Kavacık Şelale İlk Yürüyüşü Yaptık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilhamiariz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,774

ilhamiariz

Yeni Üye
Yer
Kandel-Almanya
Web
www.webariz.com
Merhaba,
Arkadaşlar,
İlk doğa yürüyüşümüzü Kavacık Şelale ye yaptık.
Doğa her zaman güzel.
Hikayesi için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://webariz.com/doga_yuruyusuleri_kavacik_selale-sayfa_id-333-id-75665

Etiketler
Ynt: Kavacık Şelale İlk Yürüyüşü Yaptık

Selamlar...

ilk mesajım gönderilmeden silindi.. tekrar yazma durumunda kaldım..

bu pazar Kavacık a Eşim ile birlikte gitmeyi düşünüyorum.. tam üzüm mevsimi.. biraz üzüm alalım.. aynı zamanda Şelale yi merak ediyorum..

asfalt yolları sevmedigim için kendime google earth dan güzergah planladım..

Torbalı istikametinden gelecegim.. Ayrancular çıkışından Türkmen köyü içinden bahçeler arasından Menderes e çıkıp.. oradan ismini anımsayamadım.. çatalca göleti diyeyim.. onun kenarından Efem çukuru tarafından , kavacık a ulaşmayı planladım..yol yaklaşık 50 km..

merak ettigim şu..

Kavacık a radar tepesinin o taraftan girerken yol çatal oluyor.. düz giderseniz kavacık.. sol a ayrılırsanız kavacık ın kenar mahallesinden merkeze uğramadan Şelale tarafına gidiyorsunuz.. ben bu yoldan gitmeyi düşünüyorum..arabayı Köy içinde bırakayımmı ? yoksa Şelaleye kadar gidebilirmiyim.. öneriniz nedir ?? Teşekkürler..

Arabayı köy meydanında bırakabilirsiniz. Sorun olmuyor. Ama isterseniz şelaleye kadar araç yolu var.
Bence arabayı bırakın ve yürüyün.
(Hafta sonu şehir dışında olduğumdan dolayı erken dönüş yapamadım)

ilhamiariz' Alıntı:
Arabayı köy meydanında bırakabilirsiniz. Sorun olmuyor. Ama isterseniz şelaleye kadar araç yolu var.
Bence arabayı bırakın ve yürüyün.
(Hafta sonu şehir dışında olduğumdan dolayı erken dönüş yapamadım)

Yanıtınız için teşekkür ederim..

Pazar günü Çocuklarıda alıp yola çıktım.. Egekent4 Ayrancılar çıkışı Türkmen köyü içinden Mısır tarlaları arasından önce Oğlananası ardından Menderes in içinden çatalca istikametinden gezerek gittik..

Efemçukuru ayırımından sonra o dik yamaçlarda yavaşça giderken karşıdan kaptırmış gelen bir maden kamyonu bizi neredeyse aşagı atacaktı.. sol burnumu sıyırdı geçti.. kaçacak yerim yoktu, ya kamyonun altına girecektim yada kendimi uçurumdan atacaktım !!
ayrıca bazı yerlerde sürüler halinde sokak köpekleri vardı.. buralarda yürüyüş yapacaklarada buradan uyarım olsun.. Kavacık a gidene kadar 2 yerde sokak köpekleri sürüler halinde bulunuyor.. sanırım şehirden toplanan sokak köpekleri bakım merkezlerine götürülüp kısırlaştırılacakları yerde buralara terk ediliyorlar.. bir yerde sürü halinde arabaya hucum ettiler..Çocuklar korktugu için durup fotograf çekmedim.. aman dikkatttt.....

kavacık hareketsiz idi.. üzüm-ekmek ve domates alarak ayrıldık.. Şelaleye gitmedim.. bu mevsimde su olmadıgını yazmıştınız sanırım.. ona istinaden gitmedim.. yağmurlar yagsın belki sonbaharda giderim..

dönüşü Toki evleri tarafından yaptım..yol virajlı ama asfalt yenilenmiş gibi pürüzsüz idi..

ilhamiariz' Alıntı:
Yağmurlar yağsın bende tekrar gideceğim.
Pekmez ve şarap zamanında biraz pekmez birazda şarap alır döneriz.

ben şarap pek sevlmiyorum.. ama Şirincenin meyve şarapları olunca iş degişiyor.. önümüzdeki günlerde güzel bir hava ve müsait bir haftasonu yakalarsam Birgi düşünüyorum.. Gerçi Birgiye epey gitmişligim var.. bu sefer sabah erkenden gidip orada kahvaltı.. sonrasından Kırkçeşmeler de mola vererek.. oradan Salihli deki balık çiftliginde öğle alabalık ziyafeti..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.