Karayoluyla Türkiye-polonya Yolculuğumuz İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan astonmartin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,527
Ynt: Karayoluyla Türkiye-polonya Yolculuğumuz İçin Yardım

selvetaltug' Alıntı:
Polonya yolculuğunuzla ilgili tüm forum yazışmanızı okudum. Ben de mayıs 2014 de Isparta'dan Romanya'nın kuzeyinde Baia Mare şehrine arabamla gitmeyi planlıyorum. Paylaştığınız yolculuk deneyimlerinizin işime yarayacağına eminim. Benim bu yolculukla ilgili olarak bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim.
1- Kullandığınız navigasyon cihazı markası nedir? Avrupa haritası yüklü olarak mı satın aldınız?
2-Türkiye'den çıkarken Sürücü belgesinin Uluslararası geçerli olabilmesine ilişkin Turing firmasından bir belge düzenlemesini istemek zorunlu mudur?
3-Sadece Yeşil sigortanın yeterli olduğu bilgisi doğru mudur?

1-.... birinci sorunun cevabını bilmiyorum...konuyu açan ben değilim.bilgi vermek istedim... ben mesela nokia var bende...mc donald's a girdiğim de oradan haritaları internetten indiriyorum...
2- sürücü belgesi zorunluluğu yok...sadece yeşil kart zorunluluğu var... sınır kapısında sadece yeşil karta bakıyorlar...yolda polis durdumuyor büyük hata yapmadığın sürece... uluslararası ehliyete sadece yunanistan bakıyor girişte...başka dünya da hiçbir ülke zorunlu tutmuyor.
3.Sadece yeşil sigorta zorunludur...başka zorunluluğunuz yok.

Etiketler

selvetaltug' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Turboline.

rica ederim efendim ne demek...her zaman çekinmeden sorabilirsiniz...

kurallara uyduğunuz sürece polis durdurmaz bile.

GÜRCİSTAN-RUSYA-UKRAYNA-POLONYA-ÇEK CUMHURİYETİ-AVUSTURYA-SLOVENYA-İTALYA
TEKRAR
SLOVENYA-HIRVATİSTAN-SIRBİSTAN-BULGARİSTAN YUNANİSTAN YAPTIM...8000KM BOYUNCA HİÇBİR POLİS DURDURMADI.

TAA Kİ TÜRKİYE'YE GELİNCEYE KADAR...SORUN TÜRKİYE'DE SADECE TÜRKİYE'DE ÇEVİRMEYE TAKILDIM.

Merhaba!
Ben de Isparta'dan yola çıkmıştın geçen senenin mayıs ayında :smiley:

1- Navigasyon cihazım Garmin Nüvi 40. Avrupa haritası yüklü değildi, Garminin sitesinden 90 küsur dolara satın almıştım. Özellikle Budapeşte-Viyana gibi şehirlerde çok faydasını gördüm. Yalnız Sırbistan'da giderken ana yoldan değişik bir yol önerdi. Biz de belki kısa bir yoldur dedik ama maalesef köy yolu gibi bişeydi. Türkiye'de de böyle bişey yapmıştı ama son güncellemeden sonra daha iyi gibi.

2-Uluslararası sürücü belgesini eşimin avrupa birliği ehliyeti olması nedeniyle almadım. Turingden de almalısın demediler. Zaten pahalı birşey. Yunanistan'da soruyorlar diyorlar ama bizi durduran olmadı. Sadece Bosna'da radara yakalnmamız nedeniyle ve Polonya'da trafik hatam nedeniyle durdurdular. Ama uluslararası ehliyet sormadılar.

3-Uluslararası ehliyet almazsan sadece yeşil sigorta da yeterli oluyor.

Verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim. Aldığınız Garmin 40 modeli Navigasyonun Avrupa haritası yüklü olmadığını söylüyorsunuz. Avrupa haritasını sonradan mı yüklediniz?

Evet son cevabımda da belirttiğim gibi Garmin'in internet sitesinden satın aldım ve bilgisayarıma indirdim.Haritanın boyutu büyük olduğu için 4gb hafıza kartı aldım navigasyon için.Bilgisayara indirdiğim avrupa haritasını hafıza kartına yükledim, kartı da navigasyona taktım.
Tabi siz Garmin almak zorunda değilsiniz. Diğer markaları da seçebilirsiniz. Diğer navigasyonların avrupa haritalarının fiyatı daha uygundu internette.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri