Karavanda Yemek Yapmak Ve Koku&aspiratör

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tr100a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,088

tr100a

Kamp III
Yerli ve yabancı karavan incelemelerim sonucunda birçoğunda aspiratör yok evde bukadar koku ve buğar oluyorken bu karavanlarda nasıl çözüm buluyorsunuz kullananlardan bilgi alabilirmiyim

Etiketler
Piyasadaki ev tipi ankastre aspiratör alıp hurdacıdan buldugum paps denen 24 volt motoru ve lambalarını ledler ile degiştirdim,folyo boru ile de tavandan çıkış başlıgına bagladım, sonuç gayet iyi oldu ben bu şekilde sorunu hallettim.

20161216 111211

20161216 111327

20170827 165254

20151214 182237

Esasinda cozum basit.
Karavanda kokacak bir sey pisirmiyorsunuz.
Canim cok cekti, bir hamsi kizartiyim derseniz piknik tupuyle disarda yapiyorsunuz.

@bartek 'in de prensipte dediği üzere, sorunu ya oluşmadan ya da fazladan çabayla, oluştuktan sonra çözme durumundasınız. Karavancılığa "evini sırtında taşıma" açısından bakmıyorsanız, birincisi akla daha yakın olmalı ? Üstelik "kaçınma" dışında değişik pişirme tekniği ve yeterli pasif çözüm olanakları da var.
Aspiratöre karavan kültürünün oturduğu çoğu ülkede, teoride beklediğiniz sayıda rastlayamamanızın sebebi kısaca bu...

Not
Peki "Neden ev araca yüklenmek istenir ve de isteniletilir ?" in cevabı ise ayrı başlık konusu. ;)

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri