Karavancının En Büyük Kabusunu Yaşadım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan makara60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,683
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@adıgekuzeyli
@makara60

Arkadaşlar @ince999 abiniz de bizden de , bizi biraz kızdırmayı seviyor

Ekli dosyayı görüntüle 511798Ekli dosyayı görüntüle 511799

Süleyman abi bunlara da gerek yok artık, hırsız fişeği diye bir şey var çelik saçmaların yerine kauçuk misket koymuşlar vurduğu yeri büyük bir acıyla beraber morartıyor muş. Karşındaki vurulduğunu sanıyor sende kaçmak için zaman kazanıyorsun. Allah hiç kimseyi böyle durumlarla karşılaştırmasın.

Etiketler
Mesut bey en son yazacağımı en baştan yazayım:Silahları da silah sesini de zerre kadar sevmem:smiley:Askerliği saymazsanız tüfekle bir kez ateş etmişliğim vardır o da çalışıyor mu diye bakmıştım.Burada daha bir kaç gün önce ,başka bir konuda, yaylalarda atış yapanlara maganda dediğim için eleştirilmiştim:smiley:Benim en baştan beri savunduğum fikir,sevsek de sevmesek de silahın hayatımızın bir gerçeği olduğu,insanın kendini ve ailesini savunmak zorunda kaldığı bir durumda çaresiz kalmasının dünyanın en zor anlarından biri olduğuydu.Aslında bu bir tür denge meselesi,hiç olmasa süper olur ama bu mümkün değilse başkalarında olması beni ilgilendirmez bana keser sapı yeter diyemezsiniz:wink:.Sizi eleştirdiğim konu ise meselenin bu kısmını düşünmeyip,adeta solar hesabı yapar gibi tamamen silahın yaratacağı hukuki sorunlara vurgu yapmanızdı.Ben hayat memat meselesi diyorum siz olasılık hesapları yapıyorsunuz.Hesabın kitabın bittiği anlar vardır ve bunu masa başında istatistiksel verilere bakarak anlayamazsınız,yaşamanız lazım.Süleyman beyin sizi eleştirdiği noktada tam buydu aslında.Gideceğiniz,kalacağınız yerleri ne kadar ince eleyip sık da dokusanız yol hali diye bir şey var.Yeni zelanda da olan katliamı düşünelim.Bunun sebeblerinden biri olarak silaha erişimin kolay olmasını gösterebilirsiniz.Peki ya orada ki silahlı saldırgana karşı tamamen savunmasız kalan insanların hali için ne diyebiliriz?İçlerinden birinin silahı olsaydı ve bu kadar insan ölmeden önce saldırganı etkisiz hale getirebilseydi fena mı olurdu?Bu arada benim o çocuklarla yüzleşmek istememin nedeni, içimdeki korkuyla karışık öfkemden kurtulmak içindi.Bu ben de her ne kadar kabul etmek istemesem de bir travma yarattı, bunu karavana her bindiğimde hissedebiliyorum.Bu arada avatarımda ki resim bana ait değil, dedeme ait.O zamanların en etkili silahı sanırım oymuş:smiley:

Eğer aracınızda ya da evinizde tüfek bulunduruyorsanız sıksık nişan alıp ateş edin. (Tabiki meskun mahal dışında. )

(Yönetim tarafından silindi)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Süleyman abi bunlara da gerek yok artık, hırsız fişeği diye bir şey var çelik saçmaların yerine kauçuk misket koymuşlar vurduğu yeri büyük bir acıyla beraber morartıyor muş. Karşındaki vurulduğunu sanıyor sende kaçmak için zaman kazanıyorsun. Allah hiç kimseyi böyle durumlarla karşılaştırmasın.

O fişekler tüfekte takılma yapabiliyor. Ben aldım hem de 3 kutu aldım takılma yapıyor. Onları sadece nişan alıp el alışkanlığımı geliştirmek için kullanacağım.
Unutmayın en tehlikeli durum çektiğinizde ateş almayan silahtır...

O fişekler tüfekte takılma yapabiliyor. Ben aldım hem de 3 kutu aldım takılma yapıyor. Onları sadece nişan alıp el alışkanlığımı geliştirmek için kullanacağım.
Unutmayın en tehlikeli durum çektiğinizde ateş almayan silahtır...

Bende de varda hiç denemedim, takılma derken hiç patlamıyor mu? Yoksa mekanizmayı mı kurmuyor.

karavanın dış duvarına düşük volt elektrik vermek nasıl bir çözüm olur acaba ?

Çok tehlikeli olur heryer metal içrisiyle izole edemessiniz. Birde meraklısı çok şöyle bir bakmak isteyen kötü niyetli olmayan birinede zarar verir.
Boyle bir olayi yasayacagima araci izole edip icerden vir dugmeyle devreye almak coo cazip geldi Acikcasi dusuk volt olacagi için kimseye zarar vermez ya da saglam bir köpek yetistirmek yoksa silah olayi çok daha tehlikeli degil mi?

Boyle bir olayi yasayacagima araci izole edip icerden vir dugmeyle devreye almak coo cazip geldi Acikcasi dusuk volt olacagi için kimseye zarar vermez ya da saglam bir köpek yetistirmek yoksa silah olayi çok daha tehlikeli degil mi?

Ben yatarken devreye alınırsa diye düşündüm.
Böylede olsa, karşı tarafı daha çok kızdırmaz mı ve karşı hamle yapıp karavanı taşlamaya kalkarlarsa.

Elektrik işi zor gibi geliyor bana. Kendi aracınıza ve sisteminize zarar verme ihtimali yüksek.
Daha önce Facebook da bir grupta yazmıştım. Bence aracın tavanından dört bir yanına kamera koyup yattığınız yerden isteyince görebilmek çok önemli.

Bir de arkadaşların önerisi de çok aklıma yattı. Yine aracın dört biryabına tavandan led projektör ile gerektiğinde aydınlatma bir de şu tırlarda kullanılan yüksek ses çıkaran havalı korna.
İkisinin de düğmeleri yatağa yakın olursa baya iş görür diye düşünüyorum. Hem insanları uzak tutar hem de yabani hayvan gelirse onu korkutur.

projektör iyi fikir,hırsızı,zorbası karanlıktan cesaret alıyor.

Arkadaş kaçmaya çalıştığım sırada çıkışımı araç ile kestiler diyor...

Yapılan yorum "Bakın benim evime öyle hiç kimse gelemez gelmedi de.Diyelimki aracımda iken rahatsız ettiler!!!! daha evvelde yazdım..... O YERDEN HEMEN KAÇARIM."

Ben bunun üstüne yorum yapamıyorum.

Çok geçmiş olsun, okurken irkildim, benim başıma gelse ne yapardım diye düşünüp durdum ve doğru düzgün bir cevap bulamadım. Oturduğum yerden bile bu duruma bir cevap bulamıyorsam olayın vahimliğini ve ciddiyetini tartışmak ayıp olur bana göre.

İsteyen yumruklarını kullanır, isteyen tatlı dilini, isteyen keser sapını. Ben karavanda ateşli silah bulundurmayı yanlış bulmuyorum bu saatten sonra.

Arkadaş kaçmaya çalıştığım sırada çıkışımı araç ile kestiler diyor...

Yapılan yorum "Bakın benim evime öyle hiç kimse gelemez gelmedi de.Diyelimki aracımda iken rahatsız ettiler!!!! daha evvelde yazdım..... O YERDEN HEMEN KAÇARIM."

Ben bunun üstüne yorum yapamıyorum.

Çok geçmiş olsun, okurken irkildim, benim başıma gelse ne yapardım diye düşünüp durdum ve doğru düzgün bir cevap bulamadım. Oturduğum yerden bile bu duruma bir cevap bulamıyorsam olayın vahimliğini ve ciddiyetini tartışmak ayıp olur bana göre.

İsteyen yumruklarını kullanır, isteyen tatlı dilini, isteyen keser sapını. Ben karavanda ateşli silah bulundurmayı yanlış bulmuyorum bu saatten sonra.

Eğer eilah atışı nişan alma vurma konusunda deneyiminiz yoksa taşıdığınız silah sizin için daha tehlikeli olur
Size tavsiyem tüfek alırken bir tane de havalı tüfek alın. Sıksık hedefe ateş edin. Nişan Alma beceriniz gelişir.
Arada bir de boş bir arazide ruhsatlı silahınız ile ateş edin. Silahınızın Sesine tepmesine alışın.

(Yönetim tarafından silindi)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri