Karavanda İlk Adım (araç Alımı Ve İlerisi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayturgut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,740

ayturgut

Ana Kamp
herkese merhabalar.
2 aylık araştırma ve değerli üyelerin yazdığı/paylaştığı bilgiler sonucunda babamın istediği karavana ulaşma da ilk adımı atıyor ve aracı önümüzdeki günlerde alıyoruz hayırlısıyla.
alacağımız araç şu ana kadar edindiğimiz bilgilerin doğrultusunda ve daha düne kadar Ducato mu Transit mi kararsızlığından sonra Transit olarak kafamıza yerleşti. Transiti seçmemizdeki neden siteden edindiğim bilgiler ile dışarıdan kulaktan dolma bilgilerin karışımı ile ortaya çıktı. arkadan çekişli olması ve yurtdışında yaşadığım süre zarfında gördüğüm karavanların çoğunun Transit olması (Avustralya) ve en önemlisi dağa taşa daha doğrusu Ducato nun zorlandığı yerlede Transitin daha kolay sürülmesidir. Gelelim alacağımız araca; araç olarak 2 tane seçeneğimiz var. Bunlardan biri 2010 model Transit Jumbo klimalı panelvan diğeri ise 2009 model Transit Jumbo klimasız panelvandır. iki araçta tekteker olup km leri 140.000 altındadır. Fiyat olarak da yaklaşık 40.000 TL dir. Tabii bu klima ne kadar kullanılır düşündürücü; ön kabin ile arka panel kısmı birleştiğinde aracın kendi klimasının pek bir faydası olacağını sanmıyorum. Yalnız istediğim hız sabitleyici maalesef iki araçta da bulunmamaktadır. Yetkili servisleri arayıp sonradan taktırmak istediğimi söylediysemde olumsuz cevap aldım. Eğer planlarda bi sıkıntı çıkmaz ise iki araçtan birini önümüzdeki günlerde alıp daha sonra da siz değerli üyelerden edindiğim engin bilgi ve tecrübeler doğrultusunda hareket ederek karavan yapan firma arayışında bulunucağız. Eğer sizin bu aşamalarda bize vermek istediğiniz değerli tecrübe ve bilgi birikiminiz olursa seve dinlemeye hazırım. Vaktinizi ayırıp bizim mutluluğumuzu paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
15dvyn8.jpg

Etiketler
Ynt: Karavanda İlk Adım (araç Alımı Ve İlerisi)

Hayırlısı olsun mutlaka klimalı olan aracı seçin seyahat esnasında ciddi bir komfor katkısı var....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.