Kartepe'de Karavan Parkı Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ugurtan77 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,667

ugurtan77

Yeni Üye
Yer
Kartepe
Tüm gezenbilir takipçilerine selamlar,
Ben Uğurtan ÖZENÇ, gezenbilir'e yaklaşık bir yıldır üyeyim ve sürekli severek takip ediyorum. Karavanım yok ama planlarım var çoğumuz gibi. Kendimi tanıtma kısmını burada yapmam doğru değil ama konuya bodoslama girmeyeyim dedim, kusura bakmayın. Ben Kocaeli Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde görev yapan bir edebiyat öğretmeniyim. Kartepe Kaymakamlığının bir projesini yürütüyoruz şu aralar. Kartepe'nin eteklerinde bir doğa içi macera alanı oluşturma gayreti var. Dün projenin sahibi orman işletme şefi ile görüşmemizde karavan turizmi konusunu açtım. Bu alan içerisinde Karavancılar için yer yok mu diye sorduğumda ümit vadeden bir cevap aldım: "Hocam ne demek karavancı arkadaşlara her konuda yardımcı oluruz. Bu alanın dışında da çok güzel alanlarımız var." dedi. tabi konuya tam vakıf olmadığı için çok da bel bağlamamak lazım diye düşünüyorum. Çünkü bahsettiği alanlarda elektrik ve tesis olmadığını ancak su bulunduğunu ifade etti. Bu konuyu sizlerle paylaşma nedenim ise tecrübeli karavancılar olarak bu bölgede oluşturulması pek muhtemel bir kamp alanının fikri temellerini oluşturmanız. Zira Kartepe Kaymakamı Sayın Mustafa Ünaldı Bu tür gelecek vadeden projelere karşı çok ilgili ve her türlü teklife açık.
Sonuç itibariyle, ben bu konuyu Kaymakamımıza iletme fırsatı yakaladığımda neler söylemem, neler istemem gerek? Benden bir brifing dosyası şeklinde istediğinde bana yardımcı olur musunuz? Tabi ki bunlar güzel temenniler, gerçeğe dönüşmesi siyaset ve bürokrasinin elinde.
Sizlere şimdiden teşekkür ediyor, gönlümüzdeki kamp yerlerine en kısada sürede kavuşmamızı diliyorum

1

Etiketler

Uğurtan hocam hoşgeldiniz,
projenize heyecanlanmamak mümkün değil zira Kuzuyayla,Kartepe biz karavancılar için kış turizminde önem verdiğimiz
bölgedir. 2011 yılında Kuzuyayla'daki kış kampımızın linkini incelerseniz http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68005.0
yol kenarında kamp yapmanın risklerini ve herşeye rağmen heyecanımızı görebilirsiniz.
Kuzuyayla yolundaki büyük düzlüğün olduğu bölgede elektirik panoları ilgimi çekmişti bildiğiniz gibi o alanda tesisde
mevcut ve acaba karavan alanımı oluşturuluyor diye düşündüm.
Proje konusunda Ulusal Kamp Karavan Federasyonu Başkanı Sn.Erdal Ötügen forumumuzun üyesidir, en sağlıklı bilgiler
kendisinde mevcuttur ve ilgileneceğini ümit ediyorum, kendisine bilgi mesajıda göndereceğim.
Projenizin hayata geçmesini temenni ederken başta Kaymakamımız Sn.Mustafa Ünaldı bey ve size teşekkür ederim.
Saygı ve selamlar.

Ynt: Kartepe'de Karavan Parkı Projesi

Uğurtan Bey bundan daha güzel bir haber olamaz.Hem karavancı hemde Kayak yapan bir kişi olarak en büyük hayellerimden biri kartepede kayak yaptıktan sonra yakında mevcut bir karavan kampında karavanımda gecelemek.
Bu pazar günü kartepede kayak yaptıktan sonra dönüşte otel çıkışında sağdaki geniş otoparkta konaklayan bir motokaravancı arkadaş gördüm.Burada elektrik yok ve en önemlisi geceleme yapmaya izin vermiyorlar.

DSC01656

Fotoğrafta görülen saly motokaravanın sahipleri genç Boden çiftleri ile de tanışma imkanımız oldu .Kendilerine Yetim ailesi olarak uzun yıllar keyifli geziler diliyoruz.

DSC01657

Uğurtan Bey merhabalar,

Çok güzel bir proje düşünülmüş umarım en kısa zamanda gerçekleşir.Bende maşukiyeliyim. Kartepeye çıkarken yol kenarında eski orman deposu diye geçen bir yer düzlük,büyüklüğü ne kadardı pek hatırlamıyorum,belki orası da uygun olabilir. Yol kenarındaki sucuk ekmekçilerin kullanması içinde yukarıya kadar elektrik getirileceği diye de bir söylenti var,yol boyunca elektrik geçerse de çok güzel bir park oluşturulabilir düşüncesindeyim.

Olası bile olsa güzel gelişme; teşekkürler Uğurtan Hocam. :smiley:

Cavid Sezen

Alican Bey kartpede otelde ve kuzuyayla mesire alanında elektrik mevcut ancak yol boyu kahvaltı mekanlarının hiç birinde elektrik yok bunun mantığını anlamadım.Kuzu yayla mesire alanının girişinde karavan ile bu kış kalmak istedim işletme sahibi hay hay gel dedi ancak giriş kısmında elektrik yok.Entersan bu kadar bilinen bir yer en ücra köylerde elektrik var buradan bu hizmet yok müesseler jeneratörler ile idare ediyorlar tam bir ilkellik.

Uğurtan bey merhaba,

Karavan kampı konusunda göstermiş olduğunuz ilgili için camiamız adına teşekkür ederim. Bu tip turizm bölgelerinde kamp yeri yapma konusu hemen hayata geçirilemiyor, ısrarlı ve takipçi olmak gerekiyor. Ancak başlatmış olduğunuz girişime her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu bildirmek isterim.

Bu konuda ilgili makamkarla yapacağınız görüşmelerde size yardımcı olacak bilgileri verebilir ve gerekiyorsa görüşmelerinize bir fiil katılabilirim. Arkadaşlarımızın söz ettiği alanlarda ben kamp yapmadım ama konu olgunlaşınca arkadaşların görüşlerinide alarak gerekiyorsa saha ziyareti yaparak tam yer tesbiti de yapabiliriz.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

UKKF YK Bşk.

mustafayetim' Alıntı:
Alican Bey kartpede otelde ve kuzuyayla mesire alanında elektrik mevcut ancak yol boyu kahvaltı mekanlarının hiç birinde elektrik yok bunun mantığını anlamadım.Kuzu yayla mesire alanının girişinde karavan ile bu kış kalmak istedim işletme sahibi hay hay gel dedi ancak giriş kısmında elektrik yok.Entersan bu kadar bilinen bir yer en ücra köylerde elektrik var buradan bu hizmet yok müesseler jeneratörler ile idare ediyorlar tam bir ilkellik.

Mustafa Bey otele giden elektrik hattı maşukiyeden çekilmediği için yol boyundaki sucuk ekmek vs satan yerlerde yok,otele gelen elektrik bildiğim kadarıyla pamukova tarafından geliyor kuzuyayla da otelin hemen altında olduğu için orayada elektrik çekilmiş. Yol boyundaki yerlerde elektriğin olmaması çok büyük eksiklik,evet malesef herkes jeneratörle idare ediyor,ama bu sene elektriğin çekileceği sözünü almışlar bakalım ne olacak herkes bekliyor.

Tüm büyüklerime ,dostlara günaydın
Yoğunluktan dolayı yazamadım, üzgünüm... Cevaplarınızı okuyunca hem heyecanlandım hem de korktum biraz doğrusu. Her ne kadar proje benim elimde olmasa da sırtımda büyük bir yük hissettim. Sayın kaymakamımız bu aralar çok yoğun, konuyu kendisine iletecek zamanı yakalayamadım ama en azında şu sayfaları okumalarını sağlasam bile sizlerdeki bu güzel beklentileri görünce elindeki imkanları kullanacağına eminim. Karlı Kartepe sabahından hepinize iyi günler, hayırlı işler diliyorum. Uğurtan ÖZENÇ

Çok çok güzel bir haber,Taraklı Karavan festivalinden sonra bu da gerçekleşirse ,bu bölge karavancılara en sempatik gelen bölge olacak.

Uğur bey sizler de '' Kartepe karavan festivali '' yapabilirsiniz , inanıyorum hepimizin faydasına olacak bir eylem olur,üstelik bu Türkiye de isminde ' karavan' geçen 2. festival olma özelliğine de sahip olması ,pozitif bir etki olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR