuşup çocuklarla köy kahvesinde gündüz gözüyle yüzleşip olayı tartışmak,neler yaşanabileceğini ne kadar aptalca bir iş yaptıklarını konuşmak istedim.Ancak dört tanesi fabrikalarda çalışıyormuş,iki tanesi de okuldaymış,o yüzden görüşemedik.Benim için bu olay yarım kalmış bir olay ve bir an önce sonlandırmak istiyorum.

Ducato aracımla epey memleketi tekrar tekrar gezdim dolaştım.Bir kere bile paralı yerde gecelemedim.Arabamı gecelemek için park ederken her ne olursa olsun o mekanı kolayca terk edecek şekilde uygun yerde ve konumda park ettim.Böyle park yeri bulamazsam ya karakol önüne gittim yada park edeceğim yeri değiştirdim.
Bu güne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.Aracımda kendimi koruma silahı adına sadece bir adet Keser sapı var.
Yazdıklarınız da kesinlikle haklısınız.Ben de bir yerde geceleyeceksem eğer, aracı harekete hazır konumda park ederim.Ama cumartesi gecesi ben oraya olta atmaya gitmiştim,dolayısı ile karavanın arka ve orta kapısını kullanabilmek için ağaçların arasına geri geri yanaşmak yerine kafadan yanaşmak zorunda kaldım.Ayrıca böyle bir tecrübe yaşarsanız eğer(umarım yaşamazsınız),keser sapının hiç de caydırıcı bir silah olmadığını anlayacağınızı düşünüyorum:smiley:

Zonguldak,ereğlinin merkeze yakın bir köyünde oldu.İnsanın zoruna giden,onca yer gezip hep misafirperverlik görüp,kendi memleketim sayılabilecek yerde bunları yaşamam.
Bu konuda aylar evvel,kamp disinda konaklama hakkinda,cesitli kisilerce yazismalar olmustu.Benim devamli mudafa ettigim tez,ben hayatta kamp disinda konaklmam olmustu.Bir cok arkadaslar bu konuda,korkulacak ne var,gelen varsa gununu gorur,gibi cevaplar yazmislardi.Bu sizin basiniza gelen ufak bir hadise degil,mazallah elinizden bir kaza da cikabilrdi.Ben 50 sene uzerinde Karavan ve M.Karavan ile Turkiye ve Avrupayi gezen bir kisiyim.Bazen cok guzel manzarali ve sakin yerlerde,eger bir kac Karavan varsa,park eder geceyi geciririm.Gecmis oldun der,bundan sonraki kamplarinizda dikkatli olmanizi temenni ederim.

Çok geçmiş olsun.
Bende genelde kamp alanlarını tercih etmem. Bu güne kadar anormal bir olayla karşılaşmadım ama sizin yaşadığınız bu talihsiz olay, maalesef nerede neyle karşılaşacağımız belli olmaz dedirtiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri