Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,304

özlem

Kamp III
Sarıkamış Hakkında

Sarıkamış kayak merkezi Kars'a 50 km. uzaklıkta Sarıkamış ilçesinin içerisinde çamurlu dağdadır. Sarıkamış kayak merkezinde, 844 metre uzunluğunda, 750 kişilik bir teleski tesisi ile iki kayak evi bulunmaktadır. Sarıkamış kayak merkezinde sezon, aralık-nisan aylarını kapsıyor ve Sarıkamış kayak merkezinde kar kalınlığı 50-200 cm.yi buluyor. Merkezde pist uzunluğu 1200 metre. Ayrıca Sarıkamış'ta Cıbıltepe'ye Turizm Bakanlığı tarafında 2 adet 4'lü teleski yaptırılmıştır.

Sarıkamış Pistler

Sarıkamış Cıbıl tepe kayak merkezi kayak merkezlerinde ender bulunan kristal kara sahip. Sarıkamış kayak merkezi yılın birçok günü güneşli olmasına rağmen kar özelliğini kaybetmiyor ve çığ tehlikesi yok. Sarıkamış kayak merkezinde pistler sarı çam ormanları ile çevrili olduğundan rüzgara karşı korunaklı. Sarıkamış kayak merkezinde Çamkarın hemen yanı başından başlayan Sarıçam kayak tesisleri 2400 kişi kapasiteli bilgisayar donanımlı telesiyej sistemine sahip. Sarıkamış kayak merkezinde 2700 m yükseklikteki Cıbıl tepe de çeşitli zorluk derecelerinde 5 pistin bulunduğu 2 etap yer alıyor. Sarıkamış kayak merkezinde ilk etap 2400 m uzunluğunda ve yeni başlayanlar için, ikinci etap ise 2200 m uzunlukta olup 4 pist bulunmakta. Sarıkamış kayak merkezinde Sarıçam ormanlarının arasından 7 km kayak yapılabiliyor. Sarıkamış kayak merkezinin toplam pist uzunluğu 17 km. yi buluyor. Ayrıca 5 km si Uluslar arası federasyon tescilli Cross Country alanı bulunuyor. (Toplam 50 km uzunluğunda )

Sarikamis km 2 k

Etiketler
Ynt: Kars Sarıkamış Kayak Merkezi

Alpler kalitesindeki kristal kar sadece Sarıkamış'ta var. Bu da tabii ki bölgenin ekstrem soğuk havasıyla mümkün oluyor. Aralık-Şubat arası gidecekseniz kesinlikle çok tedarikli gidin! Cıbıl tepede gün içinde bile -30 derece görülebilir.
Kristal karın sim gibi yağışını izlemek te ayrı bir keyif.

Geçen sene kurban bayramında 8 gün boyunca Sarıkamış'ta kaymıştık, inanılmazdı gerçekten de.. Pek kalabalık olmadığı gibi, tesisler yeni, pistler uzun, sarıçamlar ve kar müthiş güzel.. Tek sorun, Kars valisinin snowboardculardan pek hoşlanmıyor olması (hala aynı vali ise).. Nedenleri konusunda rivayet muhtelif, ancak ben kendisiyle bizzat tanışmış ve bu hoşnutsuzluğu ilk elden yaşayıp hissetmiş bir kişiyim (pistte resim çekilirken kendisi bizi azarlamıştı, millet kaysın diye tesis yapılıyor siz resim çekiliyorsunuz şeklinde, pek anlayamamıştık ne dediğini neden dediğini, kimdir bu bey diye bakarken yandan biri "Kars Valimiz..." şeklinde açıklamıştı durumu). Bu sene tekrar gidersek durumun değişip değişmediği hakkında bilgi veririm :smiley:

belki de Sarıkamış'ın delisidir o ;D ;D sizi keklemeye çalışmış olmasınlar ;)
Ayrıca Kars'ta yediğinize içtiğinize çok çok dikkat edin!!! 2 kez girdim Kars sınırlarına, ikisinde de zehirlendim :D
Artık bünyem bütün mikrop modelleri ile tanıştı, İstanbul'da bişey olmuyo bana ;D ;D

Al sana daha çok gülecek malzeme o zaman:

Bu yaşadıklarımızı - yani resim çekilirken Kars valisi ile tanışmamız ve arada geçen konuşmalar - sonradan kendi aramızda konuşurken, arkadaş (kuzen Ebru) dedi ki, "keşke adam Kars Valimiz deyince ben de valiye elimi uzatıp, memnun oldum ben de Yalova Kaymakamı'yım deseydim.."

:D :D :D :D

NoRiskNoFun' Alıntı:
Al sana daha çok gülecek malzeme o zaman:

Bu yaşadıklarımızı - yani resim çekilirken Kars valisi ile tanışmamız ve arada geçen konuşmalar - sonradan kendi aramızda konuşurken, arkadaş (kuzen Ebru) dedi ki, "keşke adam Kars Valimiz deyince ben de valiye elimi uzatıp, memnun oldum ben de Yalova Kaymakamı'yım deseydim.."

:D :D :D :D

Hahahahahahaha ;D ;D ;D ;D

Mart döneminde sis ihtimali ocak dönemine göre daha düşük olur, Ocak'ta sisli havalarda sıcaklık çok çok düşük olacağından biraz eziyetli olabilir o dönemde dışarda yapılacak her türlü aktivite :-\ Ama Mart'ta hem kar hem de hava çok daha iyi olur, kayak için en iyi zaman ;)

yol' Alıntı:
bence duyurunuzu şimdiden yapın berk ?

abı duyuruyu yapıcazda.. bı otelı kapamıslar bızımkıler 70 kısılıkmıs sanırım otel yada 70 oda tam bılemıyorum kluptekılerden yer kalırsa burdan duyurucam...

Otel işini merak etmeyin ben ayarlarım hemde çok uygun bir fiyata kesin tarihi bildirin yeter ;)

özlem' Alıntı:
Otel işini merak etmeyin ben ayarlarım hemde çok uygun bir fiyata kesin tarihi bildirin yeter ;)

abla otelı ayarlamıslar ucak bıletlerının satısa cıkmasını beklıyoruz 8-11 yada 7-11 arası dıye bılıyorum.. ama otelle ılgılı herhangı bır problem cıkarsa mutlaka yardım ısterız haberın olsun :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.