Karayollarında Durum

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan queensland Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,294

queensland

.The redness of the sky at dawn.
Mesajlar
2,018
Tepkime Puanı
2
Yer
40° 52.0' 29° 07.0'
Karayollarının bazı kesimlerinde yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü veriliyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul-Ankara D-100 yolunun Gebze Doğu Kavşağı-Tüpraş Köprülü Kavşağı-İzmit Batı Kavşağı arasındaki bölünmüş yol çalışmaları nedeniyle, sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Samsun-Ankara yolunun 31-41'inci kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Derinkuyu-Niğde yolunun 0-66'ncı kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri istendi.
 

Etiketler
Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bolu-İstanbul D-100 yolunun 4-7'nci kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Çanakkale-Lapseki-Biga yolunun bazı kesimlerinde sürdürülen bölünmüş yol ve köprülü kavşak, Denizli-Çavdır-Korkuteli yolunun 109-110'uncu kilometreleri ile 126-127'nci kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayollarının bazı kesimlerinde sel nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Diyarbakır-Bismil, Siirt-Eruh, Siverek-Hilvan, Batman-Midyat, Suruç-Akçakale ve Akçakale-Ceylanpınar yolları sel nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.

Eskişehir-Kütahya yolunun 7-30'uncu kilometreleri arasındaki yol, Karabük-Eskipazar-Gerede yolunun 17-47'nci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayollarında durum

Sel hasarı nedeniyle kapalı bulunan Siverek-Şanlıurfa karayolu ulaşıma açıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sağanak yağış nedeniyle oluşan selin verdiği hasar yüzünden kapalı bulunan Siverek-Şanlıurfa karayolunun ulaşıma açıldığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Erzincan-Erzurum kara yolunun, 68'inci kilometredeki Akkaya mevkinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşıma kapalı olduğu, Erzurum'a gidecek araçların Kelkit-Bayburt-Aşkale güzergahını alternatif olarak kullanabilecekleri kaydedildi.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayollarının bazı kesimlerinde yapım çalışmaları sürüyor.
Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Denizli-Çardak yolunun 19-23'üncü kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.
Ankara-Aksaray yolunun Gölbaşı kavşağındaki yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
Tokat-Yıldızeli yolunun 0-31'inci kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Bursa-Yenişehir yolunun 23-25'inci kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Ankara-İstanbul otoyolunun Çeltikçi kesimi Tatlak köprüsündeki onarım çalışmaları ve Kayseri-Sivas yolunun 38-61'inci kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum


Karayollarının bazı kesimlerindeki yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ankara-İstanbul otoyolunun Çeltikçi kesimi Tatlak köprüsündeki onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri istendi.

Erzurum-Erzincan yolunun Tercan-Aşkale arasındaki kesiminde sürdürülen yapım ve Bandırma-Karacabey yolunun 10-37'nci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Silifke-Anamur yolunun Yanışlı-Aydıncık arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten yapılıyor.

Tekirdağ-Malkara-İpsala yolunun muhtelif kesimlerindeki çalışmalar ile Antalya-Burdur ayrımı-Korkuteli yolunun 1-15'inci kilometreleri arasındaki yol genişletme ve bölünmüş yol çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya-Dereboğazı-Isparta yolunun 61-62'nci kilometreleri ile 102-103'üncü kilometreleri arasındaki yol yapım ve Ayvalık-Edremit yolunun 17-39'uncu kilometreleri arasındaki bölünmüş yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Samsun-Bafra yolunun 48-67'nci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.


---------------------------Bolu;D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde, Ankara istikametinin ardından İstanbul yönü de kazalar nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolların kapanması nedeniyle kilometrelerce uzunluğunda araç kuyrukları oluştu.

Kar ve buzlanmanın etkili olduğu D-100 karayolunun Bolu Dağı kesimi Elmalık mevkisi, iki TIR'ın bariyerlere çarpıp yan durması sonucu İstanbul istikametinde ulaşıma kapandı.

Sabah saatlerinde de karayolunun Bolu Dağı Karanlıkdere mevkisinin Ankara istikameti, maddi hasarlı trafik kazaları nedeniyle kapanmıştı.

Yolun her iki istikamette de kapanması üzerine kilometrelerce uzunluğunda araç kuyrukları oluştu.

Buzlanmanın etkili olduğu yolda, bazı sürücüler güzergahları üzerindeki tesislere girerek araçlarına zincir takıyorlar.

Yolun açılması için trafik ekipleri ve karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri yola çıkacak olan sürücüleri yoğun kar yağışına karşı uyararak, sürücülerin çekme halatı, takoz ve zincir bulundurmalarını istedi.

Kar yağışı ve fırtına nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı toplam 200 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının yeniden ulaşıma açılabilmesi için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü açıklandı.

Bolu Valisi Ali Serindağ, kar yağışının devam etmesi halinde taşımalı sistemle eğitime ara verilebileceğini ifade etti.

Doğu Karadeniz:
Doğu Karadeniz'de Artvin'de 61, Trabzon'da 165, Rize'de 151, Gümüşhane'de 4 ve Bayburt'ta 3 olmak üzere toplam 384 köy ile ulaşım sağlanamıyor. Yolların ulaşıma açılmasına çalışılıyor. Öte yandan, kar yağışı sebebiyle Trabzon'un Şalpazarı ilçesindeki okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Diyarbakır:
Diyarbakır'ı Bingöl ve Mardin'e bağlayan karayolu ulaşıma kapandı.

Erzurum:
Bir haftadır kar yağışının etkili olduğu Erzurum'da da 100'e yakın köy yolu ulaşıma kapandı.Yoğun kar yağışının ardından kent merkezinde kar kalınlığı 22, Palandöken Kayak Merkezi'nde ise 40 santimetreye ulaştı.

Adıyaman:
Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki Nemrut Dağı'na mevsimin ilk karı yağdı. Karın kalınlığının 5 santimetreye ulaştığı Nemrut Dağı'nda işletmeciler memnun.

Şanlıurfa:
Şanlıurfa'da gece yarısı başlayan ve zamanla etkisini artıran mevsimin ilk
kar yağışı, kent içi ve şehirler arası trafikte aksamalara neden oldu.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Kaymakamı Seddar Yavuz, gece yarısından itibaren etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle özellikle Karacadağ bölgesindeki köylerle ulaşımın sağlanamadığını belirtti ve ''Öğrencilerimizin sağlığını düşünerek okulları tatil etmeye karar verdik. Kar yağışı nedeniyle köylerdeki ilköğretim okullarında eğitime iki gün ara verildi'' dedi.

Yoğun kar ve sisin etkili olduğu Şanlıurfa-Gaziantep kara yolundaki Akabe
mevkisinde bazı araçlar bir süre mahsur kaldı.

Trafik ekipleri, mahsur kalan araç sürücülerine yardım etti. Ağır tonajlı
araçlar ise zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarıldı.

Karayolları 91'inci Şube Şefliği'ne bağlı ekipler de, yollarda tuzlama ve kar
küreme çalışması yaptı. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu Şanlıurfa-Gaziantep kara yolunda bir süre bekletilen araçlar, daha sonra trafik ekiplerinin eskortluğunda kent merkezine yönlendirildi.

Kar yağışı, Hilvan ve Viranşehir ilçelerinde de etkisini sürdürüyor.

Meteoroloji Bölge Müdürü Osman Şimşek, kar yağışının akşam saatlerinde havanın ısınmaya başlamasıyla etkisini kaybetmesinin beklendiğini söyledi.

Sabah saatlerinde yapılan ölçümlere göre yüksek kesimlerde kar kalınlığının
7-8 santimetre civarında olduğunu ifade eden Şimşek, sıcaklığın yarından itibaren birkaç derece düşmesinin beklendiğini kaydetti.

Gaziantep:
Gaziantep'te sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı aralıklarla
devam ediyor.

Kar yağışı, kent merkezindeki ulaşımda yer yer aksamalara neden oldu.
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Gaziantep kent merkezi ile ilçe ve
köylerde devam eden kar yağışının akşama kadar süreceğini, daha sonra havanın parçalı bulutlu olacağını belirtti.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolu ile şehirlerarası yolların açık
olduğu, Karayolları görevlileri ile trafik ekiplerinin trafiğin aksamaması için
her türlü önlemi aldığı bildirildi.

Bu arada, Kahramanmaraş ve Adıyaman'a da mevsimin ilk karının yağdığı, Kilis
merkezde ise sağanak yağışın devam ettiği öğrenildi.

Karaman:
Karaman'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, kent merkezinde günlük
yaşamı olumsuz etkiledi.

Kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde birçok maddi hasarlı trafik kazaları
meydana geldi.

Yollarda tuzlama çalışmalarına başlayan belediye ekipleri, Karaman'da kapalı
kara yolu ve köy yolu bulunmadığını, Karaman Mersin arasındaki Sertavul
Geçidi'nde Karayollarına bağlı ekiplerin buzlanmaya karşı yoğun şekilde tuzlama
çalışması yaptığını bildirdiler.

Yetkililer, sürücüleri araçlarında zincir ve takoz bulundurmaları yönünde uyarıyor.

Kütahya:
Buzlanma nedeniyle ulaşıma kapanan Kütahya-Eskişehir karayolu ulaşıma açıldı.

Karabük:
Karabük'ün Eflani ilçesinde devam eden kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle eğitim ve öğretime yarın ara verildi. Eflani'de kar yağışı nedeniyle bugün de okullarda eğitime ara verilmişti.

Karabük'te, kent merkezinde kar kalınlığı 5 santimetre, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle merkez ilçeye bağlı 12, Safranbolu'da 15, Eflani'de 36, Eskipazar'da 18, Ovacık'ta da 26 olmak üzere 107 köy yolu ulaşıma kapandı.

Akçakoca:
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar,
hayatı olumsuz etkiliyor.

Saatteki hızı 40 kilometre olarak ölçülen rüzgar nedeniyle denizdeki dalga
boyu da 5 metreye ulaştı. Şiddetli rüzgar nedeniyle balıkçılar denize açılamadı. Fırtına nedeniyle balıkçı barınağında bir tekne battı.

Bölgede bugün kar yağışı bekleniyor.

Rize:
Rize'de etkili olan kar yağışı nedeniyle dört ilçede eğitime bir gün süreyle ara verildi. Kar nedeniyle Kalkandere, İkizdere, Güneysu ve Çamlıhemşin ilçelerindeki okullarda yarın eğitime ara verilecek. Söz konusu okullarda eğitime, 28 Aralık Perşembe günü yeniden başlanacak.

Bitlis:
Bitlis Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, il merkezindeki kar kalınlığının 15, yüksek kesimlerde ise 25 santimetreye ulaştığını açıkladı.

Yetkililer, dün akşam başlayan kar yağışının gün boyunca etkisini
sürdüreceğini ve yarından sonra sona ereceğini belirtti.

Bitlis merkeze bağlı bazı köylerin yollarının ulaşıma kapandığı
ifade edildi.

Kocaeli:
Kocaeli'nde, kar ve tipi nedeniyle kayganlaşan D-100 Karayolu'nda 22 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında, 5 kişi yaralandı. Bu arada Kocaeli'nin en yüksek noktası olan bin 600 rakımlı Kartepe Tepesi'nde kar kalınlığı 85 santimetreye ulaştı.

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının kent merkezinde
yarın öğlene kadar aralıklarla devam edeceğini belirtti.

Sakarya:
Sakarya'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 23 köy yolu ulaşıma kapandı.

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, Akyazı'da 10, Hendek'te 9, Pamukova'da 2 ve Taraklı'da 2 olmak üzere, toplam 23 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi. Ulaşıma kapanan yolların açılması için çalışma yürütüldüğü kaydedildi.

Uludağ:
Uludağ Meteoroloji İstasyonu'na göre, dün kar kalınlığının 9 santimetre olduğu Uludağ'da sabah saatlerinde başlayan yağışla birlikte kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.

Hava sıcaklığı eksi 11 derece olarak ölçülürken, görüş mesafesi 200 metreye kadar düştü. Uludağ'da kar yağışı bugün ve yarın da aralıklarla etkili olacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten de, Bursa'da etkili olan kar yağışının gelecek haftadan itibaren etkisini artırmasının beklendiğini söyledi.

Belediye ekipleri her türlü olumsuz hava şartlarına karşı göreve hazır bekliyor. Vatandaşlar, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan ana yol ve caddeler için Büyükşehir Belediyesi Hizmet Masası'na ait ALO 153'ü veya Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın 248 88 68 numaralı telefonlarını 24 saat arayabilir.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ-Malkara-İpsala yolunun çeşitli kesimlerindeki yapım, bakım ve onarım çalışmaları, Ayvalık-Aliağa yolunun 36-38'inci kilometreleri ile 44-45'inci kilometreleri arasındaki kavşak düzenlemesi çalışmaları ve Nevşehir-Niğde yolunun 0-64'üncü kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.
 Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul-Ankara Otoyolu'nun Sakarya Köprülü Kavşağı-Gümüşova arasındaki bakım ve onarım,Yıldızeli-Sivas yolunun 1-20'inci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Bursa-İnegöl yolunun 1'inci kilometresindeki Nilüfer Köprüsü'ndeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Afyonkarahisar-Uşak yolunun 26-45'inci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım ve Edirne-Kırklareli yolunun 0-54'üncü kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle sürücülerin, bu kesimlerde trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Öte yandan, Diyarbakır-Mardin yolunun Çınar şehir geçişindeki köprü yapım çalışması nedeniyle ulaşım, servis yolundan kontrollü sağlanıyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Erzincan-Erzurum yolunun 76-87'nci kilometreleri ile Bandırma-Gönen yolunun 5-10'uncu kilometreleri arasındaki yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Konya-Afyonkarahisar yolunun 35'inci kilometresindeki (Otogar Kavşağı) ve 37'nci kilometresindeki (Selçuklu Belediyesi ayrımı) kavşak düzenleme çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Şavşat-Ardahan, Zara-Şerefiye-Suşehri yolları kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Ayancık-Sinop devlet yolunun 21'inci kilometresindeki heyelan nedeniyle, ulaşım alternatif güzergahtan sağlanıyor.

Akçaabat-Düzköy yolunun 19'uncu kilometresindeki heyelan nedeniyle, ulaşım aralıklı veriliyor.
 

Ynt: Karayollarında Durum

Karayollarının muhtelif kesimlerinde yaşanan heyelan olayları nedeniyle ulaşımın kontrollü olarak sağlandığı bildirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ayancık-Sinop devlet yolunun 21. kilometresindeki heyelan nedeniyle ulaşımın alternatif güzergahtan sağlandığı kaydedildi.

Açıklamada, Aşkale-Tercan yolunun 15. kilometresi ile Akçaabat-Düzköy-Çal yolunun Işıklar mevkiindeki (22. kilometre) heyelan olayları nedeniyle de ulaşımın tek şeritten kontrollü olarak gerçekleştirildiği belirtildi.
 Ynt: Karayollarında Durum

Ankara İstanbul devlet yolunun Düzce otoyol girişindeki köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle otoyola giriş ve çıkışlar Gölyaka bağlantısından sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yurdun bazı bölgelerindeki yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin dikkatli olmaları ve yanlarında acil durumlarda kullanabilecekleri takoz ve çekme halatı bulundurmaları bildirildi.

Açıklamaya göre, Hakkari-Van yolunun 4-5. kilometreleri arasındaki yol genişletme çalışmaları nedeniyle bu güzergah üzerinde ulaşım kontrollü olarak 08.00-17.00 saatleri arasında veriliyor.

Sivas-Yozgat yolu 0-34 kilometreleri arasında da devam eden yol çalışmaları dolayısıyla sürücülerin herhangi bir kazaya sebebiyet vermemeleri için trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istendi.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,227
Mesajlar
1,515,272
Kayıtlı Üye Sayımız
171,862
Kaydolan Son Üyemiz
atillaatumur

SON KONULARGeri
Üst