KARS' RUS Mimarisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oakkar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,079

oakkar

KARS FATİHİ
Yer
kars
Web
otelnur.tr.gg
Bu kadar zenginliği barındırıp bir o kadar da yoksulluk ve terk edilmişlik kokan kaç şehir vardır Kars’tan başka? Yüzlerce yıllık Ermeni kiliseleri, 19’uncu yüzyıl Rus mimarisinin izlerini bugüne taşıyan tüf taşından yapılmış tek katlı evleri, Puşkin’in 1829’da şehre geldiğinde “Baktıkça Kars’ı nasıl ele geçirdiğimize şaşıp kalıyorum” dediği kalesi gibi güzellikleri değil Doğu Ekspresi’nin son istasyonunda bugün tek başına dikkat çeken. Tarihe tanıklık etmiş yapıların hemen yanıbaşlarında yükselen bakımsız, metruk binaları, is kokusunun sindiği ışıksız tenha geceleri ve sessizce akıp giden günlük hayatı, saldıkları kahredici yalnızlık rengiyle tüm bunları gölgeliyor ne yazık ki.

Etiketler
Ynt: KARS' RUS Mimarisi

RESİMLER

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

14b55112e7254b914b121cf5d40f3fd2d1163ee39caffd5ba35ac85fecf239bc

281 60

1513127 p

Sn. Osman Akkar,
krs_evl_b.jpg isimli fotoğraftaki göğüsleri açık kadınlar heykeli 2008 yılında Sayın Başbakanımızın ziyareti öncesi ortadan kaldırılmış.Akibeti belli değil, biliyormuydunuz? :(
Sevgiler

Arif bey dediğiniz heykeller şu an blediye garajında muhafaza altında belediye evvanteerinde kayıtlı olduğu için zaman aşımına kadar beklemek zorunda :D :D ama heykellerle ilgili bir talebiniz var ise belediye başkanımızla görüşüp teklifinizi değerlendirebiliriz :D

Valla bizim talebimiz her şey yerli yerinde dursun,ne amaçla yapıldıysa o amaçla kullanılsın.Bir değeri varsa garajda çürümesin. :-\

osman bey size gerçekten katılıyorum inanılmaz bir kültürel zenginlik devlet devlet olsa abartısız söylüyorum karsdan bir brüksel yaratılabilinirdi şunu da es geçmeyecem halkımızın da büyük suçu var bu konuda çok tembel bir milletiz hep hazır değerlerin üzerine konmaya alışmışız örneğin fethiye camiinin bugünkü haline bakınca insan üzülüyor ne cami ne kilise gibi duruyor bazen düşününce belki kilise olarak kalsa karsa çok daha güzel şeyler kazandıracağına inanırdım cami yapmayalım demiyorum daha güzellerini yapalım ama kars kalesinin dibindeki havariler kilisenin restarosyan adı altında camlarına pimapen yapmayalım daha neler var neler

bu arada osman bey 11 i cumartesi karsa geliyorum ankaradan uçakla bana sizin ve otelinizin iletişim bilgilerini özelden mesaj atarsanız sevinirim bir de küçük şehirlerde en büyük problemlerimin başında havaalanında şehre ulaşım gelir taksiciler genelde çok insafsız olurlar onlarada hak veriyom sonuçta jfk da çalışmıyolar günde en fazla 2 müşteri alırlar ama sonuçta bende bütçemi biraz ufak tutup geziden sonra tatile de para ayırmak istiyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim
şimdiden teşekkürler

birkaç ay içinde Karsa gelip bir haftasonu heryerini gezip dnmek istiyorum. Özellikle Resimlerini ilettiğiniz Ruslardan kalan mimari eserleri görmek arzum. Tavsiyeleriniz olursa görülmesi gereken ve kalınabilecek yer ile alakalı, çok mutlu olurum

osman bey ellerinize sağlık ama keşke binaların isimlerini de yazmış olsaydınız.ayrıca o güzelim binalar restore edilip güzelce sahip çıkılabilirdi.öyle yersiz tabelalar konulmamalı otobüs durağı örneğinde olduğu gibi o güzelliğin önü kapatılmamalıydı.özledim kars'ı ve kars insanını.

Değerli arkadaşlar KARS' ta ikamet ediyorum gelmek isteyen arkadaşlar olursa elimden geldiğince her konuda yardımcı olabilirim aynı amanda otel işletmeciliği yapmaktayım şehir merkezinde konaklama ve gezi anlamında yardımcı olurum . Gelmek isteyenler arkadaşlar için telefonum : 0 537 726 28 36 osman AKKAR K A R S HOTEL NUR Faikbey caddesi no:134 0 474 223 13 64

hepinizi beklerim

Geçen hafta ordaydık...
Gidecek olan arkadaşlara Ani harabeleri, Çıldır gölü içinde vakit ayırmalarını öneririm

20121216 043

20121216 102

20121215 056

A 1175

20121216 012

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.