Karavanda Uyku Tulumu Mu, Battaniye Yorgan Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,058

tekelimustafa

yörük
Yer
Ankara
daha önce tecrübem olmadığı için ve forumda böyle bir konu bulamadığım için soruyorum:
karavan içinde uyurken uyku tulumu mu yoksa battaniye-yorgan mı kullanıyorsunuz?
işin bir de hacim kaplama boyutu var çünkü.
ailem 2 çocukla birlikte 4 kişi.
yatak yorgan işine girersek bazaların içi tamamen bunlarla dolacak. tulumlar baya bi az yer kaplıyor.
diğer bir soru: ben yaz-kış üstüm açık uyurum yorgan beni bunaltır. sanırım uyku tulumu beni daha da bunaltır. benim durumumda olan var mı? hiç uyku tulumu tecrübem olmadı.
bir soru daha :smiley: uyku tulumları hep tek kişilik mi olurlar? çocuklarım beni genelde ısıtıcı olarak kullanırlar ve yanımda uyurlar..

paylaşırsanız çok sevinirim. kafama takıldı çünkü bu çok hacim kaplama olayı..
vakumlu torbalar var. yorganları bunlara koyarak elektrik süpürgesi ile vakumlayabiliriz ancak hergün uğraşılmaz heralde ve elektrik süpürgesi de taşımak istemiyorum diğer taraftan..

Etiketler
Size 30 lt lpg yakıt tankı ,birde ithal veya bulabilginiz en küçük LPG gaz ile çalışan soba lazım.
Bende vardı bitti malesef kışın ortasında aracın içinde yazı yaşayın.

Herkesin tercihi farklı olabilir ama ben karavanda ne kullandığımı açıklayabilirim. Bence tulum gerekmez. 2 battaniye ve çarşaf yeterlidir. Kışın 2 battaniye ile iç ortam ısıtması konfor için yetecektir. Ortam sıcaklığını da fazla yükseltmeyin 18 derece iyidir. Sıcak yaparsanız kışın çarşafla bile terlersiniz. Yazın çarşaf serin yerlerde ise battaniye yeterli oluyor. Battaniyeyi nevresim içinde de kullanabilirsiniz.

daha önce tecrübem olmadığı için ve forumda böyle bir konu bulamadığım için soruyorum:
karavan içinde uyurken uyku tulumu mu yoksa battaniye-yorgan mı kullanıyorsunuz?
işin bir de hacim kaplama boyutu var çünkü.
ailem 2 çocukla birlikte 4 kişi.
yatak yorgan işine girersek bazaların içi tamamen bunlarla dolacak. tulumlar baya bi az yer kaplıyor.
diğer bir soru: ben yaz-kış üstüm açık uyurum yorgan beni bunaltır. sanırım uyku tulumu beni daha da bunaltır. benim durumumda olan var mı? hiç uyku tulumu tecrübem olmadı.
bir soru daha :smiley: uyku tulumları hep tek kişilik mi olurlar? çocuklarım beni genelde ısıtıcı olarak kullanırlar ve yanımda uyurlar..

paylaşırsanız çok sevinirim. kafama takıldı çünkü bu çok hacim kaplama olayı..
vakumlu torbalar var. yorganları bunlara koyarak elektrik süpürgesi ile vakumlayabiliriz ancak hergün uğraşılmaz heralde ve elektrik süpürgesi de taşımak istemiyorum diğer taraftan..

Cevap yazan herkese teşekkürler.

Lpg tankını ben de düşünüyorum. Soba var karavanımda. Şu an piknik tüpü bağlı sobaya. Bugün bir deneme yaptım. 3. Kademede gayet güzel ısındı içerisi. Çok soğuklarda 5. Kademe yeter mi bilmiyorum.

Battaniye-çarşaf mantıklı dediginiz gibi.. Çadır durumu olursa tulum şart olur tabi.

Mustafa bey sürekli kamplarımda uyku tulumu ile kalıyorum dediğiniz gibi bende rahat edemiyorum ama soğukla mücadelede bence en iyi seçim uyku tulumu karavanda hiç kalmadım içeride iyice bunaltabilir. ama çadırda bence uyku tulumu

Tercih edeceğiniz kalınlıkta Seçtiğiniz uyku tulumunun fermuarıni açtığınız zaman battaniye gibi, fermuarıni kapattığınızda uyku tulumu olarak kullanırsınız. Dilerseniz torbasına koyup rulo şeklinde ,ya da battaniye gibi katlayarak depolayabilirsiniz.

Bir 5 derece uyku tulumum vardı şimdi bir de 15 derece aldım geliyor. Ben kamp malzemelerini sürekli arabada bulunduruyorum. Yer kolaylığı ve toplu durması nedeniyle uyku tulumunu battaniye ve yorgana göre tek geçerim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri