Karavanımın Yapımına Başladım Yorum Ve Önerilerinizi Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatihserdar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,269

Etiketler
Tam karavanımın yüzde seksenini bitirdim derken karavanın tavanının katlamalı sistemindeki olumsuzluklardan dolayı yükselen tavan sisteminden vazgeçtim ..
tavanı söktüm yan sabit duvarlı normal karavan şeklinde davam edecegim,
20160203 180050

Tabiki ölçüler degiştigi için tavan kaplamazsını yeniden yaptım . daha sonra iki parça yaptıgım kapıyı birleştirip bütün hale getirdim Bugün yerine takıp tavan kaplamasının ek yerlerini çatı kaplar gibi üst üste bindirerek silikonlayıp aliminyum çıtalarını taktım .
Fotoraf 0021
Fotoraf 0015

Son düzenleme:

Tabiki ölçüler degiştigi için tavan kaplamazsını yeniden yaptım . daha sonra iki parça yaptıgım kapıyı birleştirip bütün hale getirdim Bugün yerine takıp tavan kaplamasının ek yerlerini çatı kaplar gibi üst üste bindirerek silikonlayıp aliminyum çıtalarını taktım .Ekli dosyayı görüntüle 5473 Ekli dosyayı görüntüle 5474
Tabiki ölçüler degiştigi için tavan kaplamazsını yeniden yaptım . daha sonra iki parça yaptıgım kapıyı birleştirip bütün hale getirdim Bugün yerine takıp tavan kaplamasının ek yerlerini çatı kaplar gibi üst üste bindirerek silikonlayıp aliminyum çıtalarını taktım .Ekli dosyayı görüntüle 5473 Ekli dosyayı görüntüle 5474

Sizi yakın takipteyim (sakın yanlış anlaşılmasın ;) )
ancak kapıyı çift kanat bıraksaydınız daha güzel olacaktı sanırım,
her türlü haşerat, kedi, köpek, vs için engel olurdu diye düşündüm.
şimdilik kolay gelsin hoş ve hoşça kalın...
Bülent Öner

Sizi yakın takipteyim (sakın yanlış anlaşılmasın ;) )
ancak kapıyı çift kanat bıraksaydınız daha güzel olacaktı sanırım,
her türlü haşerat, kedi, köpek, vs için engel olurdu diye düşündüm.
şimdilik kolay gelsin hoş ve hoşça kalın...
Bülent Öner
Biliyorsunuz daha önce kapı çift kanat şeklindeydi bende önce sizin dediginiz gibi düşündüm ama en son tek kapı yapmaya karar verme aşamasında çok düşündüm .. Hani insan bir şeyde kararsız kalınca birisi hadi dese onu yapar,ya iletinizi daha önce almış olsaydım inanın çift kanat kalırdı.
( daha sonra iç kısma sineklik yapmayı düşünüyorum ) ilginize teşekkür ederim .

güzel oluyor, elinize sağlık.

(mümkün olduğunca prizlerin sayılarını artırmakta fayda var diye düşünüyorum)

güzel oluyor, elinize sağlık.

(mümkün olduğunca prizlerin sayılarını artırmakta fayda var diye düşünüyorum)
Haklısınız şu an fotografta görümüyor bankonun sagında 1 tane altında da 3 lü piriz var hatta kamp yerinde karavanın içinden çok dışında zaman geçirecegimizden enerji almak için dışarıya gizli bir kapaklı piriz koymayıda düşünüyorum

Haklısınız şu an fotografta görümüyor bankonun sagında 1 tane altında da 3 lü piriz var hatta kamp yerinde karavanın içinden çok dışında zaman geçirecegimizden enerji almak için dışarıya gizli bir kapaklı piriz koymayıda düşünüyorum
ben sadece 220v priz değil 12v (çakmak girişi dahil tüm soketler) demek istedim o yüzden çoğul cümleler kullanmııştım.
yinede elinize sağlık
kolay gelsin...

Karavanımı genel olarak bittirdim ilk defa bugün yerindem çıkarıp doga ile tanıştırdım içerideki koltugunkaplaması eksik ama yinede fograflarını paylaşmak istedim
20160509 184948
20160509 185054
20160509 185156
20160509 185517

Son düzenleme:

aracıma bagladıgımda neler ile karşılaşacagımı merak ediyordum denge ve yolda gidişi konusunda sorun yaşamadım frensiz bir romork olmasına ragmen tam düşündügüm gibi tepki verdi .aracım karavanımı rahat çekti, agırlıgı 750 kg altında oldu sanırım ilk fırsatta tartmayı düşünüyorum şimdi sırada karavanın dışında reflektör ve süsleme işlerim kaldı
20160509 192040
20160509 164753
20160509 164042
20160509 164902

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri