Karavanımı Tekrar Yaparsam Yapmayacaklarım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,529

Etiketler

Bir daha kendime karavan yapsam dışını Güney karavan'a Aliminyum kaplatırım. Oldukça hafif ve korozyon gibi etkilere dayanıklı bir malzeme,
Ayrıca bir daha Dünyaya gelirsem kendime çekme karavan yapmam, Etkili para biriktirme yöntemlerini kullanarak avrupa yapısı bir karavan edinmeye çalışırım. Zira bir çekme karavanla uğraştığım sürede ikinci el bir avrupa karavan parasını biriktirebilirdim de... Tabii yaptığım karavanımı yaparken aldığım hazzı alamayacaktım o zaman. Bir de yarım yamalak halde de çok gezdik biz Çelebi ile... Son olarak karavan yapmak ciddi bir makine parkı gerektiriyor. Bu makinelere harcanan kaynaklar sonra atıl durumda kalabiliyor. Sevgiyle...

Kayar kapıya karavan camı taktırmam gereksiz masraf olmuş.

Duş teknesinin alçak olması, araç eğimli bir yerde durursa sızıntıya sebep oluyor. Mecburen paspaslıyoruz.

Dışarıdan 220V ile kullanmak üzere klima takmıştım. Yazın sıcak bölgelere inmediğimiz için hiç kullanmadık. Bu da gereksiz masraf oldu. Söküp yerine dolap yaptık.

Sıcak su için Truma TT2 almıştım. Webasto'nun çıkışına takılan bir sistem. Kışın kaloriferin sıcak havasından faydalanıyor. Yazın 300W (220V) çekiyor. Fikir olarak güzel ama haznezi 5 lt. Almanya'daki arkadaşlar yeteceğini söylemesine karşın duş yapmak için yetmeyeceğini düşünüp daha yapım aşamasındayken vazgeçip LPG'li şofbene döndüm. Ötekiler kadar olmasa da bu da gereksiz masraf oldu.

Kayar kapıya karavan camı taktırmam gereksiz masraf olmuş.

Duş teknesinin alçak olması, araç eğimli bir yerde durursa sızıntıya sebep oluyor. Mecburen paspaslıyoruz.

Dışarıdan 220V ile kullanmak üzere klima takmıştım. Yazın sıcak bölgelere inmediğimiz için hiç kullanmadık. Bu da gereksiz masraf oldu. Söküp yerine dolap yaptık.

Sıcak su için Truma TT2 almıştım. Webasto'nun çıkışına takılan bir sistem. Kışın kaloriferin sıcak havasından faydalanıyor. Yazın 300W (220V) çekiyor. Fikir olarak güzel ama haznezi 5 lt. Almanya'daki arkadaşlar yeteceğini söylemesine karşın duş yapmak için yetmeyeceğini düşünüp daha yapım aşamasındayken vazgeçip LPG'li şofbene döndüm. Ötekiler kadar olmasa da bu da gereksiz masraf oldu.
1,3 ve 4 sizin.gibi düşündüğümüz için aynı kararı verdik.
2 numara yapım aşamasına eklendi.. Iyiki duş teknesi icin aracin hazir hale gelmesini beklemişiz..
🖐🖐🖐

şimdiye kadar hep karavan kiraladım benimde kendi karavanımı yapma hayalim var bu başlık iyi oldu. en azından nelerin yapılması veya yapılmaması gerektiğini öğrenmiş olurum

Ben kendim karavan yapmadım yalnız bir kaç cümle iliştirmek istiyorum. İçinde yaşadıkça eksikleri hissediyorsunuz.
Karavan içinin sıcaklığı önemli mutlaka bir termometre şart. Klima için beklemedeyim.(Çok pahalı)Karavanda devam edeceksem taktıracağım.
Karavan güneşe konduğunda ısınmaz filan diyorlardı yaaaa, İnanmayın pişersiniz.

1,3 ve 4 sizin.gibi düşündüğümüz için aynı kararı verdik.
2 numara yapım aşamasına eklendi.. Iyiki duş teknesi icin aracin hazir hale gelmesini beklemişiz..
🖐🖐🖐

Aman yanlış olmasın. Duş teknesinin yerden yüksekliği değil, kenarlarının yüksekliğinden bahsediyorum.

Karavan ruhsatı için endişelenmeme gerek yokmuş , camper için muayene sorunu çıkmadı. Öyle olacağını bilseydim yeni araç alırdım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri