Karavanda Gaz Sistemi Kuran ve Kullananların Dikkat Etmesi Gereken Bazı Noktalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,697

GOK bir Alman firmasıymış. Önce bunu düzelteyim.

@selsun ise sadece vana kullanmakta.

Hüseyin beyin dediğine gelince, dedantörün sanırım yatay veya dikey olması işlevini pek etkiletmemeli ? Tabi benimki de gayriresmi bir tahmin.

Dedantörün debisi görebildiğim kadarıyla aktif olarak değil de meme çapı ile ayarlanmış pasif bir düzen şeklinde. Tabi bunda da yanılabilirim ama animasyonda böyle karmaşık bir birim görülmüyor.
Fakat yine de insan dedantör yani gaz regülatörü denince ister istemez daha fazla şeyler bekliyor.

Son düzenleme:

.
Debinin basınçla orantılı olması ve bunun sınırının bizce ara sıra ayarlanabilir olması (sanırım bunlarda yok) doğru olsa da diyelim biz ayarladıktan bir saat sonra sıcak yüzünden artan tüp basıncına dedantörün uyumu ancak bizim izin verdiğimiz noktaya kadardır. Dedantör membranı bu fazla basıncı genişleme kabiliyeti ile kompanse ediyor düşünebildiğim kadarıyla.
GOK dedantöründe ise bu kritik noktadan sonra emniyet sübabı açılmakta. Kapalı gaz kasalarında kaçan bu gaz zaten ilgili menfezlerden tahliye olmakta.

Bizim dedantörlerde ise bu kritik aşık belki sandığımız kadar alçak değildir ? Tabi bu aşık için gazın karışımı ile tüpün hacım ve boşluk derecesi de rol oynadığından sadece sıcaklık derecesinin bilinmesi yeterli olmamalı.
Düzenlenememiş gaz basıncı ise sonuçta artan debi ile kendini gösteriyor kanımca.
Tecrübesi olan belki buraya yazabilir ?

Son düzenleme:

IMG 20210326 151007

.
Hüseyin bey, resimlerdekiler karavanlar için değil..
Hepsinin gaz çıkışı yukarıda.
Konut kullanımında da 40 °C üzeri pek beklenmediğinden emniyet sübobu da belki gerekli olmayabiliyordur ?

Son düzenleme:

.
Hüseyin bey, resimlerdekiler karavanlar için değil..
Hepsinin gaz çıkışı yukarıda.
Konut kullanımında da 40 °C üzeri pek beklenmediğinden emniyet sübobu da belki gerekli olmayabiliyordur ?
Aygazın karavan için dediklerinin resimleri ile ev için dediklerini karşılaştırdım. Fiziksel olarak hiç bir fark yok sadece ev için denenler yeşil renk boyalı karavan için denenler mavi renk boyalı fiziksel tek fark bu. Gaz karışımlarının farklı olduğu beyan edilmiş. Benim resimlerini koyduklarım mavi renkte olduğuna göre karavana uygun olan sınıf yani gaz karışımı farklı herhalde. Aygazın açıklamalarında beyan ettiği sarsıntılara karşı sızıntı önlemi detayını doğrusu nasıl bir şeydir hayal edemedim. Edirne de normal boy karavan tipi tüp gelmiş mi sorarım yarın

.
Sanırım sarsıntıyı önlemekten kasıtları, altlık olarak kullanılan kauçuk çember şerit olmalı ?

570CA385 AE25 4012 A643 A1A89FD171C4

Pardon şimdi farkettim, siz sızıntı demişsiniz. Onu ben de çıkaramadım..

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri