Karavanla Dünya Turu Yapmak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oktaycaner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,552

Etiketler
Ynt: Karavanla Dünya Turu Yapmak İstiyorum

zentoz' Alıntı:
Melih bende izin işini konuştum şirketle. İngiltereyi bilmiyorum ama burada 3 seneye kadar ücretsiz izin alabiliyorum. O konu en kolayı oldu şimdi hazırlanma dönemi var. Çocuk 4 yaşına gelmeden yapmak istiyoruz çünkü burada okul 4 yaşında başlıyor. Olmadı dışardan eğitim sistemi var. Konuştuğum seyyahlar çocuklarına bu şekilde eğitim verdiklerini sınavlara da dışardan girdiklerini söyledi. Ayrıca dünyayı gezmek gibi bir eğitimin karşılığı bile yok. Bakalım inşallah yolumuz açık olur da hayalimizi gerçeğe döndürürüz.

Ingiltere'de de izin isin halledilebilirdi sanirim. Yada cok zorunlu isleri disardan yapicam diyerek rahatlikla giderdiniz. Cocuklarada uzaktan egitim var. Yanliz sorun su ki ben Ingiltere'de egitim icin burdayim. Yani donus yeri gene Turkiye ve Turkiye'de ne yazikki 10 yil calistiktan sonra sadece1 yil ucretsiz izniniz var. Daha fazla cok ozel durumlarda yani esiniz yurt disinda gorevlendirildiginde verilebiliyor. Esim bu sekilde 3 yil ucretsiz izin aldi buraya geldigimiz ilk yillarda. Ama es durumu veya aile ile ilgili bir olay yoksa 10 yil hizmetten sonra 1 yil diye biliyorum.

zentoz' Alıntı:
Son mesaj 2010 yılında atılmış ama bende dünya turu için proje aşamasına geçtiğimi söylemek istedim. İnternet üzerinden bu işi yapan en az 15 kişi ile direkt temasa geçme fırsatım oldu. Hazırlık süreci uzun soluklu olacak ama olacak. Eşime, 11 aylık bebeğime ve bana iyi şans dileğin. Uzun yolculuklar tekbir adımla başlar....

Sevgiler
Özgür
Selam özgür kardeş yazınızı şu an gördüm ve mutlu oldum karavanla dünya turu telaffuzu bile muhteşem,sağlıklı ve keyifli seyahatler diliyorum.
Keyifle takipteyim rotanız nasıl?paylaşırsanız sevinirim,selamlar

Çok teşekkürler. Bu proje bir anda olabilecek türden değil. O yüzden özellikle sponsorlukla ilgili ö çalışmalar sürüyor. Detaylar kesinliştikçe hem hazırlayacağımız blog-we sitesinden paylaşacağız hem de buradan. Emekliyoruz ama yakında yürüyüşe geçeriz. Kısmet!

dünya turuna katılacak tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

mrb özgür kardeşim ben de afrika va asya turu yapmak istiyorum. Tek araçla eşimi ikna edemedim. Afrika için birden fazla araçlı takım düşünürseniz görüşmek isterim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri