Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Camper - Ümit (centilmen)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan centilmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 301
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,091
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

centilmen

Güneşin sana gelmesini istiyorsan, gölgenden çık.
Yer
Ankara
Merhabalar
Umarım konuyu doğru yerde açabilmişimdir.
Dostlar arkadaşlar yola çıkmaya hazır hissediyoruz kendimizi eşim ve ben . Bu birazda sizlerin sayesinde, önceki denyimlerin izlenmesi, tecrübleri görüp okumam ve duyduğumuz istek ve arzu neticesi. İnşallah başarı ile bitecek bir uğraşa girişeceğiz.
Bir araç buldum pazarlığıda yapıldı perşembe cumaya bitecek diye umuyoruz hayırlısı ile.
Araç İVECO DAİLY 15 m3 panelvan. Ruhsatta 2+1 husisi yazıyor. N serisi 2.8 motor. Ustam ile kontrol ettik test sürüşü yaptık problem yok.
Siz dostların önerileri ile önce bir plan oluşturup sonrasında da imalat aşamasına geçebiliriz inşallah.
Yatağımız aracın enine değil boyuna olacak. (1.90 boydayım ve upuzun yatarım :( )
2 kişilik bir kampervan olacak, oturma koltukları da yatağa dönüşebilir hatta muayene için forumda okuduğum kadarı ile dönüşmelide sanırım muayene esnasında.
İmalata başlamadan tecrübeli ve bu konuda söyleyecekleri olan arkadaşlardan öneriler, planlar ve iş sıralaması talebim var. Yani nereden nasıl başlamalıyım önceliklerim ne olmalı.
Sevgi ve saygılarımla. Dostça kalınız.

Etiketler
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Camper - Ümit (centilmen)

Ümit bey merhaba konuyu doğru yerde açmışsınız ;) hayırlı olsun niyetine tam girmişsiniz Allah tamamına erdirsin,atalar ne demiş başlamak bitirmenin yarısıdır forumumuz içinde karavan örnek model ve resimleri diye başlık var orada çokca sizin araca uygulanabilecek planlar var oradan arzu ettiğiniz araç yapısına uyan planı buraya taşıyıp üzerinde artı ve eksileriyle tartışıp ihtiyacınız olan en doğru iç planı şekillendiririz,herkesin kullanım amacı ve ihtiyaçları farklıdır olmazsa olmazlar kişilere göre değişir siz öncelikle araçta ne olacak,ne gerekli ne değil siz kendiniz daha iyi bilirsiniz işin uygulama ve teknik kısmında biz size yardımcı olmaya çalışırız.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14011.0

yaybek' Alıntı:
Ümit bey merhaba konuyu doğru yerde açmışsınız ;) hayırlı olsun niyetine tam girmişsiniz Allah tamamına erdirsin,atalar ne demiş başlamak bitirmenin yarısıdır forumumuz içinde karavan örnek model ve resimleri diye başlık var orada çokca sizin araca uygulanabilecek planlar var oradan arzu ettiğiniz araç yapısına uyan planı buraya taşıyıp üzerinde artı ve eksileriyle tartışıp ihtiyacınız olan en doğru iç planı şekillendiririz,herkesin kullanım amacı ve ihtiyaçları farklıdır olmazsa olmazlar kişilere göre değişir siz öncelikle araçta ne olacak,ne gerekli ne değil siz kendiniz daha iyi bilirsiniz işin uygulama ve teknik kısmında biz size yardımcı olmaya çalışırız.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14011.0
Çok saol Yusuf kardeşim. Niyetine girdik ki ne girme. Allah utandırmasın tamamına erdirsin inşallah. Bu öğlen aracın noter satışını yapıcaz bakalım.
Dostlara arkadaşlara güveniyorum zaten yola çıkmamda en büyük etken bu .
Sevgi ve dostlukla kal

Ümit bey hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin

Ümit beyhoşgeldiniz ve hayırlı olsun.Ne güzel eşinizde size eşlik ediyor.Bu herhangi bir hobi değil,ayrıcalıklı bir yaşam tarzı.Böylelikle partnersiz olmuyor.Uyum sağlamak ve paylaşmak çok önemli.Bu sitede sizlere yapım aşamasında yardımcı olacak çok deneyimli arkadaş ve ağbilerimiz var.Başlamak bitirmenin yarısı demekmiş.Başarılar ve ALLAH kolaylık versin.SEVGİ ve SAYGILAR.

Ümit bey arcınız hayırlı olsun.
Karavanlarda bir kaç santim bile çok önemliyken 15 metreküplük bir araçla çok farklı ve güzel bir dizayn ortaya çıkacak gibi.Umarım en kısa zamanda bitirip tadını çıkarırsınız.
İyi çalışmalar kolay gelsın.

centilmen' Alıntı:
Çok saol Yusuf kardeşim. Niyetine girdik ki ne girme. Allah utandırmasın tamamına erdirsin inşallah. Bu öğlen aracın noter satışını yapıcaz bakalım.
Dostlara arkadaşlara güveniyorum zaten yola çıkmamda en büyük etken bu .
Sevgi ve dostlukla kal

Ümit bey öncelikle aracınız hayırlı olsun diyor ve size küçük bir tüyo veriyorum.Zamanınızın büyük bölümünü gezenbilire ayırın ,benim karavanım yazan bütün başlıkları kaçırmayın,sn.atiladinin bu tarz araçlar için paylaştığı ölçekli projelerin topiğini bulun bulamazsanız ilk yardım yusuf beyden muhakkak yardım alın(telefonu her an açık)Yardıma hazır arkadaşlar zaten ilk yorumları yapmışlar korkmayın devamı gelecektir.

Merhaba dostlar. En sonunda aracı üstümüze aldık ama bu gece uyuyamadım ne yapıcam nasıl yapacağım diye...
Resimlerini yayınlamaya çalışacağım ( bir yandan da mesaiye yetişmeye çalışıyorum)

2 iveco 3510

Resimlere devam. Hepsini birden gönderemiyorum

1 iveco 3510

1 iveco 3510

3 iveco 3510

4 iveco 3510

Iveco 3510

Levent ,Yusuf,Metin0035, iİker ve Enverdede arkadaşlarım dostlar çok teşekkürler .
İnşallah başlıyacağız yaknda araç üzerindeki tadilata.
Şİmdiki durumunu tespit eden iç resimlerini ve tadilat , imalat aşamasını da resimlemeye çalışp siz dostlarla paylaşacağım mümkün olduğunca.
Öncelikle aracın üzerinde bulunan firma logolu folyoun sökülmesi ve mevcut boya durumun tespit edilerek boya işleminin yapılması gerekecek.
Ankarada ustam ile birkaç plan üzerinde çalışıyoruz onlardan birisi olacak tabi paln önerilerinize ve siz dostların katkılarına herzaman açık hatta muhtacız.
Araç kargo bölümü ölçüleri yükseklik 1.80 x en1.74 x 3.60 boy.
Yatağımız boyuna olmak zorunda eşimde bende uzunuz. Ben 1.90 boydayım ve upuzun uyurum ama boy burada dezavantaj sanırım. Neyseki yerimiz buna müsade edebilecek. Enine koyabilsek daha da güzel olurdu ama bazı şeyleri değiştiremiyorsunuz. Açılıdığında eni 1.20 cıvarlarında olan 2 mt bir yatak ihtiyaç yani dostlar. Sürücü kısmı ile kargo bölüünü ayıran saç demonte edilecek, 1+1 ruhsat çıkarır isek eğer (2+1 de olabilir sanırım) koltuklar iç hacme dönebilmeyi sağlayan mekanizma tertibatlı olacak.(kısa sürede forumumuz ve dostların aktardıkları tecrübeler sayesinde epeyce bilgi sahibi oldum ama daha çok ihtiyaç var.)
emiz su tankı kromnikel olmalı diye düşündük. İki bölmeli belki de tek bölmeli bir boy dolabi (gardrop) ve ihtiyaçları minumum düzeyde giderecek iç mekanı çok sıkmayacak miktarda dolap, banyo bölümü ve eviye ocak, mutfak tezgahı olacak..
Aslında eşim ve ben kamp yaşamımızı çoğunlukla elektrik, su ve diğer ihtiyaçlarımızı haricen giderebileceğimiz kamp alanlarında geçireceğimizi düşünüyor ve tasarlıyoruz ama dünya hali doğada biryerlerde de olabiliriz diye düşünerek invertör, banyo ,lavabo, yaşam aküsü ve wc de koyacağız böyle olmalı sanırım.
Bir motor taşıyıcı da koyabilmeyi düşünüyoruz. scoter cinsi küçük bir motorsiklete çevre gezileri veya pazar vb gibi alışveriş işlerimizde ihtiyaç duyarız sanırım bizlere yardımcı olur
diye düşünmekteyiz.
Şimdilik bu kadar kafamızdaki planları daha sonra sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Görüş öneri ,değerlendirme ve planlarınızı bekler gönül dolusu sevgi ve saygılarımı iletirim tüm dostlara.

centilmen' Alıntı:
Levent ,Yusuf,Metin0035, iİker ve Enverdede arkadaşlarım dostlar çok teşekkürler .
Şİmdiki durumunu tespit eden iç resimlerini ve tadilat , imalat aşamasını da resimlemeye çalışp siz dostlarla paylaşacağım mümkün olduğunca.
Öncelikle aracın üzerinde bulunan firma logolu folyoun sökülmesi ve mevcut boya durumun tespit edilerek boya işleminin yapılması gerekecek.
Ankarada ustam ile birkaç plan üzerinde çalışıyoruz onlardan birisi olacak tabi paln önerilerinize ve siz dostların katkılarına herzaman açık hatta muhtacız.
Araç kargo bölümü ölçüleri yükseklik 1.80 x en1.74 x 3.60 boy.
Yatağımız boyuna olmak zorunda eşimde bende uzunuz. Ben 1.90 boydayım ve upuzun uyurum ama boy burada dezavantaj sanırım. Neyseki yerimiz buna müsade edebilecek. Enine koyabilsek daha da güzel olurdu ama bazı şeyleri değiştiremiyorsunuz. Açılıdığında eni 1.20 cıvarlarında olan 2 mt bir yatak ihtiyaç yani dostlar. Sürücü kısmı ile kargo bölüünü ayıran saç demonte edilecek, 1+1 ruhsat çıkarır isek eğer (2+1 de olabilir sanırım) koltuklar iç hacme dönebilmeyi sağlayan mekanizma tertibatlı olacak.(kısa sürede forumumuz ve dostların aktardıkları tecrübeler sayesinde epeyce bilgi sahibi oldum ama daha çok ihtiyaç var.)
emiz su tankı kromnikel olmalı diye düşündük. İki bölmeli belki de tek bölmeli bir boy dolabi (gardrop) ve ihtiyaçları minumum düzeyde giderecek iç mekanı çok sıkmayacak miktarda dolap, banyo bölümü ve eviye ocak, mutfak tezgahı olacak..
Aslında eşim ve ben kamp yaşamımızı çoğunlukla elektrik, su ve diğer ihtiyaçlarımızı haricen giderebileceğimiz kamp alanlarında geçireceğimizi düşünüyor ve tasarlıyoruz ama dünya hali doğada biryerlerde de olabiliriz diye düşünerek invertör, banyo ,lavabo, yaşam aküsü ve wc de koyacağız böyle olmalı sanırım.
Bir motor taşıyıcı da koyabilmeyi düşünüyoruz. scoter cinsi küçük bir motorsiklete çevre gezileri veya pazar vb gibi alışveriş işlerimizde ihtiyaç duyarız sanırım bizlere yardımcı olur
diye düşünmekteyiz.
Şimdilik bu kadar kafamızdaki planları daha sonra sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Görüş öneri ,değerlendirme ve planlarınızı bekler gönül dolusu sevgi ve saygılarımı iletirim tüm dostlara.
sizin planlamanızı okuyunca ,arabayı almış olmakla 1-0 öndesiniz diye yazacaktım siz 2-0 önde başlamışınız . Şeker bayramında ilk tatilinizi yaparsınız karavanınızla bana öyle geliyor.
.

sn. ümit
İşe başlamadan önce, aşağıdaki topikdeki, karavan yapmaya başlarken gerekli malzemeler ve birkaç cevap altta iç tasarım örnekleri var, bunları bilgisayarınıza indirerek, iyice incelemenizi öneririm..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=54086.0

centilmen' Alıntı:

Hayırlı uğurlu olsun Ümit Bey; çok bilinen bir söz vardır, başlamak işin yarısıdır...
Hacimli bir araçta düzenleme yapma konusunda seçeneğiniz daha çok. Mesleğiniz de bu işlere çok uzak sayılmaz bence.
Anladığım, bir usta yapacak işlerinizi...

Kolay gelsin..
Cavid Sezen

atiladi' Alıntı:
sn. ümit
İşe başlamadan önce, aşağıdaki topikdeki, karavan yapmaya başlarken gerekli malzemeler ve birkaç cevap altta iç tasarım örnekleri var, bunları bilgisayarınıza indirerek, iyice incelemenizi öneririm..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=54086.0

Sn Atilla bey. Harika bir doküman olmuş elinize yüreğinize sağlık. Hemen bilgisayarıma indirdim. Güzel bir kaynak eser. Çok teşekkürler. Tavan havalandırması konusunda da önerilerinizi bekliyorum, sineklikli ve ışığı istemediğim zaman karartabilecek bir sürgüsü olursa çok işime yarar aynı zamanda ekonomik olması da bir zorunluluk bu iş bütçemi hayli aşacak ve çok zorlanacağım sanırım.
Cavit bey çok teşekkürler ilginiz için. Evet meslek olarak yakınım ben mekanikçiyim ama uyum sağlarım kolayca. Ayrıca benden iyide çırak olur laf aramızda.
Evet Ankarada bir usta ile işi kotarabileceğimi düşünüyorum. İş hayatımda bu aralar oldukça yoğun.
Sevgi ve selamlarım ile. İyiki varsınız.

Ümit bey aracınız hayırlı olsun sanırım sizide uykusuz geceler bekliyor bende aynı aşamalarda geçtim karavanda yapacaklarımı düşünmekten sabahlara kadar uyuyamıyordum çok şükür ben işin sonuna geldim darısı sin başınıza kolaygelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri