Karavanla Balkanlar Ve Orta Avrupa Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan knnrtrk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,217

knnrtrk

Ana Kamp
Sevgili dostlar şu anda Bled gölü Slovenya da yiz. Yunanistan-Makedonya-Montenegro-Hırvatistan-Bosna-hersek-Zagrep (Hırvatistan) -Slovenya-Italya-Almanya-isviçre-Belçika-Hollanda -Almanya-avusturya-Maceristan-Sirbistan- Bulgaristan rotası yapıyoruz. İşinize yarayacak bilgileri sizlerle bu platformdan paylaşmaya çalışacağım

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Sevgili dostlar şu anda Bled gölü Slovenya da yiz. Yunanistan-Makedonya-Montenegro-Hırvatistan-Bosna-hersek-Zagrep (Hırvatistan) -Slovenya-Italya-Almanya-isviçre-Belçika-Hollanda -Almanya-avusturya-Maceristan-Sirbistan- Bulgaristan rotası yapıyoruz. İşinize yarayacak bilgileri sizlerle bu platformdan paylaşmaya çalışacağım

Bilgiler ! ??

Merhaba karavancılığa merak sardım ve bir çekme karavan aldım şu anda eksiklerini tamamlıyorum böyle bir tura katılmak isterim...

2018 planlarım içinde buna benzer bir rota yapmak var.

karavan parkları haricinde, konaklamayı nasıl yapıyorsunuz? sorun yaşanıyor mu?

2018 planlarım içinde buna benzer bir rota yapmak var.

karavan parkları haricinde, konaklamayı nasıl yapıyorsunuz? sorun yaşanıyor mu?
okan bey, öncelikle campercontac programını varsa tablet yada telefonunuza indirmenizi tavsiye ediyorum. bu programı navigasyon ile beraber kullanırsanız çok rahat edersiniz. (bu program dünyadaki kamp ve karavan parkları ile ilgili detayli bilgi veriyor.) biz geziye başlamadan önce detaylı bir rota çalışması yaptık. gün-de max 350 km gidecek ve 3 yada 4 günde karavan kampında olacak şekilde plan yaptık. ( biz 20 Nisan 20 mayıs arası düşük sezon da tur yaptığımız için rezervasyon yaptırmadık. siz yüksek sezonda giderseniz rezervasyon yaptırmanızı öneririm) aracınız camper ise şehir içlerinde park edebilirsiniz. Biz büyük AVM lerin park yerlerini, büyük sitelerin park yerlerini ve otobanda şehir girişlerine en yakın park yerlerini seçtik bir sorun yaşamadık. Arnavutluk geçişini tavsiye etmiyorum. Sırbistan da da karavan kampını tercih edin

...... ( biz 20 Nisan 20 mayıs arası düşük sezon da tur yaptığımız için rezervasyon yaptırmadık. siz yüksek sezonda giderseniz rezervasyon yaptırmanızı öneririm) aracınız camper ise şehir içlerinde park edebilirsiniz. Biz büyük AVM lerin park yerlerini, büyük sitelerin park yerlerini ve otobanda şehir girişlerine en yakın park yerlerini seçtik bir sorun yaşamadık. Arnavutluk geçişini tavsiye etmiyorum. Sırbistan da da karavan kampını tercih edin

vize alırken kalınacak yerleri talep ediyorlar.Siz konaklama rezarvasyonlarını yapmadan vize nasıl alabildiniz ?

vize alırken kalınacak yerleri talep ediyorlar.Siz konaklama rezarvasyonlarını yapmadan vize nasıl alabildiniz ?
bizim yeşil pasaport olduğu için böyle bir sıkıntı yaşamadık. Ancak siz rotanızdaki ülkeler ve kalacak günleri dikkate alarak ödemesiz rezervasyon yapabilir ve bunun çıktılarını ibraz edebilirsiniz.

bizim yeşil pasaport olduğu için böyle bir sıkıntı yaşamadık. Ancak siz rotanızdaki ülkeler ve kalacak günleri dikkate alarak ödemesiz rezervasyon yapabilir ve bunun çıktılarını ibraz edebilirsiniz.

Ya yeşil pasaportun olacak, dünyayı dolaşacaksın
ya yeşil dolarların olacak,köşeleri döneceksin
ya yeşil düşmanı olacaksın ki imar rantına sahip olacaksın.
ya yeşil bezin altına gireceksin,öbür dünyaya gideceksin..
yeşiiill yeşilll..

şaka bir yana...önerdiğinden başka bir çare yokta ,araba ile yada karavan ile gezerken uygun yerlerde ücrtesi geceleme yada karavan parklarda kalmak istedğimde bu karavan parklara rezervasyon yapılıyor mu ki nasıl belgelenecek.
Anlaşılan gene ;ev,otel yada kampinglerden ödemesiz rezervasyon göstermek gerekecek sanırım.
fakat yeni uygulamaya geçildiğinde bu çakma rezarvasyonların da önüne geçilecek(güvenlik zafiyetinin önüne geçilmek için shengen bilgi ağı takip sisteminde değişiklikler yapılması planlanıyordu diye bir haber okumuştım yakın zamanda sanırım )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri