Karavanla Dünya Turu Yapmak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oktaycaner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,555
Ynt: Karavanla Dünya Turu Yapmak İstiyorum

SELAMLAR ARKADAŞLAR DÜNYA TURU ZORİŞDİR ANCAK YOLAÇIKAN VARSA PEŞİNDEYİM AMA DOĞU TURUNA ÇOK CİDDİ BAKIYORUM VE GİDECEĞİM DAHA ÖNCEDE YAZDIĞIM GİBİ BİRAZ DENEYİMİM VAR BU GEZİYE CİDDİ DÜŞÜNENLER VARSA HABERLEŞELİM TÜM BİLGİLERİM BUNDAN ÖNCEKİ İLETİMDE VAR. SAYGILARIMLA AYŞE\SEDAT

Etiketler

yanlış anlamaya meal vermemek için bütün değerlendirmelerimimin bu topicte dünya turu amaçlı olduğunu belirtirim. Saygılar. Onun dışınde mb100 ün 72 beygir motoru ve yürüyen aksam ve şanzımanı dünyanın en güvenilir makinalarından biridir ve dünyanın heryerinde pek çok mercedes modelinde ufak tefek değişikliklerle 15 yıll kadar kullanıldığından parça - orjinal çıkma- tamir sıkıntısı yaşatmaz .

güngör' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Konu başlığı birçoğumuzu hayallere sürüklüyordur eminim. Bende bu türden hayaller kuranlardanım. Yaz tatillerimde çadırla başlayan gezme tutkum daha sonra çekme karavan ve motokaravanla gelişti ve halihazırda doğada olmak,dostlarla kamp yapmak şeklinde devam etmekte.Bu süreçte aklımda hep Afrika,Asya,Güney Amerika'yı karavanla gezen varmıdır,varsa kimdir yada kimlerdir gibi sorular meşgul etti. Benim ulaşabildiğim hemen aklıma gelen Melih ERİŞ aracıyla 2 kişi Hindistan'a kadar gittiler. Bu forumda sayıları azımsanmayacak kadar olan Avrupa'da gezen arkadaşlarımız var. Ancak karayoluyla dünya turu yapmış bir Sadun BORO'muz yok.Yada benim bildiğim birisi yok.Bilen varsa lütfen yazsın. Bunları yazmamdaki amacım hayallerimizi süsleyen böyle seyahatler için niyetlenen arkadaşlarımızın aslında azımsanmayacak sayıda olduğunu görmemdir.
Oktaycaner arkadaşımızın açtığı bu başlık Ercüment beyin girişimlerini öğrenmemize vesile oldu,kendisine hedefine ulaşabilmesi temennimi gönderiyorum. Sadun BORO ile başlayıp dünya denizlerinde bayrağımızı dalgalandıran denizcilerimiz gibi Kıtalararası seyahatlerde sayısız karavancı dostlarımızında maceralarını takip etmeyi diliyorum. İyi akşamlar
Levent merhaba uzun zamandır seni forumda görmemiştim, Ali Eriç Eylül 2005'de özel hazırlattığı Land'ı ile "Tur Afrika" ismini verdiği bir Afrika turuna çıktı, Nisan 2006'da tamamladı. Yaşadıklarını fotoğraflarıyla birlikte www.turafrika.com adlı sitesinde yayınladı. Hoş görüntüler ve ilginç maceralar içeren siteyi inceleminizi öneririm.

Son yazımı yazdıktan sonra bunu gördüm, gezenbilir-genel konular -serbest muhabbet köşesi-6x6 tam arazi aracı,
http://www.sahibinden.com/dunyada_tek_6x6_tam_arazi_araciWQQaXQQ10546225WQQpXQQdisplayitem
gökte ararken yerde bulmak diye buna denir, ilgilenenlere...

Haşmet merhaba,
Konu seninde aklının bir köşesinde diye hatırlıyorum yada 4x4 karavan'dan bahsettiğini hatırlar gibiyim. Turafrika'yı okuyacağım başka siteler varsa
burada paylaşılmasını bekliyorum. İyi geceler.

4x4 araç ve karavan aslında her koşulda insana rahatlık verir diye düşünüyorum, ancak genelde 4x4 araçlar arazi koşullarına uygun imal edildiklerinden, karavancıların aradığı konfordan uzak sert yapılı araçlar, zaman geliyor ticari araçların bile konforu yetersiz görülebiliyor, bu nedenle 4x4 aracı karavana çevireceklerin konfordan taviz vermeleri gerekir diye düşünüyorum..

konfor için en uygunu yekpare kabinin şasi bağlantılarını süspansiyonla bağlamak

Benimde hep hayalimdir Cape Town da yani bir anlamda yolun sonunda oturup bir kahve içip dönüşe geçmek :smiley: . www.turafrika.com sitesi ile yaşadıklarını paylaşan Ali bey, 2009 Nisan ayı başında yeni bir proje ile yola çıkmaya hazırlanıyor. Mail ortamında tanışıp yazıştığımız Ali beyin söylediğine göre doğuya hep doğuya, böylelikle dünyanın yuvarlak olduğunuda kanıtlamaya çalışacakmış :smiley: . Kendisini tebrik ediyorum. Maceralarını paylaşmasını merakla bende bekliyorum. Forumun bu topicini takip eden maceraperest arkadaşlara duyurulur...

Arkadaşlar eğer maddi durum iyi ise,araban rahat ve masrafsız ise (vize,fren)gibi kesinlikle yaş başı götürmeden dünya turuna çıkmak lazım...

Bu konu benimde ilgimi çekti .Ama daha şimdi gördüm.Sevgi ve saygılar tüm maceraperest doğasever gezginlere .Böy bir seyehat benimde kafamda var ama büyük düşünemiyor ve maddi imkansızlıklar elvermiyor.Fakat şöyle bir düşündüğümüzde otobüs veya ural safari gibi büyük bir araçla çok kişi bu olayı gerçekleştirebilir ve finans paylaşılabilir.Mesela ben böyle bir macera için her restorant ta bulaşık yıkayabilirim Ortak bir katılım olayı gerçekleştirmede faydalı olur görüşündeyim.Beni unutmayın.Hayallerimizi ertelemeyelim.Herkese selam.

1982 yılında bir Toyota FJ 60 almıslar ve 1984 yılında dünya turuna başlamışlar. 24 seneden!! beri aynı araçla Dünya turu yapıyorlar. Yaklasık 600.000 km yol katederek dünya rekoru kırmışlar.

http://www.weltrekordreise.ch/a_starte.htm
[attachment=1]

[attachment=2]
lBu da transafrica ana yol!!!! Yıl 1990'lar

Schmidauto

Sw35520zaireschlamm

nasah' Alıntı:
1982 yılında bir Toyota FJ 60 almıslar ve 1984 yılında dünya turuna başlamışlar. 24 seneden!! beri aynı araçla Dünya turu yapıyorlar. Yaklasık 600.000 km yol katederek dünya rekoru kırmışlar.

http://www.weltrekordreise.ch/a_starte.htm
[attachment=1]

[attachment=2]
lBu da transafrica ana yol!!!! Yıl 1990'lar

Nasah kardese coook tesekkurler :smiley:

onerdikleri site mukemmel ozellikle yol haritasi route map uzak mesafe planlayan arkadaslar icin cok iyi bir kaynakca ' ayrica gitmek istedikleri ulkeler haakinda genis bilgi alabilirler gibime geldi .

selamlar Erhan

Aşağıdaki videoların ilginizi çekeceğini tahmin ediyorum. Dünya turuna böyle araçlarla çıkmak lazım ama fiyatları 500-600 bin euroya kadar çıkıyor.

http://www.unicat.net/video/IMPRESSIONS.WMV
http://www.unicat.net/video/GOINGTHERE.WMV
http://www.unicat.net/video/UNICAT-MXXL24AH.wmv

yigit uygur' Alıntı:
Aşağıdaki videoların ilginizi çekeceğini tahmin ediyorum. Dünya turuna böyle araçlarla çıkmak lazım ama fiyatları 500-600 bin euroya kadar çıkıyor.

http://www.unicat.net/video/IMPRESSIONS.WMV
http://www.unicat.net/video/GOINGTHERE.WMV
http://www.unicat.net/video/UNICAT-MXXL24AH.wmv

Dun bir televizyon programinda bunlara benzer bir karavan gordum. Daha dogrusu bunlarin daha bir luksu. Kamyon sasesi yerine otobus sasesi kullanmislardi. Icini muthis lux yapmislar. Otobusun bagaj kapaklarini kaldirdiginizda ise icerde bir supriz yatiyor. Bagaj yerine smart roadstar koymuslar. Otomatik vincli. Dugmeye basip araci disari cikartip binip gidiyorsunuz. Icinide muthis guzel dosemislerdi kavanin. Fakat fiyati bagajdaki araba haric 750.000 pounddu. Muthis bir para. Ingiltere`de bu paraya 10 odali 3 tane mustakil triplex ev alabilirsiniz bircok sehirden. Sponsorlukla bile boyle aletleri alabilmek biraz zor gozukuyor bana. Cok saglam bir proje ile sponsorluk aranmaliki boyle bir parayi gozleri kapali cikarabilsinler.

Ya evet Melih ben de TV'de izledim bir kaç ay önce, belki aynı program ama 2. el bir 2000 serisi Mercedes, hatta sanırım en uygun fiyatlıları 2521'ler ya da bir Iveco alıp, tabii kapalı kasa olacak sonra içini karavana çevirmek toplamda 100 bin lira civarında halledilebiliyor ama tabii bu para için de sponsor lazım. Bİldiğim kadarıyla 2521'leri 30-35 bine düşürebiliyorsun. Aslında konfor çok önemli değil, araç seni yolda bırakmasın yeter.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.