Karavanım Bitmek Üzere

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yilmazvarli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,071

yilmazvarli

TRAVELLER
Yer
Sivas
Değerli gezen bilir üyeleri,
Sene başında aldığım vw alkovenli 1978 model ( muhtemelen lt31 ya da 28 )alkovenli karavanın tadilatı bitmek üzere. Sivas/Şarkışla'da ikamet ediyorum. Karavanımı alır almaz kupa kısmını tamamen yapabilmek için tavan ve taban ön göğüs vs. çıkartarak kaporta ve boyaya soktum. Ön göğsü plastidip kaplattım. Plastitip de karasızdım fakat fabrikadan yeni çıkmış gibi oldu. Şimdi son rutüş ve bakımlar kaldı. Ardından arka tarafın mobilya, perde, döşeme işleri kaldı. En azından onları yaparken evimin önünde olacak araba. Sizlerden arka kısmın yan ve üst duvarlarını elden geçirirken tavsiyelerinizi istiyorum. Ben straforla yalıtım yaptıktan sonra üzerine parke tarzı bir kaplama düşünüyorum. Nasıl olur acaba? Birde mutfak dolapları eski tip olduğundan onları boya ya da kaplama tarzı birşey yapabilir miyim? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Aracın sanayide işi bitince muayene yaptırım bu işlere başlayacağım. Saygılarımla...

Etiketler
Ynt: Karavanım Bitmek Üzere

Yılaz bey,
Neye göre arkadaşların tecrübelerinden faydalanacaksınız,
Bir kaç foto koysaydınız neyin ne olduğunu görürdük.

Aracın gün itibari ile döşemeleri onarılıyor..
Sanayiden bıktım artık:( .. Elektrikçi toplamaya başladı...
Son kontrollerden sonra bu hafta biter umarım..
Fotoğrafları araç bittiğinde tüm restarasyon aşamaları ile yayınlayacağım..

Dün İtibarıyla aracı evin önüne getirdim. Fotoğraflarını devrini aldıktan sonra yayınlayacağım. Araç çekme belgeli olmasına rağmen mtv borcu işlemiş onu halletmeye çalışıyorum. Aracın motoru benzinli audi motor. Ateşleme sistemini beğenmiyorum. Gidişi hoşuma gitmedi. İşin doğrusu belkide Sivas'ta tek araç. Ustalarda ilk defa görüyor :(( lt28/31 kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.. Saygılar..

Yılmaz Bey iyi çalışmalar,
1983-1992 yıları arasında 1978 model LT28 D kullandım. Araçta Ingiliz Perkins dizel motor vardı. Sanıyorum 1978 yılında Volkswagen firmasının bu tür araçlar için henüz kendi dizel motoru yoktu.
Aracınızın motoru hakkında Almanya’ da LT Dostları forumunda bilgi aradım. Forumda, "1978 yılında Audi Volkswagen firmasına aitti bu nedenle o zamanlar bütün motorlarda Audi ismi vardı” deniliyor.
Aşağıdaki listede LT’ nin iki benzinli motorunu görüyoruz. CH harfleriyle belirlenen motor, Ağustos 1975-Aralık 1982 yıları arasında üretilmiş, dört silindirli, 1960 cm3 hacminde, 55 kw/75 beygir gücünde. CL harfleriyle belirlenen motor, Mayıs 1976-Aralık 1982 tarihleri arasında üretilmiş, 1984 cm3 hacminde, 52 kw/71 beygir gücünde, 4 zilindirli bir motor.
Eğer aracınızdaki orijinal motor ise bunlardan birisi olması lazım.

Ekli dosyalar

• VWLT.PNG
    VWLT.PNG
    10.2 KB · Görüntüleme: 694

Değerli Gezenbilir üyeleri.. Karavanım nihayet bitti. Ufak tefek işleri kaldı. Ön kupa komple soyularak kaporta boya işlemi yapıldı. Fakat şoför kısmının tabanı ve tavanı beğenmedim. Malum tek döşemeci. Aracın motorunda ateşlemeyi otomatik ateşlemeye çevirdim. Siboplar yapıldı. kayışlar, tüp beyni vs.. İçinin tavan ve arka duvarını plastik lambiri döşedim. Elimden geldiğince arkayı düzeltmeye çalışıyorum işte. Güneş paneli de ekledim. Aracı kullandığımda çekişini ve gidişini beğenmedim. Malum aynı araçtan hiç sürmedim. 3 ve 4. viteslerde sanki araç devir almıyor. Rampada kasıyor. Normal değil bence. Artık ilçenin sanayisi bıktırdı beni. Belki sente tutturamadılar. Motor düzensiz egsoz bir garip sanki. Sente ihtimalinden dolayı siboplara zarar vermesin diye Çağırdım bir kurtarıcı gönderdim Kayseri'deki özel servise. Orada motor kontrol edildikten sonra kapı fitilleri ve döşemeyi de orada hallettireceğim. Aracı daha önce kullanan varsa performansını bana iletirse sevinirim..

20150203 155412

20150305 172102

20150613 175506

20150613 175521

20150702 181225

Bu arada ön göğüse plasti dip uygulaması yapıldı. Eğer konsolunuz bozuksa tavsiye ederim. Bir güzel tinerle temizleniyor. Hasarlı çatlak kısımlar macunlanıyor ve sonra uygulanıyor. Aynı sprey boya tarzında fakat kauçuk bir katman oluşturuyor.

20150707 191728

20150707 191735

20150702 230345

20150613 175615

20150613 175555

Ön kısma uyguladığımız malzemeyi nerden bulabiliriz? Maaliyet ve yakın fotoları lütfen.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri