Karavanla Gürcistan Günlüğü | Eylül 2023

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vanosfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 432

vanosfer

Kamp I
Mesajlar
106
Tepkime Puanı
122
Merhabalar.

Tam Zamanlı Karavan Yaşamımızdan Tecrübeler başlıklı konuda paylaşımlarda hali hazırda devam ediyorum.

Gürcistan özelinde daha fazla forumdaşa ulaşmak amacıyla bu şekilde konu açmayı uygun gördüm.

Genel manada @vanosfer'den, yani bizden, Tam Zamanlı Karavan Yaşamımızdan Tecrübeler konu başlığında bahsettim. Merak duyarsanız o konuyu da okumanızı tavsiye ederim.

Gelelim Gürcistan'a.
Bir yılı aşkın süredir karavanda tam zamanlı yaşıyoruz ve bu yaşama başladığımızdan bu yana görmek istediğimiz yerler içinde Gürcistan da vardı. Ha gittik ha gideceğiz derken henüz buralara vardık. 7 Eylül'den bu yana Gürcistan'dayız.
Sınıra varış, sınırı geçiş, yakıt fiyatları, şehirler, para değiş tokuşu, park yerleri, alışveriş gibi bir çok şeye detay bilgi verecek şekilde paylaşımlar yapacağım.
Sosyal medya olan Instagram'da biraz daha aktif paylaşımlar mevcut. Yine video çekiyorum ve becerebilirsem YouTube hesabımızda da bugün yarın yayınlamaya başlayacağım.

Şimdilik kısa kesiyorum.
Devamında görüşmek üzere.
 

Selamlar.

Kazbek, Gergeti'de geçen bir haftalık muhteşem serüveni sonlandırıp(muhteşem manzaralara sahip, masal gibi memleket), Tiflis'teki kaya tırmanışı alanlarını denemek ve tecrübe etmek için, Tiflis'e geri dönüyoruz.
Gudauri kasabasından geçerken dağ suyuyla hem içme suyu ihtiyacımızı hem de su depomuzun ihtiyacını karşıladık.
Tiflis'ten Kazbek'e gelirken, dinlenme amacıyla Ananuri kasabasında bir gece konaklamıştık. Şimdi yine Ananuri kasabasındayız. Kazbek'ten dönerken saat ilerleyince az evvel çekildik bu kasabaya. Güzel manzaralara sahip, nehir kenarında bir küçük kasaba.

Yarın sabah yola devam.
Kısa keser, iyi geceler dileriz.

Gudauri Su
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,104
Mesajlar
1,513,316
Kayıtlı Üye Sayımız
171,744
Kaydolan Son Üyemiz
HakanOzgun

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status