Kawasaki VN 1500 Nasıl Bir Motor ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dronder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,592

Etiketler
Ynt: Kawasaki VN 1500 Nasıl Bir Motor ?

benim VN 1500 motorum olmadı ama çok kullandım arkadaşımın vardı ama benim olmasını çok isterdim :'(
gerçek bir klasik yolda gidişi rahat, kullanım adına insanı yormuyor.tur anlamında büyük olduğu için turu kısıtlı ve yine ebatlarından dolayı viraj dönüşleri biraz heyecanlı oluyor :D ama ozaman bende yamaha R1 vardı ondan sonra viraj alışlarında tabiki bana biraz tuhaf gelemesi normal ;) parça sıkıntısı çekiceğini pek zannetmiyorum ama yakıt konusunda öteki chopper lardan baya farklı yakıyordu bildiğim kadarı ile :D ama ben şu an tekrar bir motor almaya kalksam aklıma gelicek olan makinelerden birdir her zaman ;)

ates' Alıntı:
benim VN 1500 motorum olmadı ama çok kullandım arkadaşımın vardı ama benim olmasını çok isterdim :'(
gerçek bir klasik yolda gidişi rahat, kullanım adına insanı yormuyor.tur anlamında büyük olduğu için turu kısıtlı ve yine ebatlarından dolayı viraj dönüşleri biraz heyecanlı oluyor :D ama ozaman bende yamaha R1 vardı ondan sonra viraj alışlarında tabiki bana biraz tuhaf gelemesi normal ;) parça sıkıntısı çekiceğini pek zannetmiyorum ama yakıt konusunda öteki chopper lardan baya farklı yakıyordu bildiğim kadarı ile :D ama ben şu an tekrar bir motor almaya kalksam aklıma gelicek olan makinelerden birdir her zaman ;)

yakıta alışığız nasıl olsa ;D ;D ;D ;D

Ya bir tane bende var bu motordan ilgilenenler, ulaşsın lütfen bana :smiley: bu arada ciddiyim...

Benim önerim öncelikle Honda ardından Yamaha markalarından modeller olurdu , Kawasaki son seçenek... Sağlamlık ve servis kolaylığı açısından Honda elbette ilk tercihim... 5.35 Yamaha Virago kullanmışdım yaklaşık 9 yıl önce , Kawasaki' nin vn 800 de seçeneklerim arasındaydı ancak sevis ve yedek parça ulaşılabilirliği açısından Yamaha tercih etmişdim. Yaklaşık 1 yıl süren chopper sendromumdan sonra doğru yolu bulup enduro ya çark etmişdim ve sırasıyla Yamaha xt 600 ardından muhteşem Honda Africa Twin'le motorsiklet yolculuğuma son noktayı koydum... Honda shadow iyi bir alternatif olabilir.....

( alırsam tek tercihim BMW 1200 GS )

Evet estetik olarak güzel ve heybetli bir makina , ancaaaak kesinlikle 0 km alınacak bir makina çünkü süreçte bmw servisindeki yüksek bakım giderleri , yurtdışından parça beklemeler ve geziye çıktığınızda Anadolu da herhangi bir şehirde yolda arıza yapıp kaldığınızda kamyon arkasında geziyi noktalamakda var ;) ;D

[attachment=1]

Bir de motoru görelim,

Benim bir fikrim yok bu motor hakkında ama benim fazercan'dan daha konforlu bir sürüşü olur heralde,
ben şikayetçi değilim memnunum ayrı konu.

11131638Kawasaki VN1500 C 01

modeli ve yaptığı km önemli , ayrıca bakımlarının zamanında yapılıp yapılmadığı da önemli.

modeli yüksek , yaptığı km az ve servis bakımları zamanında yapılmışsa yolda kalmasını da parça beklemeyi de gerektirecek birşey yok bence.

kısa bir dönem vn800 kulandım virago 535 ten çok çok keyifliydi vn1500 dahada keyifli olacaktır bundan eminim.

bir de bu iş tarz işidir. chopper seven insana ne kadar enduro yada turing tavsiye etsenizde aklı chopper da kalacaktır.

her türlü motor kulanmış biri olarak bana soracak olsanız hele birde uzun boyluysanız bir chopper la uzun yola asla çıkmam .

Choppercı olduğunuz için enduro muhabbetine hiç girmeyeceğim. Yüksek cc'li chopper seviyorsanız VN 1500'dense Honda VTX 1300 tavsiye derim. İkinci elde değer kaybı daha azdır, mühendisliği daha iyidir. Aksesuar anlamında daha zengin seçenekler bulursunuz. Dayanıklılığı biraz daha iyidir.

muratsahin' Alıntı:
Choppercı olduğunuz için enduro muhabbetine hiç girmeyeceğim. Yüksek cc'li chopper seviyorsanız VN 1500'dense Honda VTX 1300 tavsiye derim. İkinci elde değer kaybı daha azdır, mühendisliği daha iyidir. Aksesuar anlamında daha zengin seçenekler bulursunuz. Dayanıklılığı biraz daha iyidir.

Murat bey'e katılıyorum.Honda hem servisi daha yaygın hem ikinci el sirkülasyonu daha hızlı.Tabi birde sizin seçiminiz ve beğeniniz çok önemli.VN !500 görüntüsüyle tam bir klasik.
Birde şu var ki çoğu insan motosiklet sahibi olurken bu tip yönlendirmelerle hatalı alımlar yapıp mutlu olamayıp sürekli motor değiştirir,maddi ve manevi kayıplar yaşar.
Benim önerim motoru karşınıza alın,bir sandalyeye oturun ve kendinizi uzun bir yolda mola vermiş gibi düşünün.Eğer o anda size iki kişiymişsiniz gibi bir his yaşatıyorsa tamam demektir. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR