Karavanda "bebek" Taşima Sorunu!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan anilisik84 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,119

anilisik84

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba.. Şimdiye kadar hiç bir yerde tartışıldığını görmediğim ve sanıyorum pek önemsenmeyen bir konu hakkında görüşlerinizi almak isterim..
Bir motokaravan almak yada yapmak istiyorum. Ancak 7 aylık bir bebeğimiz var ve moto karavanlara baktığımda sadece 3 koltuk oluyor ve üçü de önde oluyor. Ancak 7 aylık bir bebeği ön koltukta taşımak yasak. Arkaya emniyet kemeri olan bir koltuk ekletmek gerekiyor.Bu mümkün mü acaba? Mesela hazır yapılmış 2+1 ruhsatlı bi karavan aldığımda bunun arkada koltuğu yoksa ben bebeğimi taşıyamaz mıyım? Arkaya sonradan koltuk eklenirse TÜV den geçer mi? şimdiden teşekkür ederim

aksine bu konuyu forumda epey kafa patlatarak konuştuk. sanırım forumu incelemediniz. özellikle cocuklu ailelerin karavan sahibi olmasına engel oluşturan bu konuda toplu halde CİMER başvurularımız oldu. çünkü bazı TSE müdürlükleri arkaya konulan koltuğa izin vermeyeceğini belirtiyor ve onaylamıyor. fakat Ankara araç proje müdürlüğü bunun mümkün olduğunu ve onay verdiklerini belirttiler. dolayısıyla TSE müdürlükleri arasında bir karmaşa var. karavan dönüşümü yaptırmadan önce bu onayı alabileceğiniz il neresi ise orada proje çizdirerek bunu yapmaktan başka çare yok gibi şu anda. çünkü konularda bazı arkadaşlar 3+1 veya 4+1 şeklinde ruhsat aldıklarını kanıtıyla birlikte gösterdiler.
fakat karavana sonradan koltuk ekleme gibi bir durum mümkün değil diye biliyorum. bunu karavan dönüşümü esnasında baştan yapmak gerekiyor.

Ruhsat ve proje kismini bilmiyorum ama benim de iki tane 3 yas ve 8 aylik cocugum var.kendi karavanima ikinci sira koltuk koyuyorum.yoksa yolculuk imkansiz.

Merhaba bu konunun daha önce tartışılan forumunu bulamadım.biz de 2+1 hazır karavan almayı düşünüyoruz 16 aylık bebeğimiz var çöüzümünü yöntemini bulan var mıdır bu işin acaba

Merhaba bu konunun daha önce tartışılan forumunu bulamadım.biz de 2+1 hazır karavan almayı düşünüyoruz 16 aylık bebeğimiz var çöüzümünü yöntemini bulan var mıdır bu işin acaba

Forumda tartışıldı. -Ruhsatta yolcu sayısı-

Arkaya koltuk ekletip onaylatabiliyorsunuz. Önce proje sonra tse ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR