Karavancının En Büyük Kabusunu Yaşadım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,682
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler

niye köy kahvesine gidip yüzleşmeye çalışıyorsunuz onu anlamadım..sonlanacak bir durum yok... eğer şikâyetçiyseniz direk mahkemede yüzleşin... gelsinler bir kere mahkeme kapısına bakalım.. neyse dertleri orada anlatsınlar..olayı tatlıya bağlama durumuna oln karşı taraf .. eğer tabi şikayeci olduysanız..benim dükkanıma saldırı oldu... adam sarhoştu dğkkanı dağıttı .. gezici karakol geldi.. tuatanak tutuldu.. şikâyetçi oldum... adamı yakaladılar.. adam ben bir şey hatırlamıyorum dedi. davacı oldum.. mahkeme kağıdı kapılarına gidince bi dellendiler yalvar yakar kapıma geldiler zararımı karşıladılar nolur vazgeç diye..öyle avukat parası falanda yok .. şikayet dilekçesi mahkemeye gidiyor.. mahkeme size çağrı yolluyor..tabi olay anında jandarmaya tutanak tutturup şikâyetçi olmadıysanız elden bir şey gelmez...bence peşini bırakmayın, şikayettende vazgeçmeyin, mahkemed yüzleşin yoksa hayatınız boyunca aklınızda kalır o korkuyla yaşarsınız.. mahkemede sizden özür dilerlerse o zaman düşünürsünüz..

Son düzenleme:

.
Aslında başınızdan geçen silah taşımanın uygun olmadığını hatta sorunlara yol açabileceğini gösteren çok güzel bir örnek.

Jandarma gelmeseymiş, dediğiniz üzere kapıyı açıp, dışarı fırlayıp önünüze gelene ve arkadaki araca ateş ettiğiniz andan itibaren en azından nisbiyet açısından suçlu durumuna düşmüş olacaktınız..
Tabi bundan hukuken yaralama ve daha kötü durumları baştan kabul ettiğiniz çıkarılacağı gibi, vukuat fiilen karavan dışında olduğundan, nefsi müdafaa durumu da söz konusu olmamakta. Hatta hakimin onlara gençliklerinden dolayı böyle bir tabloda farklı bakması, sadece karavanı sallamışlar ve ileri geri bağırmışlar demesi bile olası.

Yaklaşımınız belli olduğu halde, silahınızın olmasını ise anlayamadım.

Geçmiş olsun.
Tabii gençlere de..
Hepinizin şansı varmış...

.

Son düzenleme:

.
Aslında başınızdan geçen silah taşımanın uygun olmadığını hatta sorunlara yol açabileceğini gösteren çok güzel bir örnek.

Jandarma gelmeseymiş, dediğiniz üzere kapıyı açıp, dışarı fırlayıp önünüze gelene ve arkadaki araca ateş ettiğiniz andan itibaren en azından nisbiyet açısından suçlu durumuna düşmüş olacaktınız..
Tabi bundan hukuken yaralama ve daha kötü durumları baştan kabul ettiğiniz çıkarılacağı gibi, vukuat fiilen karavan dışında olduğundan, nefsi müdafaa durumu da söz konusu olmamakta. Hatta hakimin onlara gençliklerinden dolayı böyle bir tabloda farklı bakması, sadece karavanı sallamışlar ve ileri geri bağırmışlar demesi bile olası.

Yaklaşımınız belli olduğu halde, silahınızın olmasını ise anlayamadım.

Geçmiş olsun.
Tabii gençlere de..
Hepinizin şansı varmış...

.
Bilmiyorum bu güne kadar hiç buna benzer bir durumla karşılaştınız mı?Çünkü olayı tam idrak edebildiğinizi sanmıyorum:worried:O gece yaşananlar korkutma amaçlı yapılan bir şaka değildi.Ben de basit bir şakayı kaldıramayıp silaha sarılan biri değilim.O gece yanımda silah olmasaydı ve jandarma da gelmeseydi,sizce acaba ne olurdu?Sizden ricam yazdıklarımı tekrar okuyup birazcık empati yapmanız.Hakimin böyle bir durumda ne düşüneceğini tahmin edebildiğinize göre sanırım bu sarhoş gençlerin neler yapabilecekleri hakkında da bir fikriniz vardır.;)

.

Sanırım olayı küçümsediğimi düşünüp bu şekilde yazdınız ? :confused:

Ben sadece yapmayı düşündüklerinizin olası yasal sonuçlarına işaret ettim.
Silahın yararından çok sorunları var.

Son düzenleme:

.

Sevgili @makara60 , sanırım olayı küçümsediğimi düşünüp bu şekilde yazdınız ? :confused:

Ben sadece yapmayı düşündüklerinizin olası yasal sonuçlarına işaret ettim.
Silahın yararından çok sorunları var.

Keşke yüz yüze konuşabilsek. :yum:
Olayı küçümsediğinize yüzde yüz eminim.Böyle düşünmemin jest ve mimiklerle bir alakası yok:smiley:Sizin bir bilgisayardan çıkmışcasına yazdığınız empatiden yoksun mesajınız yüzünden böyle düşünüyorum.Yazdıklarımı tekrar okursanız,zifiri karanlıkta aracın içinde tek başınıza uyku sersemi bir halde sallanıyorsunuz.Karavanın içinde o sırada boşta ne varsa şangır şungur yerlere düşüyor.Birileri o ıssız yerde gelmiş kapınızı camınızı yumruklayarak,küfürler ederek çık dışarı,kapıyı aç diye bağırıyor ve siz bana karavanda silah bulundurmanın sakıncalarından bahsediyorsunuz.Bizler yani karavanında silah bulunduranlar bunu kendimizi bu tip durumlarda koruyabilmek için almadık mı?Bir abimiz de bana keser sapı yetiyor anlamında bir mesaj yazmış:smiley:.Ona da çok güldüm,böyle bir durumda altı kişiye karşı keser sapı ile kendini nasıl koruyacaksa artık!

Köy yakınları ve kırsalda ıssız yerlerde araçların içinde , cahil köylü kafası , hele köylü gençliği , fuhuş yapıldığını düşünür . Bu nedenle öncelikle balıkçı olduğunuzu belli eden gereçler ile , 2 kişi olmanız 1 kişi inip 1 kişi araçta kalmalıdır . Bende buna benzer olaylar yaşadım , tetiği çekmeme ramak kalan durumlar bende yaşadım . Ben avcı ve amatör balıkçı olarak bu köylü kafasından çok çektim . Yanlız silah bulunduran kişi rasgele ateş edemez , direk saldırı olmalı ve nrfsi müdafa olmalıdır . Silah bulundurmayanlar güvenli yerlerde kamp yapmalı , ıssız yerlerde kamp yapıp sikah bulunduranlarda çok soğukkanlı olmalı , ben artık ıssız yerlerde en az 2 - 3 kişi ile kamp yapıyorum .

Bu nedenle eleştirileri yaparken , konuyu bilenler vakıf olanlar yapsın .

Köy yakınları ve kırsalda ıssız yerlerde araçların içinde , cahil köylü kafası , hele köylü gençliği , fuhuş yapıldığını düşünür . Bu nedenle öncelikle balıkçı olduğunuzu belli eden gereçler ile , 2 kişi olmanız 1 kişi inip 1 kişi araçta kalmalıdır . Bende buna benzer olaylar yaşadım , tetiği çekmeme ramak kalan durumlar bende yaşadım . Ben avcı ve amatör balıkçı olarak bu köylü kafasından çok çektim . Yanlız silah bulunduran kişi rasgele ateş edemez , direk saldırı olmalı ve nrfsi müdafa olmalıdır . Silah bulundurmayanlar güvenli yerlerde kamp yapmalı , ıssız yerlerde kamp yapıp sikah bulunduranlarda çok soğukkanlı olmalı , ben artık ıssız yerlerde en az 2 - 3 kişi ile kamp yapıyorum .

Yazdıklarınıza yüzde yüz katılıyorum.

Süleyman abi, sn makara60 ın yaşadıklarını, tecrübeyle sabit bir şekilde, çok güzel anlatmışsınız.

Kamp yaparken yanımızda silah olmalı mı, olmamalı mı tartışmasına girersek forumun sayfaları yetmez. Herkes in kamp yapma şekli farklıdır. Kimi kamp alanı tercih eder, kimi sakin bir yeri. Ben de sakin yerleri tercih ediyorum. Ailece kamp yapmaya başladıktan sonra ruhsatlı bir tüfek aldım. Çok şükür hiç ihtiyaç duymadım. Yanıma almaya gerek olmadığını düşünüyordum. Kampa giderken araca taşımak hamallık gibi geliyor. Makara60 ın yaşadıklarından sonra, yanımda bulundurmanın uygun olduğuna karar verdim. Yukarıda da belirttiğim gibi, herkes in kamp anlayışı farklıdır Kamp alanında keser sapı ile kendinizi savunmaya kalkarsanız, maganda olursunuz kamp alanı dışında maalasef hiç bir işe yaramaz.
Gönül ister ki keşke hiç birine gerek olmasa.

.

Süleyman bey, :yum:
Türkiye’de bütün köyler ayni sosyoloji karakteri göstermiyor. Tüme varım bu açıdan sağlıklı değil. Özellikle turistik bölgelerdeki bazı köyler bile diğer bazı illerin toplam sosyal dinamiğinden fazlasına sahip.

Nisan ortasında Kapkırı köyünde birkaç gün geçireceğiz. Karavanımın kapısını kilitlemeyi unutsam da sabah tedirginlik duymayacağımdan eminim.

Silah alıp almamayı tartarken tecrübeniz olmadığı halde durum eleştirisi yapmış olmanız lazım.
Tuhaf son cümleniz ise buna hakkınızın olmadığını söylüyor..;)

...
Bu güne kadar tartışmalarda argüman yoksulluğu çekmediğimden olacak hiç kimseyi kişisel sıfatlamak mecburiyetinde kalmadığım, muhatabımın kişiliğine saygıda kusur etmemeye çalıştığım, ve tartışmaların medeni mecrada sürmesini desteklediğim yazılarımdan anlaşılabilir diye düşünüyorum.
Son noktaya siz de özel mesajınızda değinmiş hatta abarttığımı ima etmiştiniz galiba..:yum:

.

İtalyan turist karavanda öldürüldü

Bence de Karadeniz , Ülkemizin en güvenli yerlerinden , ancak bu demek değildir ki güvenliğimizi sağlamak için karavanımızda silah bulundurmayalım .

Yol aramalarında polisimiz , karavanımda silahı gördükleri halde , ruhsat bile sormuyor .

Tabiki bütün köylerimiz böyle değil , bana göre siz köy haleti ruhuyetini yeterince bilmiyorsunuz . Deli deliyi görünce çomağını saklar . Arazide iseniz biraz deli olmak gerekli vede kırsalın olmazsa olmazı yanınızda silah olmalı , daha ne diyeyim Mesut abiciğim . İtalyan turistin başına gelen İnşaallah sizin ve bütün karavancıların başına gelmez.

Ağzımı açtım en sonunda , Kayseri de avşar köylerine balığa gidiyoruz , köyün içinden geçiyoruz yakınımızda 2 el ateş edildi , bunlar bize mi ateş etti dedim arkadaşlara , neden etsinler bi şey varsa dur desinler dediler , köyü 2 kilometre çıktıkki bir reno taksi önümüzü kesti ellerinde tabanca tüfek durduk , noldu yahu dedik , silah attık niye durmadınız , dur dedinizmi dedik , dön geri köye dediler döndük , mahkeme kurmuşlar , koyunlarımızı çalıyorlar kimliklerinizi verin hırsız olmadığınızı ispat edin , balıkçılıkla koyun hırsızlığının alakası ne ? neyse muhtara dedimki ben filan yerde müdürüm , ayıp bu sizin yaptığınız , dediki kusura bakma , ama köyümüzde balık tutamazsınız . La havle vela , tamam dedik geri geldik karşı yoldan 2 köy ileri geçtik , attık oltaları , burada bir köylü ile sobbete başladık , başımıza geleni anlattık , söz konusu köylüler için " bu puştlar birbirlerinin koyunlarını çalıp yoldan geçenleri mi hırsız tutuyorlar " dedi . Bu puştları ben ne yapayım şimdi . Ya yanımda hanım çocuklar olsaydı , koltuğun altında silah dolu duruyordu , ben bu puştları vurmazmıydım he !

Mesut abiciğim uzman olduğun konularda saygımız sonsuz , ama her konuya atlama lütfen , daha anlatılacak çok hatıram var . Kitap olur yazsam .

.

Tartışmada karşı görüştekilerin bilgisini yetersiz olarak sıfatlamanın argüman yerine geçmemesi bir yana, kolaycılık olmalı.

Açıkcası ben de Ohrid’de yaşadığım benzer durum ile yıllar boyunca Muğla köylerinde ve köy yerindeki yazlığımda yaptığım olumlu tecrübelerimden bahsederek bu tarz tartışma ortamında konuya devam etmeyi uygun görmüyorum. Üstelik konu ister istemez coğrafi farklılıklara gelecek..

...
Yanlış anlamayın Süleyman bey, tavrınız agresif değildi.
Doktorun ruhsatınız için doğru rapor verdiğine eminim.
Aslında ben de tecrübelerinizle, nerelere gitmemek üzerine bilgi sahibi oluyorum.

.

Son düzenleme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri