Karavanı Çekecek Araç Lastiği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyir_defteri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,489

seyir_defteri

Çadır Kampı
Merhaba. 750 kg altı bir çekme karavanı 1.6 Dizel önden çekişli bir araçla çekmeyi düşünüyorum. Araç arkadan itişli olsa belki lastik seçimi benim için çok ön planda olmayacak ama önden çekişli olunca tedirgin oluyorum. Sizce yaz veya kış tüm şartlarda tek bir tip nasıl bir lastik kullanmalıyım. Lastik seçiminde ve hava basıncı vs. dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Etiketler

Kışın kış lastiği takmak, Araçta zincir bulundurmak ve Çok kar varsa yollara çıkmamak en iyisi bana göre. Zira araba ne denli güçlü olursa olsun, kar nedeniyle kayganlaşan yollarda bir de karavan çekerken araç patinaja düşecektir. Arkada karavan varsa daha da kolay düşecektir patinaja. Bence Türkiye'de kış koşullarında karavanla çok çok ama çok dikkatli olunmalı.
Selamlar.

Ben kış lastiği kullanıyorum, Takmatik zincir de mutlaka bulunduracağım.

Değerli arkadaşlarım, cevaplarınız için teşekkürler. Fakat geçen süre içerisinde önden çekişli araçlara karşı bir kaygım oluştu. Özellikle @AKMühendis abinin bir yazısında başından geçen bir anısını okuduktan sonra. Bu durumda önden çekişli araç lastiği yerine, arkadan itişli hangi araç diye araştırmaya başladım. Aracım Citroen C4 1.6 dizel. Önden çekiş ama çok az yakıyor (Km'de 26 kuruş) Şimdi aracımı arkadan itişli araçlarla takas bile düşünür oldum açıkçası. Bu konuda fikriniz var mı?

Değerli arkadaşlarım, cevaplarınız için teşekkürler. Fakat geçen süre içerisinde önden çekişli araçlara karşı bir kaygım oluştu. Özellikle @AKMühendis abinin bir yazısında başından geçen bir anısını okuduktan sonra. Bu durumda önden çekişli araç lastiği yerine, arkadan itişli hangi araç diye araştırmaya başladım. Aracım Citroen C4 1.6 dizel. Önden çekiş ama çok az yakıyor (Km'de 26 kuruş) Şimdi aracımı arkadan itişli araçlarla takas bile düşünür oldum açıkçası. Bu konuda fikriniz var mı?
1.4 dizel peugeot 307 ile bir tonluk güney maksi karavanı yıllarca çektim,bir sorun yaşamadım,o da önden çekerdi
Bence aracın uygun
Hiç uğraşma
Böyle devam et

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.4 dizel peugeot 307 ile bir tonluk güney maksi karavanı yıllarca çektim,bir sorun yaşamadım,o da önden çekerdi
Bence aracın uygun
Hiç uğraşma
Böyle devam et

Cevabınız gerçekten içimi rahatlattı. Aslında ben de hiç istemiyorum araç değiştirmeyi. Ama yağmurlu bir havada arkamda 850 kg bir çekme karavanla sorun yaşarsam diye aklıma geliyor. Sizlerin tecrübesine güveniyorum.

Yavaş gideceksiniz ve aniden sağa sola kırmayın direksiyonu
Yağmurda bunlara dikkat edersen hiçbirşey olmaz
Karda kullanma
Kullanmak zorunda kalırsan kar lastiği veya zincir tak

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadan çekiş için arabayı değiştirmek gereksiz. Ancak dört çeker için düşünülebilir.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR